Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a helyes? Érdemes...

Mi lenne a helyes? Érdemes tervezni vele? (nagyon hosszú)

Figyelt kérdés
3éve együtt vagyunk, másfél éve élettársak nagymamám házában. El akarunk költözni mindenképp, s van is jövőbeni lehetőségünk rá. Örököltem pár éve 400e ft-ot, ami 500e ft-ra rúgott 2hónapja amíg meg nem bontottam. A lényeg az, hogy bár szeretjük egymást, már nem olyanok vagyunk mint régen. Tudni kell hogy párom elég nehéz gyermekkort élt meg, s mindig mindent magának kellett kikaparnia. Rossz ez, de valamilyen szinten mégis jó dolog mert bár Szakközépiskola a végzettsége fiatal létére olyan szinten ért a gépek minden részéhez hogy a korosok is csak meglepődve állnak. Ezen felül minden nemű munkát precízen végez el, bármi is legyen az, szerelésen kívüli is, szó szó a munka terén egy főnyeremény. Határozott személyiség, és picit túl komor. Az italt megvette mindíg is ami jó dolog, de a társaságot nem szereti, a buli vagy csak szórakozás kizárva, sőt még az otthoni környezetben is ha pl tv műsorokat említeném. A dokumentum filmek, a háborús és a divat zombi filmek a menő, na meg a ps2 játék. Az ember vágyik néha pici lazulásra a tv-ben, de el kell kapcsolnom mindig, nem bírja nézni, pedig nem idegesítő műsorra gondolok pl zenei showk, mint a Risyng Star. Szokott szeretgetni, s pont egy egyértelmű biztosíték a szeretetére hogy én sok mindenben kivételt élvezek másokkal szemben, legyen az családtag, barátok, vagy idegen. Ez jól esett mindíg is.Fontos tudni az én hibáimat is:Az ő személyiségéhez képest egy kissé gyerekes, vidám hangulatú ember vagyok. A nem nagy súllyal bíró gondokat, ha nincs teendő vele, nem szeretem komolyan venni. Az ember néha elront valamit, néha anyagi kár éri, történik ilyen. Ha ő hibázott ezen elven én legyintettem mindíg felette és bíztattam, én viszont ha úgy adódott kivétel nélkül a hibám hangoztatva volt. A jómagam jogos hátránya, hogy 14 évesen borzasztó gyulladásos akné volt a testem több részén, Debreceni klinikára jártunk velem, ami nem egy kis távolság volt. A roacutan nevű gyógyszert kellett szednem, ami végett a magasságom 158cm maradt. Depressziót írtak a papíromra meg sok pszichotikus gyógyszert. Utáltam magam a bőröm miatt, nem szerettem suliba menni a doki gúnyolódás végett, meg pl felnőttek is sokszor érdeklődték ismerősömtől tanároktól hogy ugye nem vagyok e fertőző. Így én adtam a dokik alá a lovat, s egy pár melankólia és sajnáltatás után, ráébredtem hogy én ennél erősebb vagyok, s hogy szakítok ezen múltammal. Mindenki ellenezte a gyógyszereim elhagyását, s biztosra vették hogy 1 max 2 hónap és kórházban leszek. De nem. Saját kínjaim árán sikerült elhagytam minden szert. Meghíztam 85kgra,de saját akarattal 2év alatt 53kg lettem.Elkezdtem tanfolyamokra járni, nyelvvizsgám lett. Ekkor ismerkedtünk meg. Ez mind szép és jó, csak volt egy gond, amit még évek óta, múlt héten tudtam elrendezni. A munkügyi központ hibájából nem tudott munkaadó foglalkoztatni, mert támogatás nem volt rám igényelhető. Kormányhívatalokkal hónapokig leveleztem azt sem értették mit akarok, csak illetékesség hiányában dobálták a leveleim, senki nem hitte hogy ezen probléma fent áll nekem, még szüleim sem, s egy idő után már senki nem akart nekem segíteni, egyedül párom aki kitartott. Ügyvédhez fordultam, s láss csodát igazam volt, egyedül, ismét mindenki ellenzésére, 3! nap alatt megoldottam ezt a problémát, a központ pedig elnézést kért hogy az ügyintéző nem tudott olvasni hogy nincs érvényes szakvéleményt. Erről ennyit, de fontos része ez is a dolognak, mert eddig én még nem dolgoztam sajnos.Az utóbbi 2-3 hónapban kezdtek megváltozni a kettőnk közötti dolgok. Mintha csak a saját érdekeit nézné, s azt is teszi. A szex már nem sűrűn van. Sokat kért hogy változzak meg s én mindig változtam is. Ő soha, ő csak azt mondja tűr.

