Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöznétek vagy maradnátok...

Elköltöznétek vagy maradnátok otthon ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Még mindig elég kilátástalan a helyzetem, több kérdésem volt már itt ezzel kapcsolatban, ezek alapján megpróbálo vázolni a helyzetem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Azóta annyit változott a helyzet, hogy talán nem iszik annyit.

Én pedig kb. fél éve költöztem haza, de reggel jövök, este megyek-szinte aludni járok haza plusz a hétvégék.

Sikerült munkát szereznem és pénzt félretennem, októberben szeretnék elköltözni majd,előbb nem tudok, a szerződésem miatt még nem léphetek.

80km-re dolgozom a lakhelyemtől, megoldható a mindennapi bejárás.

Viszont történtek további konfliktusok amikor megint anyám a barátja mellett állt ki. Teljesen besokalltam, de ha elköltözöm, oda minden félretett pénzemnek.

Plusz munkát kell vállalnom, hogy fizetni tudjam az albérletet és nyelvórákra sem fogok tudni eljárni majd.

De már az otthoni helyzetet sem bírom.


Mi lenne a megoldás?

Előre is köszönöm!



2015. febr. 12. 09:16
 1/8 A kérdező kommentje:
A többi kérdésem nem írtam bele, így is elég hosszú a történet, próbáltam a lehető legjobban lerövidíteni.
2015. febr. 12. 09:19
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el az előző kérdésedet, de erre a kérdésedre a válaszom:


Ha már nem bírod az otthoni légkört, ha már totál eleged van mindenből, akkor költözz el. Még mindig jobb a nyugalom, békesség mint az állandó ideggörcs.

Nyelvórákat lehet későbbre is halasztani,kezdésnek meg olcsóbb ha csak szobát bérelsz.

2015. febr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elolvasva az előző kérdésedet is,nem vagy könnyű helyzetben.Bármit is választasz az aggodalom megmarad. Ha elköltözöl akkor a megélhetés miatt fogsz aggódni.Mégis azt mondom,hogy tedd fel a kérdést magadnak melyik aggodalmat tudnád jobban elviselni, illetve melyik aggodalmon tudnál te magad változtatni.

Azzal tisztában kell lenned, hogy másokat , tehát se anyukádat, se a barátját nem fogod tudni megváltoztatni. A kérdés az, hogy (ha maradnál) képes vagy e úgy megváltozni, hogy teljesen elfogadnád az otthoni körülményeket?!Nekem úgy tűnik, hogy könnyebb lenne neked a megélhetés anyagi részét megoldanod , mint az otthoni körülmények elfogadását.Persze ezt Neked kell tudni.

Azt nem egészen értem, hogy csak októberben tudnál költözni mert köt a szerződés. Ha odaköltözöl ahol van a munkahelyed, az milyen szerződésnek mond ellent?

Ha albérletbe költöznél megpróbálhatnád azt is, hogy valakivel közösen vesztek ki albérletet, hogy csökkenjenek a költségek. Igaz , hogy így is kel alkalmazkodni, de legalább Te választhatsz , hogy kihez alkalmazkodj. A nyelvórákat amíg nem lenne rá pénzed , gondolom, valamilyen szinten pótolhatnád valamilyen internetes tananyaggal, amivel bizonyára olcsóbban jönnél ki.

2015. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigi válaszokat!


Ahol most dolgozom városba, ide köt a munkaszerződésem, ez ugye határorozott idejű, nem könnyű felmondani, de őszintáén nem is szeretném ilyen helyzetbe hozni a főnököm, mert tényleg nagyon rendesek velem. Viszont itt az a baj, hogy ha ez lejár nincs igazán túl sok munkalehetőség erre, és itt barátaim sincsennek. Ahová költöznék város, ott már sok ismerősöm van akikkel majd együtt közösen albérletet is tudunk kivenni.


Ha csak ennyi lenne, nem lenne olyan nehéz, de otthon oldalán van az is, hogy 2 húgom, nagyszüleim, nővérem.. Őket sem sűrűn látnám és szerettem volna kihasználni ezt az időt is addig arra, hogy velük legyek.


A nyelvvel eddig is próbálkoztam online oldalakon való tanulással, de vannak olyan szabályok, amiket egyszerűen nem értek, nem tudok alkalmazni, muszáj, hogy valaki elmagyarázza, ezért lenne szükségem mindenképp a nyelvtanárra. :(


Természetesen így ebbe az elmúlt félévben sem anyámék láttak el, ugyanúgy adtam le pénzt, vásároltam be nekik stb. Nem mondom,nem mindig nagy összegekkel, mert az örökségem nagy részét már odaadtam, azt hiszem az elég sok időre "kitartana". De mindent magamnak veszek otthon, még a fogkrémüket sem használom... Illetve rengetek támogatást kapnak utánam, mert még meló mellett a sulit is csinálom. Az összes ebből adódó támogatás, családi, hátrányos helyzetű támogatások mind az ő zsebükbe megy..

2015. febr. 12. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Hívd ki a gyámhivatalt és ittasd le nevelő apádat. Ez jutott eszembe. Pl. hozz haza sört.
2015. febr. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
En elkoltoznek!! De csak ha van eleg penzem....
2015. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Előszöris kitartást kívánok neked, és le a kalappal előtted! Nagyon nagyon becsülöm az ilyen embereket!

Az én tanácsom, szezon munka Ausztriában. Általában félévig tartanak, de van szállás, kaja és a fizetésed megtudod spórolni. Barátnőm ugyanebben a helyzetben, mint te oda menekült. 8000 ezer eurót spórolt megy egy év alatt, lett saját albérlete és munkája. Nyelv tudás nem minden esetben fontos.

A kistesóidhoz pedig nem tudok hozzá sem szólni. Hisz nem tudom leírni, amit ilyenkor érzek. Gyámügy? Segítene? Nem tudom.

De a helyzet tarthatatlan.

Ha tudok valamit segíteni akkor csak írj. Én Bécsben lakom.

2015. febr. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 mi a fene ***** válasza:
Próbálj meg nyelvtanárt keresni segitségért cserébe. pl.kutyasétáltatás, idős tanárnak bevásárlás, vagy csak beszélgetés. Aki nem tud kimozdulni minden segitség jól jön.Vagy hallgass az utolsóra nem rossz ötlet.
2015. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!