Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy zajlik a Gyámügynél, ha...

Hogy zajlik a Gyámügynél, ha külföldre akarom vinni a 2 éves gyerekem, de apuka nem egyezik bele?

Figyelt kérdés

A gyámügyhöz fogok fordulni, mivel szeretnénk a gyerek nevelőapja után menni Ausztriába, hogy végre normális családi életet élhessünk. A vér szerinti apa nem egyezik bele. A láthatást biztosítanám, de ez sem érdekli.

Tudom hogy a Gyámügy pótolhatja az apa beleegyezését. Kérdésem az lenne, hogy erre mekkora esély van? Vagy mennyi idő alatt zajlik ez le??

Bíróságra is adják, vagy Gyámügyi eljárás lesz csak belőle?


2015. jan. 22. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriaban gondolom van normalis meretu tobbszobas lakasotok (minimum berelve), es megfelelo jovedelem hogy megeljetek mindharman. Mert ez a minimum, enelkul a gyamugy szoba se fog allni veletek.


Koztes megoldas lehet hatar melle koltozni (Sopron, Hegyeshalom), onnan pl Becsbe be lehet jarni akar napi szinten is gond nelkul.

2015. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

hmm a gyámügyi döntés is perelheti az apa !

és akkor jó hosszú per lesz ! és amíg nincs döntés addig nem viheted ki a gyereket mivel a láthatás az apa joga ! és külföldről ez nem tud megvalósulni

az apa ilyen esetben kérheti azt is h az utazás költségeit te térítsd meg mivel te költözöl ! ez akár több is lehet mint az általa fizetett gyt összege !


am meg kb 3 tonna papír igazolást stb kell bemutatni h kiadják az igazolást...


esetleg próbáld meg azt h ha kiengedi a gyereket akkor nem kell gyt fizetnie ... bár ez jogilag nem korrekt mert a gyt akkor is kell fizetni mert az a gyereknek jár és nem annak a szülőnek aki neveli a gyereket! ... de esetleg egymásközt meg egyezhettek ... illetve érdemes még a láthatást is megbeszélni vele

pl kevesebbszer de akkor hosszabb időt legyen vele...

a legjobb inkább békésen megegyezni mint évekig perelni

2015. jan. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Apa beleegyezése nélkül akár évekbe is telik mire lefutnak a perek is, mivel igen, a gyámhatóság határozata perelhető. Tetemes költség és a végen a gyerek nagy valószínűséggel itthon marad!
2015. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem pótolhatja. Férjem exe is ment volna, ott mondjuk már a gyámügynél bukott a dolog, ők sem egyeztek bele.

Beszéltük előtte ügyvéddel, ha a gyámügy beleegyezik, akkor is perelhet az apa és jó eseéllyel meg is nyeri a pert.


Fontos kérdeés, hogy mit jelent az, hogy biztosítanád a láthatást? Mert nálunk az ex úgy gondolta, hogy úgyanúgy mehet a férjem 2 hetente; az nem érdekelte, hogy ez technikailag és anyagilag nem reális. Az anya pedig nem volt hajlandó arra, hogy félúton találkozzanak.

2015. jan. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért tartanak évekig ezek a tárgyalások, mert mindkét felet meg lehet érteni. Az anya új életet akar kezdeni, az apa pedig nem csak évente akarja látni a gyerekét. Itt nem lehet igazságos ítéletet hozni, valaki mindenképpen veszít. Az apai láthatási jog erős, amit nem lehet korlátozni távolsággal. A gyerek érdekei az elsődlegesek, márpedig a gyereket a bíróság nem fogja kiszakítani a megszokott környezetéből nagyon alapos indok hiányában. A nevelőapához költözés nem alapos indok, könnyedén támadható. Ha az anya anyagi helyzete rossz, akkor a bíróság a környezetváltás helyett az elhelyezés megváltoztatását fogja előnybe helyezni, azaz az apa kaphat kizárólagos felügyeleti jogot, amennyiben anyagilag jobb a helyzete és ezt kérelmezi.

Másik megoldás szokott lenni az útiköltség ráterhelése az anyára, de ez ritkább mert sokszor nullázza a gyt összegét, tehát nem a gyerek érdeke. Ritkább megoldás a 50/50 elhelyezés, a bíróságok nem szeretik rángatni a gyereket ha megegyezés nincs.

