Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Egy 15 éves lány vagyok, rossz családi körülmények között. Van egy 3 éves hugom és egy 11 éves öcsém.

A házunk nagyon rossz állapotban van, 2 szoba van de az egybe van nyitva a nappalival és a konyhával, nincsenek ajtók így tanulni sem tudok rendesen, mert mindent hallok és a hugom is mindig ki-be szaladgál.Szekrényem nincs, dobozokban tartom a ruhám és a könyveim. Tv-t nézni nem tudunk mert a szolgáltató kikapcsolta, már évek óta nincs számítógépünk(most telefonról írok) így informatikára sem tudok gyakorolni..Apám munkanélküli, drogos,senkiházi anyum pedig szerintem már a depresszió határán áll. Az ő szakmája pék, de nem igazán dolgozott benne sőt elég rövid ideig dolgozott.. Tehát kevés a munkatapasztalata.

A házunkat a bank ebben vagy a következő hónapban várhatóan elveszi, az okokat most nem taglalnám.

Elég szegény, unalmas környéken élünk, sok itt a cigány(apum is az egyébként, a leírtak alapján ez nem is meglepő)

Na de a lényeg az hogy már régivágyam hogy ki szakadjunk innen és most hogy muszáj költözni, van is rá lehetőség.

Van megtakarított pénzünk ( a következő hónappal együtt 110 ezer fog felgyűlni).

Merre béreljünk albérletet? Egyáltalán van esély arra hogy egy egyedülálló 3 gyerekes anyukának kiadjanak albérletet?

Eddig amerre próbálkoztunk mind azzal az indokkal küldtek el hogy 2 szobás lakás nekünk kicsi lenne.. Pedig ezt tudnánk fizetni és a mostani helyzetünktől egy ilyen lakás szinte luxusnak számítana.

Tehát tudna valaki tanácsot adni, mi tévők legyünk?


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2015. jan. 5. 17:20
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha az apád cigány akkor anyád is nem?
2015. jan. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Anyum nem az.
2015. jan. 7. 06:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Anyukád el kéne, hogy menjen egy családsegítőbe, vagy egyedülálló anyukák otthonába. Sok segítség létezik. Ráadásul hárman vagytok, tehát pluszba még adókedvezmény is jár nektek, ingyen tankönyv, ilyesmi. Szóval, ha igazán akarjátok, menni fog. Drukkolok nektek, hogy megszabaduljatok az apátoktól és értelmes, jó család legyetek! Anyuf meg próbáljon kilábalni a depresszióból, mert azzal nem fog előrébb jutni.

Majd írj azért, ha van fejlemény! :)

2015. jan. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Bővebben: Nem írtad hol laktok most. Ha Budapesten, akkor környékileg a 18. kerület pl. egy jó kerület és viszonylag olcsó. Esély mindig van, ezt tartsd észben! :)


Itt van egy link, ahol tudtok nézelődni, remélem megnyitja a telefonod: [link]


Itt, ha jól olvastam 12 hónapig is ellehettek és onnan tudnátok továbblépni.


Ha jól olvastam mindent, akkor anyukád is benne lenne a dologban, ugye? Tehát nem akar a férjével továbbélni?

Még egy dolog: Helyesen írsz, értelmes vagy, akarsz változtatni, ezért menni fog. Nagyon sokan ilyen helyzetben egyszerűen képtelen változtatni, de annak olyan is marad az élete.

Még egyszer sok sikert nektek!

2015. jan. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Érdemes alapítványokat is felkeresni ahol segíthetnek vagy tvt rádiót újságot hátha segítenének egy gyűjtéssel.

Kivánom a legjobbakat.

2015. jan. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Jól esik a bíztatás! Anyukámmal is átfogom beszélni ezeket a dolgokat! :)

Mégegyszer köszönöm, remélem hamarosan fejleményekről számolhatok be.

2015. jan. 10. 16:49
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként nógrád megyében lakunk, a 18.kerületről eddigi nem túl sok jót hallottam de nem zárom ki a lehetőségek közül.

A gyűjtéseket viszont nem igazán tartom helyesnek, mert ha apám nem lenne ilyen akkor mindenünk meglehetne.. Szóval a helyzet a mi hibánk. Vannak olyan családok akik törekedenek de mégsem jut erre vagy arra, na őket érdemes ilyen módon támogatni.

2015. jan. 10. 16:56
 8/11 A kérdező kommentje:
Ó bocsánat, az a 8.kerület volt. :D
2015. jan. 11. 10:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy visszaírtál!


Igen, az a 8., tele rossz életűvel. A 18. kerület nagyon jó hely. Bár nem tudom mennyire akarnátok a fővárosba költözni. Mondjuk legalább messze lennétek apádtól.

Beszéltél már anyuddal?

2015. jan. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltem anyummal. Mi már régóta a fővárosba szeretnénk menni, több lehetőségünk lenne ott az újra kezdésre. Viszont iskolák és ügyintézések, na meg pénzügyi dolgok miatt egyenlőre még csak albérleteket nézegetünk.
2015. jan. 15. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!