Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért divat pár éve az, hogy...

Miért divat pár éve az, hogy 20-30-as srácok egyedülálló, nőkhöz költöznek, akik gyereket nevelnek? Férfias dolog ez? Mennyire lehet hosszú egy ilyen kapcsolat a férfi részéről?

Figyelt kérdés

Leginkább anyagi szempontból tettem fel a kérdést. Úgy gondolom, hogy a srácnak egyelőre nincs hol laknia, így csak kényelemből költözik olyan nőhöz, akinek van gyereke, akár saját lakása. Sok olyan srác van, aki pár év múlva leváltja a hölgyet egy másik, hasonló helyzetben lévőre, ugyanakkor sok ilyen srác szándékosan nem fizet bele a költségekben, csak el van tartva.

Mi a véleményetek?

Köszönöm előre. 27 L.



2015. febr. 9. 22:06
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Nem rossz indulatból vagy ilyesmi, de ezt mire alapozod? Ismerőseid ezt teszik?
2015. febr. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Igen, egyre több 25-35-ös korosztályú srác így teszi. Leginkább az otthonról való, ideiglenes "menekülés" miatt.

Amúgy félreértés ne essék: biztos vagyok benne, hogy minden édesanya ugyanakkor nő is.

Csupán óvatosságra való intés miatt tettem fel a kérdést, illetve ha esetleg valaki tudna róla írni általános véleményt is az anyuka és a gyerek szempontjából is.

2015. febr. 9. 22:14
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Hát nem tudom felétek hogy megy, én még nem is hallottam ilyenről. 1-2 ismerős van akik fiatalabban gyerekes, idősebb nő mellett vannak, de egyáltalán nem tartatják el magukat, sőt, jól kereső emberek.
2015. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%
Erősen kétlem hogy csak eltartatják magukat. Ha a kapcsolat nem működik, annak nem az az oka hogy bármilyen érdekeltsége volt a srácnak. Sok kapcsolat tönkremegy. A legtöbb független, fiatal pár is szétmegy. Nem gyerekes nők és nők, gyerekes férfiak és férfiak vannak, hanem egyszerűen nők és férfiak. Tönkrement? Na bumm... Mindennapi eset. Én nem keresnék összefüggéseket. Ugyanolyanok a szakítási arányok.
2015. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
Egyedülálló anyaként elképzelhetetlennek tartom, hogy még egy eltartottat vegyek a nyakamba, de hát ízlések és pofonok...A gyereknek biztos, hogy nem jó hosszútávon egy ilyen kapcsolat, egyrészt: miféle apakép lenne ez a számára?, másrészt: éppen, mire elfogadná és kötődni kezdene, pótapuka lelécel. Ennyit nem ér meg még egy huszonéves Alain Delon sem:-)
2015. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
93%
Ja, ami kimaradt: Férjem legjobb barátja pl. kifejezetten az idősebb nőkre bukik... Van jó fizetése és esze ágában sincs házasodni, tehát nem érdekből. Egyszerűen csak jobban szereti az érett nőket. Szíve joga.
2015. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
97%

Arra nem gondoltál, Kérdező, hogy csupán arról van szó: emberek megismernek más embereket, kölcsönös rokonszenv, majd érzelem támad - és párkapcsolat alakul ki köztük? Annak ellenére és azzal együtt, hogy a hölgy-partnernek esetleg gyermeke és/vagy lakása van?!


"Pár év múlva leváltja a hölgyet egy másik, hasonló helyzetben levőre.." - feltételezhetetlen, hogy az a kapcsolat zátonyra fut, szétválnak, majd újabb nexus alakul ki? Honnan tudod, hogy "sok ilyen srác szándékosan nem fizet bele a költségekbe.."? Ismered mindegyiküket, bizalmasan beszélgettél velük?


Miért kell mindenben sívó üzleti érdekeket látni? Számomra érthetetlen.

2015. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
36%

Évszázadokig úgy volt, hogy a jómódú férfiakhoz rendszerint odacsapódott egy jóval fiatalabb, de egzisztenciális szempontból gyenge nő, ezt a társadalom elfogadta.


Ma egyre több stabil egzisztenciával rendelkező magányos nő van, aki viszont nem talál az igényeinek megfelelő társat. Tisztában vannak vele, hogy a rendszerint fiatalabb férfiak miért csapódnak melléjük, de ezek a nők is profitálnak a maguk módján ebből a helyzetből, ezért aztán mindketten elvannak egy darabig az ilyen kapcsolatokban.


Az, hogy ez jó, vagy nem jó, mit szól hozzá a társadalom, már más kérdés...

2015. febr. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
96%

30-as férfiak mióta srácok?

Szerintem alapból gáz, ha egy férfi 30-as éveire nem jut el oda, hogy eltartsa magát...de nem tudom, milyen társaságaid vannak, ahol ennyi még szülőnél élő 30-as "srác" van, akinek egy egyedülálló anyuka kell ahhoz, hogy elköltözzön. Én még nem láttam ilyenre példát.

2015. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem mondanám, hogy ez divat.

A legtöbb nő örül, ha a gyereket fel tudja tisztességben nevelni, nem hogy még valakit eltartson.

2015. febr. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!