2015. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Annyit hozzáfűznék a dologhoz, hogy a kéthetenti, esetleges havi láthatást biztosítanám! Nem akarom az apát károsítani, nem elszakítani akarom őket. DE!!!! Míg a vőlegényem tudodd itthon dolgozni, a gyerekem rendes családi életet élhetett. Az után hogy az apja lelépett, volt mellettünk egy férfi, aki szeret mindkettőnket, dajkálja ha beteg, stb. Én úgy gondolom a gyermek érdeke is hogy családban nőjjőn fel!!

A környezetéből való kiszakításra nem gondolnám hogy lehet hivatkozni egy két éves gyermeknél...

Kereset van kint, és bérelt lakás is...

Beszéltem egy ügyvéddel közben, ha perre megy is a dolog, akkor nagy valószínűséggel én fogok nyerni. Ami idő és pénz lesz, de ugyanúgy neki is, és erre felhívom a figyelmét. Ugyanis addig nem nyugszom ameddig a gyerekem nem tud nyugodt családi életet élni...

2015. jan. 22. 14:12
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

"Nem akarom az apát károsítani, nem elszakítani akarom őket." Dehogynem. Nem tudom mi lesz a távolság köztük, de gyanítom hogy nem 100 km. Számold ki a költségeket. Azt akarod hogy az apja végül feladja még a láthatását is, hogy végleg kikerüljön a képből.

Az ügyvéd azt mondja hogy te nyersz? Naná hogy azt mondja, mert egy csatározásból hatalmas pénzeket tud szakítani. Ha azt mondaná hogy nem nyerhetsz, bele se kezdenél.

2015. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én állom az útiköltséget, akkor milyen anyagi oldalról beszélsz az apa részéről..???

Te ezt szajkózod, de azt nem veszed figyelembe, hogy ezzel az önzéssel meg az apa veszi el a lehetőséget a gyerektől hogy jobb és biztosabb jövője lehessen...

2015. jan. 22. 14:25
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem javaslom a pert, mert a neveloapa keresete nem szamit alapbol, csak a tied, neked pedig egyelore ha jol ertem odakint allasod sincs.

Vagyis egy harmadik szemelytol fugg a gyerek boldogulasa teljes egeszeben jelen allas szerint.

Nem tudom, ossze vagytok e hazasodva az uj emberrel, de meg ekkor is a gyerekkel kapcsolatos kotelezettsegeidhez jogilag nincs koze.

Szoval a birosagot nem fogja erdekelni a parod jovedelme, es lakasviszonya, az fogja erdekelni hogy TE tudod e a gyereknek ott biztositani a megelhetest es a lakhatast.


Celszerubb ugy csinalni, hogy kimentek (adminisztracio nelkul, ideiglenes tartozkodassal, tehat nem jelentetek be letelepedest), hivatalosan egy magyar hatarmenti cimre vagytok bejelentkezve, ott a lathatast biztositod amikor a torveny eloirja, majd ha mar neked is van stabil allando allasod kint, akkor vegigjatszani a hercehurcat.


Meg nekunk se volt egyszeru a kulfoldi lakcim bejelentese a gyereknek, pedig eleve itt szuletett kulfoldon hazassagban, de mindketten be kellett mennunk a kovetsegre, es igazolnom kellett nekem magyarnak hogy nincs bejelentett magyarorszagi lakcimem, csak igy voltak hajlandok a kerelmet befogadni.

2015. jan. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát utolsó, köszönöm az észrevételeid, eddig a te tapasztalatod a legrosszabb amit hallottam. Sokak léptek már így, és általában máshogy sült el. Remélem az enyém is csak jobban fog :)

Számomra az ellentmondásos, hogy pl 3 hónapos bejelentett munkával megyek be a Gy.ü.-re úgy hogy a gyereket nem vihetem ki, ez abszurd. Másrészt felhívtam őket, mivel egyébként a gyermekem már vele él(ne) életvitelszerűen, van köze hozzá, ő a családfenntartónk, amiről nyilatkoznia kell. Így figyelembe veszik az ő keresetét és kinti lakását, utána tudunk menni amennyiben meg tudják győzni az apát, ill ők engedélyezik. A lényeg, hogy nem lehetetlen :)

2015. jan. 23. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!