Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne ezt a lehetetlen...

Hogy lehetne ezt a lehetetlen helyzetet megoldani? Az összes családtagom rossz helyzetben van, én támogatom őket mindenben, és már nem bírom anyagilag és fizikailag!

Figyelt kérdés

44 éves nő vagyok, házas, van két gyerekem. A lányom az idősebb, 23 éves, nem tanul semmit, még szakmát sem, pedig gimnáziumban nagyon jól tanult, de miután leérettségizett lázadóvá vált, és már nem érdekeljük egyáltalán, külön költözött, és elvárja, hogy pénzeljük őt, de ha beszélni próbálok vele, mindig undok és elutasító, pedig korábban rendes gyerek volt.


A férjem már 4 éve munkanélküli, és így ő nagyon jól érzi magát, nem is akar ezen változtatni, egész nap itthon ül, tévézik meg számítógépezik, nem érdekli semmi, csak a focimeccsekről, a sportról meg a hírekről és a politikáról beszél mindenkinek, ezek ráadásul senkit nem érdekelnek a családban, és az sem érdekli, hogy milyen nehéz helyzetben vagyunk.


A húgom 33 éves, van egy kétéves gyereke, a férje elhagyta, magára hagyta a kétéves gyerekkel együtt, és a mi támogatásunkra szorul, adtam neki egy kis támogatást a spórolt pénzünkből, de az nem elég, és azt inkább a gyerekeimnek tettem félre.


A fiammal van a legnagyobb probléma. 21 éves, levelezőn tanul felsőoktatásban, mellette dolgozgat. Nekem van csak munkám rajta kívül, mi hozzuk a pénzt a családunkban. A gond az, hogy 2 éve összejött egy kínai nővel, aki 36 éves, és egy kínai áruházat vezet. Én annak idején ezért először nagyon haragudtam, aztán kezdtem beletörődni, mert gondoltam, hogy ez csak egy rövid kapcsolat lesz, de nem így lett, a nő terhes lett, most már a hetedik hónapban van. Ez nagyon kiakasztott engem, még most sem térek ettől magamhoz, hiszen a fiam még szinte gyerek. Eddig sem volt szimpatikus a nő, de ezek után már utálom őt. Állandóan nálunk ül, szinte már beköltözött hozzánk, de legalább neki is van saját keresete és lakása is, de nem küldhetem el, mert azzal nagyon megbántanám a fiam. Ő azt mondta, hogy már egy éve tervezték a gyereket, és együtt fognak maradni, mert szerinte ők összetartoznak, és a fiam fel akarja adni a tanulmányait. Nem normális! Nem való neki még a gyerek, és mindenképpen tanulnia kellene még. Elég furcsa lesz az is, hogy az unokám kínai lesz...nincs bajom a kínaiakkal, de ez akkor is furcsa.


Mit csináljak? Hogy oldjam meg ezt a rengeteg problémát, ami a nyakamba szakadt? A férjem, ha akarna tudna segíteni, de az ő hozzáállása a legidegesítőbb!



2015. jan. 13. 20:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyellek!
2015. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát hallod, ez nem semmi. Szerintem te itt nem tudsz semmit csinálni egyedül, mindenkinek változnia kellene.
2015. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
add be a válást és dobd ki az ingyenélőket!
2015. jan. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva, én elmenekültem volna már ebből a családnak nem nevezhető emberhalmazból. Kb mindegyik a te véredet szívja.

Add be a válást, a lakás egy része a tied. Mivel van fizetésed el tudod tartani magad.

Én biztosan nem pénzelném a gyerekeket meg a hugit tovább. A férjemmel meg beszélném, mert szép dolog a jóban-rosszban, de azért legalább próbáljon meg munkát keresni, alkalmi munkákat elvállalni.

2015. jan. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Lányodnak ne adj több pénzt, sértődjön meg ha akar, ő döntött úgy,h nem tanul, akkor dolgozzon helyette.

Telefon, tv és internetszámlát ne fizesd be, számítógépet add el és fizesd be belőle az aktuális rezsit. Ha férjednek baja van, akkor menjen el dolgozni és fizesse magának a szórakozását.

Fiad költözzön a gyermeke anyjához, főleg ha van saját lakása. Most már úgyse tudsz semmit tenni, ha megvan a gyerek, gondolom nem akarod, hogy az unokád az apja nélkül nőjjön fel.

Húgod menjen el dolgozni, 2 évesnél már csak GYESt kap, az semmire se elég. Gyereket adja bölcsibe munkaidő alatt, apukát meg perelje be gyerektartásért.

2015. jan. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Hengerelőhereverem ***** válasza:
100%
Szerintem a gyereket addig kell pénzelni(magam is az vagyok még), amég a családhoz tartozik, ha ő elköltözik és önálló életre vágyik, akkor ne a családi kasszát rövidítse semmilyen téren(lakbér, kaja stb...), de ha tanul és végzi a dolgát rendesen akkor szerintem hagyhatod(mint jómagam), de én is próbálok ott segíteni ahol tudok, ha épp van olyan munka amit tudok végezni iskola mellett akkor csinálom, a férjednek meg mond meg, hogy vagy melózni megy vagy el és helyette meg beköltözhet a húgod, aki gondolom több felelősséggel fog viseltetni a háztartás iránt.
2015. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnak megmondanám, hogyha 23 évesen nem kezd el magával rögvest valamit, akkor egy fityinget sem fog kapni többé. Ha nem hallgat meg, összepakolod a cuccait és kirakod. Drámaian hangzik, de már sok helyen megoldotta ez a dolog a problémát - tapasztalat.


Én a helyedben beadnám a válópert. Nem elég, hogy semmit nem csinál, de még el is tűri, hogy egyedül eltartsd. Az ilyen nem ember.


A húgodnak is megmondanám, hogy most már próbáljon a saját lábára állni, mert nem vagy fenős tehén sem a kitartója, hogy neked kelljen fizetni.


A fiadnál is ugyan azt tudom javasolni. Megmondod neki, hogyha a tanulmányait nem folytatja, akkor rád ne számítson a jövőben.


Drasztikusan hangzik, de mást nem tudsz csinálni.


Esetleg költözz el egyedül egy albérletbe úgy, hogy senki ne tudja, hogy pontosan hol laksz, hátha a pénzed nélkül észhez térnek a kis ingyenélők.

2015. jan. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hallod, nem semmi. Én teljesen egyet értek az 5-ös válaszolóval. 44 éves vagy, még fiatal, tényleg így akarod leélni az életed? A lányod külön költözött, akkor hajrá, tartsa is el magát. A fiad szépen menjen a barátnőjéhez, főleg ha van a nőnek saját lakása. Jön a gyerek, ráadásul tervezett, akkor éljenek szépen úgy mint egy család. A húgod mehet vissza dolgozni, én is visszamentem, mikor a gyerek két éves lett, muszáj volt, túlélte a bölcsit. A férjed meg egy here. Bár lehet, hogy azt csinálnám a helyedbe, hogy fognám magam és elmennék albérletbe. Ha ennyi embert eltartasz, vígan megélnél egyedül. Tudom gáz, hogy neked kellene eljönnöd a saját lakásodból, de szerintem hamar észbe kapna mindenki.
2015. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem semmi!
2015. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet, hogy különköltöznék és vinném a pénzemet.
2015. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!