Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szül huszonévesen az...

Miért szül huszonévesen az akinek alig van vmije?

Figyelt kérdés
Kiakadok, mikor látom, h vki huszonéves fejjel szül, de se lakás, alig pár év munkaviszony, aztán megy a nyavalgyás, h nincs pénz, hibás az állam, az anyós akit emiatt el kell viselni pl mert csak ott tudnak lakni, kivéve ő..Miért van ez?Nem szeret dolgozni, tanulni?Én 31 évesen szültem.Estig munka, mellette levelezős tanulmányok.Nem volt a szüleimtől pénzem.Most megvan mindenem.De felhúz, h a gazdaság is azért olyan amilyen mert ezek veszik fel a hiteleket, a segélyeket, én meg érdekes gürizéssel megtudtam oldani az életem.Ja és az ilyen nem egy gyereket szül, hanem sorba többet..
2010. febr. 6. 21:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/137 anonim ***** válasza:
67%
Igazad van.
2010. febr. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/137 anonim ***** válasza:
73%

Sztem ne akadj ki ezen:) nem mindenki ugy gondolkozik,mint te,amit kesobb sok esetben meg is bannak.Orulj,hogy te olyan van amilyen,sikerult megfelelo eletet kialakitani magadnak es kesz.Ne foglalkozz masokkal,mindenki ugy eli az eletet,ahogyan csak akarja.

Bar en 18 eves vagyok csak,de en sem tervezek babat meg biztos allasom es sajat otthonunk a parommal nem lesz:)De,ha a kisbaba 23-24 evesen becsuszna ugy ,hogy meg alberletbe elunk biztos vagyok benne,hogy nem vetetnem el.

2010. febr. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/137 anonim ***** válasza:
75%

Én 26 éves kismama vagyok,"véletlen" baba,nagyon szeretjük már most!

Én is hasonlóképpen terveztem az életem ahogy te de nem úgy jött össze,mert ugye "ember tervez,Isten végez"

Nincs lakásunk.szülökkel lakunk,mióta terhes vagyok nekem nincs munkám(előtte napi 12 órákat dolgoztam) de eszünk ágában sincs hitelt felvenni,sem segélyekért menni!!!

Sajnos sok lusta ember van a mai világban,közvetlen környezetben is,akik azt gondolják az állam kötelessége eltartani őt.

Azt kívánom nekik hogy tudjanak tükörbe nézni..!

2010. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/137 anonim ***** válasza:
75%

Biztosan nem fog tetszeni amit irok,de akkor is elmondom a véleményem.ez a kérdés igen is kihoz több embert a sodrából,mert ez csak általánositás.mivel lessz egy nö jobb anya,ha 30-40-50 évesen szül elöször?semmivel.

én 20 éves vagyok,és van egy 17hónapos kisfiam.a férjem mindig dolgozott,soha nem nyavajogtam senkinek,hogy nincs ez meg az...most külföldön élünk,és saját házra gyüjtünk,mert nem szeretnénk hitelt.nem kéregettem segélyeket,nincs hitelem,és igy is meg van mindenünk.és egyik szülö sem segitett nekünk,söt inkább mi nekik...

nem mondom,hogy annyit keresünk hogy nem tudjuk hova tenni,csak megtanultuk beosztani.ez mind hozzá állás kérdése.

de ha valaki sorra szüli a gyerekeket,a több családiért meg támogatásért az más..

(Zsoka)

2010. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/137 anonim ***** válasza:
89%

Érdekes kérdés.Szerintem az nem olyan nagy gond,ha valaki még fiatalon albérletbe szül,hisz neki is joga van az anyasághoz,és bizony ebben a világban már nem nagyon tolnak lakást az ember segge alá lakást azért,mert gyerek van.De nem lehet elvárni,hogy ezért az egész életét gyerek nélkül élje le.Szinte mindegy,hogy albérletet fizet,vagy több évtizedekig lakástörlesztőt ugyanannyi pénzért.

Az viszont igaz,hogy ilyen helyzetben már nagy bátorság 3-4 gyereket vállalni...

2010. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/137 anonim ***** válasza:
39%

mert rengeteg az abortusz ellenes nő, többek között itt a fórumon is, 16-17 éveseknek írják, h tartsák meg a gyereket, mert TILOS elvetetni. hát ezért.

én 24 vagyok, és a fejemet veszik itt a fórumon, amikor megírom, h én ha teherbe esnék, elvetetném. mégis hogy képzelem, h 24 évesen én elvetetek egy gyereket? ás egyáltalán, miért nincs még gyerekem? éshogy én milyen egy gerinctelen stb vagyok. na ilyenekt szoktam kapni a sok abortuszellen kampányoló nőcskétől. megvan róluk a véleményem, de nemszoktam leírni, mert az csúnya dolog lenne.

2010. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/137 anonim ***** válasza:
42%

felelőtlenek.

azoknál valamelyest meg tudom érteni, akiknek csak úgy becsúszott, hogy megtartják a babát, azért ahhoz tényleg nagy lelkierő kell, hogy elvetesse valaki, ha már egyszer megfogant.

én azt nem tudom megérteni, mikor valaki véletlenül teherbe esik, pedig még nem akart volna babát. miért nem védekezett?

2010. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/137 anonim ***** válasza:
78%

Egy gyerekt terveztünk, ő megvan én előtte 19 éves koromtól dolgoztam (több mint 3 évet egy munkahelyen, ahova visszavárnak), nagyon jó keresettel. Most 24 múltam (lassan 25 leszek), 17 hós a fiam, 29 éves a párom, mindketten tanulunk, ő a második diplomáját csinálja, én az elsőt. Szeptemberben megyek vissza dolgozni gyerek mellett. Mindent magunknak teremtettünk meg, hitelmentesen! Vannak kivételek, ezt nem gyözöm, mondani, de soha nem fog a véleményünk közeledni. Megvolt mindenünk, volt mire szülnöm. Te 30 évesen érezted biztonságosnak, hát így érezted jónak. Én 23 évesen szültem,mert így éreztem jónak. Én nem akartam 30 felett szülni, mert eddig is mindent tudtam, és tudok gyerek mellett csinálni, semmiben nem hátráltat.

És most jön majd a lepontozás (bár annyira nem érdekel), hogy akkor sem volt helyes amit tettem, mert nehogy már érett merjek lenni egy gyerekhez.

2010. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/137 anonim ***** válasza:
70%
21.12-nek pedig....aki külföldön él, az ne hasonlítsa magát a magyarországi nőkhöz. ég és föld.
2010. febr. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/137 anonim ***** válasza:
69%

Most mire vered itt magad?

Milyen "ezekről" beszélsz? Azokról az emberekről, akik éhbérért güriznek, és csak hitelből tudnak lakást venni? Vagy mondjuk felveszik a providentes uzsorahitelt, mert hirtelen nincs pénz tüzifára, vagy a januári számlára?

Vagy mit gondolsz, aki csak egy csóró szíkmunkás, aki 20év alatt tud annyi pénzt összegürizni, mint te 2-3 év alatt, annak nincs joga szaporodni?

Elárulom, a gazdaság nem attól ilyen, hogy valaki segélyre szorul. Inkább örülj, hogy neked nincs rá szükséged!

2010. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!