Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apam elvarja, hogy gazdasag...

Az apam elvarja, hogy gazdasagi okokbol osszekoltozzek a mostohatesoimmal, akikkel rossz a viszony. Mit tehetnek?

Figyelt kérdés
Mindharman egyetemen tanulunk, en ujat kezdek, 21 eves vagyok. termeszetesen megertem, hogy anyagi okokbol ragaszkodik, de tudja, hogy ennek nem lesz jo vege. A ket mostohatesom miatt pedig le kellett mondanom arrol, hogy Debrecenben tanulhassak tovabb es osszekoltozzek a baratommal, aki eljegyzett. Nem gondolom, hogy az egyetem 3 evere tenyleg gazdasagosabb lenne lakast venni 20-30 millio forintert, mint berelni. Mi a velemenyetek? Belemenjek igy? Jelemleg baratokkal lakom egyutt alberletben.
2015. febr. 15. 18:09
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

"A ket mostohatesom miatt pedig le kellett mondanom arrol, hogy Debrecenben tanulhassak tovabb es osszekoltozzek a baratommal, aki eljegyzett."

Fegyvert tartottak a fejedhez, vagy mi történt? Azért én kíváncsi lennék arra, miféle szerzet az, aki az eljegyzéshez már elég felnőtt, viszont az önállóságát nem tudja kivívni otthon...

2015. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vagy szivesen elfogadnek tanacskent par ervet, amit felhozhatnek. Koszi a valaszokat
2015. febr. 15. 18:10
 3/8 A kérdező kommentje:
6 eve vagyunk egyutt, de az edesapam tart el es fizeti az onkoltsegem
2015. febr. 15. 18:12
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Ja értem. Hát nem akarlak megbántani, de amíg teljes mértékben apádtól függsz, és ő tart el, addig igen is ő mondja meg, mit csinálhatsz. Majd ha önállósodsz tőle, akkor azt csinálsz, amit akarsz.
2015. febr. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Ezt én sem értem. Kényszerítettek? Nem mindegy, hogy a pároddal költözöl össze és úgy adnak a kezedbe x összeget megélhetésre, vagy a mostohatesóiddal és úgy?


Egyébként egyáltalán nem mindegy, ha megteheti a család, hogy vegyen egy lakást, akkor vegyen, főleg ha nagy egyetemi városban van. Ha később ti elköltöztök onnan, egyikőtöknek sem kell az a lakás, akkor bérbe lehet adni és mindig lesz rá jelentkező, vagy el lehet adni. Egy jól karbantartott, jó helyen lévő lakás nagyon is jó befektetés.


Mit tehetnél? Jelentkezel arra az egyetemre ahova menni akarsz és saját lábadra állsz.

2015. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy köteles belemenni, de apád se köteles eltartani téged.
2015. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dönts. Vagy a saját labadra állsz, és akkor együtt lakhatsz a vőlegényeddel és odajársz, ahová akarsz, de pénzt kell előteremtened, vagy semmi nem úgy lesz, ahogy akarod, de mindent a segged alá tesznek. Ennyi idősen együtt éltem én is a vőlegényemmel, de jól tanultam, kutatásokat végeztem, tudományos dolgozatokat írtam, így az ösztöndíjamból simán tudtam a magam ura lenni. Tény, hogy rengeteg tanulás és munka árán, de megérte.
2015. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

21 évesen miért is köteles eltartani téged? Pláne, ha a pasiddal élsz együtt? Ha papás-mamást játszani elég felnőttek vagytok, akkor el lehet tartani magatokat.

Ja, kérem, hogy az nem megy?

Hát akkor pénz beszél.


Vállalj diákmunkát, vegyél fel diákhitelt. Apukád ettől még támogathat mindenkit havi 20-30 ezerrel, ha neki anyagilag belefér, az nem függés. Az, ha enélkül a 20-30 e nélkül létezni se tudtok, az függés.


Nem költöznék össze olyannal, akit nem szeretek, semmilyen nyomásra.

2015. febr. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!