2015. febr. 28. 08:01
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Én konkrétan változtam, bármit kért. Kérte, hogy ne lógjak annyit rajta munka után, jogos, meg tettem. Mindennek szereti ha egy helye van, rend van, meg tettem. Ne legyen ilyen gyerekes a felfogásom, hát komomolyodtam. Szerette volna ha laposabb hasam meg szebb fenekem lenne, azóta is edzek rendületlenül, persze annak reményében hogy szex többször lesz. Mostanában ha veszekszünk olyan sérelmeket hoz fel hogy szó szerint idegesítem, mert a személyiségemet nem tudja elfogadni. Szerinte még mindig nekem kell változnom. Szinte külön kasszán vagyunk, mióta véget ért az előző tanfolyam amire jártam. Pár dolgot, nem nagyot megvesz magának, s hónap vége előtt mióta ez megy elfogy hamar a pénz. De én bűnös vagyok ha ezt felhozom neki, mert szerinte ha csak gondolatban is, de szeretem elverni a pénzt.
2015. febr. 28. 08:14
 2/28 A kérdező kommentje:
De példának okáért most picit jobban állunk majd anyagilag, lesz munkahelyem. Az én beteljesületlen álmaim azok is maradnak majd, mert ilyen olyan régi vágyait most megveszi majd, meg már megérdemli amúgy is. De én hogy mit érdemlek? Hát semmit. Aztán eddig megbeszéltük hogy míg el nem mentünk innen, gyereket nem csinálunk, mert az itt tartana minket. Oké, reális. De úgy volt hogy elvesz feleségül nyáron, de tegnap bejelentette hogy míg el nem megyünk innen, nem vesz el. Saját vállalkozásba kezdünk, amibe az örökségem rakjuk bele, de így belegondolva félek hogy elhagy ha pénzes ember lesz, mert valamilyen szinten a nincstelenség tart minket össze :/
2015. febr. 28. 08:23
 3/28 anonim ***** válasza:
36%

Hát, nem tudom ennek van-e így jövője. Az egész kapcsolatotok arról szól, hogy te változz meg. Ez így nagyon nem jó. Ő annyira tökéletes van mi? Meg hogy nem tetszik neki a személyiséged. Ez mégis mi? Hát miért nem áll tovább ha csak megtűr? Bújj ki a bőrödből? Ez a pali nem normális ne haragudj.

Én tuti lelépnék, nem hagynám hogy teljesen lerombolja az önbecsülésemet.

2015. febr. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ha elhagy valóban, nulláról kell kezdenem majd mindent mert az ő nevére csináljuk a vállalkozást. Ezt mondjuk nem ő kérte, hanem neki míg munkahelye van, a járulék fizetve van utána. Jelen helyzetben pedig nem tehettük meg hogy még utánam fizessünk adót. Csak ugye azt sem tudhattuk hogy le lehet e rendezni hogy valaha dolgoztass, az egy másik dolog hogy pár napja sikerült. Akartuk a jövőt, de ha most idegesítem, mi lesz ha a nevén lesz minden s lesz pénze, meg megteheti hogy "jobbat" keres?
2015. febr. 28. 08:32
 5/28 anonim ***** válasza:
97%
Ja és hogy a kérdésre is válaszoljak egyáltalán neme terveznék vele bármit is. Bár a leírásodból számomra az derül ki, hogy inkább ő nem tervez veled. Olvasd légyszi vissza amiket írtál. Tényleg ez akarod? Tényleg így akarsz élni? Elnyomva?
2015. febr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
92%
Bocsi, hogy ezt kell írnom, de így a leírás alapján, nos igen, inkább menekülj, amíg még megvan az örökséged. Vagy köss rá valami szerződést vele, mert ezek alapján nekem gyanús a srác. Nem írtad hány évesek vagytok, de nekem ez nagyon úgy tűnik, hogy felszínes a fiú. És ha vele maradsz életed végéig el fog nyomni mindenbe. Én ebből menekülnék, amíg még lehet.
2015. febr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Ezt felhoztam neki tegnap, mikor mondta hogy még nem lesz esküvő(mellesleg egy szimpla polgárit terveztünk), hogy úgy látom hogy nem tervez velem,így érzem, s ez a kifogás egyértelmű jele ennek. Erre felhozta az ő sérelmeit, meg hogy hálátlan vagyok, mert ő mindig kiállt mellettem. Még hogy ha ő elvesz engem, családom majd dróton rángatja utána. Nevetséges ez mint indok. :/
2015. febr. 28. 08:38
 8/28 A kérdező kommentje:
Én 26 ő 27 éves. Normális, vallásos családból származik, nem a mai fiatalok stílusát képviseli. Ezért zavar engem annyira össze ez az egész. Csak másik részről meg láttam én már ennél csúnyábbat is.
2015. febr. 28. 08:41
 9/28 anonim ***** válasza:
32%

3 éve együtt vagytok, elmúlt a szerelem, Na ilyenkor szokott teljes valójában kiugrani a másik személyisége. Tisztán, a lila köd nélkül. Mostantól kezdve 1 éven belül ki fog derülni, hogy tudtok-e együtt élni szeretetben, vagy titeket "csak" a szerelem tartott össze. A szex nem lesz sűrűbb akkor sem, ha neked lesz a lefeszesebb tested a földön, erre ne is számíts, ez is így működik, ahogy elszáll a lila köd, úgy ritkul a szeretkezés is, ez valamilyen mértékben normális.



Várj egy kicsit. Eddig eltartott, szeretett, csak ő állt ki melletted, nyilván volt mitől besokallnia neki is. Azt még én se értem, hogy a tinikori pattijaid miatt miért nem dolgozol felnőttként, na mindegy is. Szóval a lényeg: eddig durván kihasználtad ezt a stácot, most kapd össze magad.

2015. febr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
94%
Te egyszerűen besokalltál a kapcsolattal. Nem vele van a baj és nem is veled. Ha elhagyod pár hét vagy hónap múlva könyörögni fogsz h vegyen vissza. Ő hosszan tervez veled ezért ilyen megfontolt anyagi téren mert biztos jövőt akar nektek. Ha megoldás kell akkor töltsetek több minőségi időt együtt. Kommunikáljatok a szexről de ne érezze at h baj van. Éreztesd vele h szereted, kell neked és kívánod.
2015. febr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!