Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lányok/nők ti melyik életet...

Lányok/nők ti melyik életet választanátok magatoknak? Szegényen szeretetben, vagy jólétben szeretet nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát az 1- es lehetőség bővebben: Szegényen éltek egy hitellel terhelt 60 négyzetméteres lakásban, a férjeddel, és az 1 gyermeketekkel. Minden hónapban meg kell nézni, mit esztek, mire költötök, nem jut új ruhákra, kozmetikai szerekre, szórakozásra, nyaralásra sem, nincsen tartalékotok, váratlan kiadásoknál nagy bajban vagytok, esetleg kölcsönkérni tudtok ismerősöktől, a gyerek sem kap meg mindent amit szeretnétek megadni neki ( játékok, fizetős szakkörök, sportok, zsebpénz se jut neki)...viszont szeretitek egymást a férfival, vonzódtok egymáshoz testileg, és imádsz vele beszélgetni, ő a legjobb barátod az életben, akire bármikor számíthatsz, aki érted és a kicsiért az életét adná, aktívan foglalkozik a gyerekkel, szívesen elmegy vele kettesben, hogy neked jusson időd magadra is, tudod hogy nem hűtlen típus, nem jár bulizni, inni sem, szintén családapa barátai vannak akikkel eljárnak egymáshoz. Elfogadja a hibáidat, a nem tökéletes külsődet, sőt így szeret. A 2. lehetőség: A férjed egy gazdag vállalkozó, de benne van zűrösebb ügyekben is a mégtöbb pénz miatt. Egy kétszintes nagy családiházban éltek, úszómedencével, szaunával, nagy kerttel, mindkettőtöknek saját új autója van. Van 3 gyereketek, akik mindent megkapnak, és a jövőjük is biztosítva van ha felnónek. Megvan mindenetek, soha nem jut eszedben egy boltban, hogy számolgasd az árakat, ha új laptop kell, csak elmész és hozol egyet, ha új ruha és cipő, akkor darabonként 20-50 ezres kategóriából válogatsz, gyakran jársz fodrászhoz, körmöshöz, kozmetikushoz, edzőterembe. A gyerekek születése után plasztikai műtéted is volt, teljesen elégedett vagy a külsőddel. Évente 3 szor mentek külföldi nyaralásra, síelésre, sima wellness hétvégékre persze gyakrabban.....Viszont, a férjed egy rideg ember, akit csak a siker érdekel, akinek soha nem leszel első az életében, alig van otthon veletek a munkája miatt, szabadidejében is inkább eljár szórakozóhelyekre, tudomásod van róla hogy az ilyen kiruccanásaikor előszeretettel fekszik le nőkkel, mindezt nem is nagyon titkolja, természetesnek veszi hogy neki ez jár, mert ez ösztön. A gyerekekkel szinte semmi kapcsolata nincsen, nem játszik, nem beszélget velük, nem megy el velük programokra, a családi nyaralásokkor próbál csak kedves lenni velük, amúgy azt sem venné észre ha egyikőjük eltűnne otthonról. Csak a pénzt osztogatja nekik, és neked is, de onnantól fogjátok be a szátokat. Hiányzik a szerelem, a szeretet, a bizalom a kapcsolatotokból, a szexuális élet is ritka, hiszen kiéli magát a szeretőinél.
2015. márc. 1. 19:09
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
79%
Aranyközép út. Nem olvastam el a bővített verziót, de aranyközép út. Az is létezik. :) Én azt választom, köszönöm.
2015. márc. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
65%

Ha feltétlen választanom kéne akkor a szegény életet választanám. Nézd, a pénz nem minden, bármit bárki is mond.

Látom a környezetemben is, hogy akik pénzesek hogy viszonyulnak egymáshoz, nagyképűek, felvágósak, olyan felszines a kapcsolatuk, számomra ez embertelen.

Én másképp, én a szeretet elvével lettem nevelve, még véletlenül sem lennék képes egy olyan emberrel együtt ÉLNI aki engem csalna folyton és csak eszköz lennék a számára.

2015. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
64%
En inkabb az elsot, tudom hulye vagyok Anyam is mindig ezt mondta! ;)
2015. márc. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
63%
Hmmmm a másodikat. Mégpedig azért mert az elsőből nem hozhatom ki magam jól. Másodikat viszont meg lehet oldani. Elválunk a férjemmel, kapok valami minimális pénzt és elköltözünk a gyerekekkel :) Aztán keresek egy pasit aki jó apa és szeret minket. Dolgozni kezdek semmiképp sem hagyom hogy eltartsanak és élünk mint Marci Hevesen :D
2015. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
49%
Ha csak ez a két lehetőség van, akkor az elsőt. A másodikban nőttem fel, tele lelki sebekkel...
2015. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
53%

16-30-ig az elsőt, 30 felett a másodikat :-)

Ugyanis a nélkülözésbe, abba, hogy egy férfi tehetetlen, állandóan fillérezni kell, ebbe nagyon, de nagyon bele lehet fáradni, kiéget teljesen. 60 ezres törlesztés nem olyan sok, miért nem tesz semmit ez a férfi, hogy többet keressen, miért nem vállal plusz munkát, képezi magát, hogy jobb állása legyen, stb? Ez a fajta életmód teljesen felőrli az embert, főleg, hogy a gyereke is nélkülöz.

A második sem éppen szimpatikus, de a kettő közül inkább az. A szerelemből nem lehet megélni, pláne hosszútávon nem, és a gondok mellett hamar elkopik. A szeretet egyben felelősséget is jelent, felelősek vagyunk egymásért, a szeretteinkért, azok boldogságáért, boldogulásáért, jólétéért. A,úgy meg olyan opció nem létezik, hogy jó, és felelősségteljes, nem tehetetlen férj?

2015. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván az arany középút, de ha választani kell, akkor a 2. és azonnali válás. A pénz megmarad, a gyerekek mindent megkapnak, szerető társat pedig lehet találni, nem kell egy ilyen seg.gfejet elviselni.


Azt semmiképp nem választanám, hogy a semmiből élünk és a gyerek is nyomorog, nélkülöznie kell, ez valami iszonyatos.

2015. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
56%
Az első helyzetre nem vállalnánk gyereket. Nem azt mondom, hogy előbb meg kell gazdagodni, de amíg el vagyunk adósodva, felelőtlenség lenne. A második viszont úgy hangzik, mint a világ legjobb állása: luxusélet, és még lefeküdni sem kell érte :D Csak akkor minek tart el? Trófeának?
2015. márc. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
74%

Az a baj az elsővel hogy nem reális. Ha kevés a pénz akkor a férfi plusz munkát vállal, alig lesz otthon, fáradt, egyre kevesebb a szex, a beszélgetés, nyomasztó a pénztelenség.

A másodikat nem tudom mennyire reális. Egyrészt nem tudom elképzelni az életemet egy ilyen férfival, másrészt nekem simán megfelelne ez az életmód (nyilván én is félrelépnék).

2015. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
66%
A pasi úgyis lelép, úgyhogy a 2.es.
2015. márc. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!