Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lépéseket tehetek,...

Milyen lépéseket tehetek, illetve tehetünk a férjemmel közösen az exneje ellen ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Babát várunk, néhány héten belül szülni fogok. A férjem exének nem tetszik a dolog, mert szerinte a baba miatt háttérbe szorul az ő ovis gyerekük.

Képtelen elfogadni a dolgot, hogy a volt férje a válás után összejött velem, feleségül vett és gyereket vállaltunk.

Folyamatosan azt hangoztatja, hogy neki nem kell elfogadnia a tényt, hogy nekünk gyerekünk lesz, mert neki semmi köze ami gyerekünkhöz, neki csak a férjemmel közös lánya számít. És érezhetően a baba ellen hangolja a gyereket, folyamatosan azt sulykolja a gyerekbe, hogy a baba márpedig nem lesz a testvére (a féltestvére sem!), és hogy a gyereknek nem kell elfogadnia a tényt, hogy apukájának másik gyereke is lesz. És ez természetesen érezhető is a gyereken, ahogy közeleg a szülés ideje, egyre ellenségesebb lesz velünk és a babával szemben is. nem mintha egy sima testvérféltékenység nem lenne elég, az ex még rá is tesz erre jónéhány lapáttal, és azt az érzést erősíti a gyerekben, hogy a baba az ő ellensége, és hogy ellene irányul minden, mi azért vállaltunk gyereket, hogy neki rossz legyen.


Lassan már tényleg tűrhetetlen a helyzet, kb minden nap történik valami, amin felhergelem magam, pedig ha valamikor, hát most aztán nyugalomra lenne szükségem. Nem használ a szép szó, nem használ semmi.

Így szeretném tudni, milyen jogi lépéseket tehetek, illetve tehetünk közösen a férjemmel azért, hogy az exe leállítsa magát, méghozzá sürgősen? Lehet valahogy kényszeríteni arra, hogy befejezze a gyerek gusztustalan manipulálását? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2015. febr. 19. 18:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Hogy "volt-e már valaki hasonló helyzetben"? Naponta 100 pontosan ilyen szituáció van itt. A kérdés inkább az lehet: Van még egyáltalán, aki normális családban él? ? ?

"milyen jogi lépéseket tehetek"

-egészen pontosan megmondom: SEMMILYENT.

Ez nem jogi - ez lelki probléma.

2015. febr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

" neki nem kell elfogadnia a tényt, hogy nekünk gyerekünk lesz, mert neki semmi köze ami gyerekünkhöz, neki csak a férjemmel közös lánya számít" ebben igaza is van.

De nem ertem, napi kapcsolatban vagytok veluk vagy mi?

2015. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Hát ha az napi kapcsolatnak számít, hogy naponta hívogatja a férjemet és elmondja neki, hogy "szar apa", amiért másik gyereke is lesz, akkor igen. És nekem is írogat olyanokat, hogy az én hibám ez az egész, és miattam megy tönkre az ő gyereke, mert én "felcsináltattam magam".

És amikor itt a gyerek (minden második hétvégén és minden héten két hétköznap este), akkor ő is mondogatja, hogy a baba "törvénytelen gyerek lesz", és ő gyűlöli a babát is meg minket is, és reméli, hogy a babának baja esik majd szülés közben. Nyilván nem az ő fejéből pattannak ki ezek a gondolatok, hanm az anyja hatása ez az elutasítás és ellenségesség. :(

2015. febr. 19. 18:50
 4/21 anonim ***** válasza:
33%
hány éves? szerintem ha ilyen durva a helyzet -az apa a láthatásokkor menjen el valahova vele, te meg otthon maradsz. Ez nem normális, és ne idegeskedj miatta.
2015. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Biztos, hogy van jogi megoldás, zaklatás, távoltartási kérelem, ügyvédet javasolnék.
2015. febr. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Vigyétek a gyereket pszichológushoz. Hamar rá fog jönni, hogy milyen agresszióra buzdítja az anyja a kisgyerekkel szemben. Az a nő káros hatással van a gyerek fejlődésére. Gyámhatóság biztos tud használható tanácsot adni. Azon nem gondolkodtatok, hogy megpróbáljátok magatokhoz venni, vagy legalább közös felügyeletet kérni?
2015. febr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Hat éves múlt, szeptemberben kezdi az iskolát.

Azért fáj különösen a dolog, mert a terhességem előtt nagyon ragaszkodott az apjához és hozzám is.

2015. febr. 19. 18:58
 8/21 A kérdező kommentje:

"Azon nem gondolkodtatok, hogy megpróbáljátok magatokhoz venni, vagy legalább közös felügyeletet kérni?"


De igen, csak a férjem fél belevágni az elhelyezés újratárgyalásába. Attól tart, hogy ha abíróság mégsem nekünk ítélné a gyereket, akkor az anyja még inkább ellenünk hangolná, és a végén teljesen eltávolodna tőlünk. És az eddigiek alapján én is kinézem abból a nőből.

2015. febr. 19. 18:59
 9/21 anonim ***** válasza:
91%
Rettenetesen árt a kis 6 évesnek ez. Ezt próbáljátok valahogy megértetni az anyjával - és azt, hogy mindeközben csak a kislánynak árt, a ti dolgotok semmit nem fog változni
2015. febr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
19%
Mégis mit vártál? Az apja lecserélte őket egy újabb családra, nem az ő apja többé, hiszen van új gyereke, és azzal lakik.Ezen nem lehet szépíteni, ezzel jár az ilyesmi...
2015. febr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!