Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tutyi-mutyi vőlegény? Mi a...

Tutyi-mutyi vőlegény? Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A problémám tulajdonképpen a vőlegényemnek a családjához való hozzáállása. Összetett a probléma, de lényegében arról van szó, hogy a párom a szüleivel szemben képtelen kiállni magáért, úgy kezelik/illetve engem is, mintha kis tini gyerekek lennénk, holott én a húszas éveim közepén járok ő pedig 30 múlt. Zsinóron rángatják, és még a saját testvére is "csicskának" használja. Az öccse úgy gondolja, hogy mindenki legyen érte, visszafele azonban ez abszolút nem működik, a párom pedig ezt szó nélkül eltűri. Hogy mondjak egy-két példát is, a szülei a fejükbe vették valamiért, hogy mi lusta dögök vagyunk, akik délig alszanak (?), és ezt többször hangoztatják is. Holott minden egyes nap a munkámból adódóan reggel fél 6 kor kelek, a párom fél 7 kor, ő ráadásul szombaton délelőtt is dolgozik. Hétvégén is 7-8kor már fent vagyok/vagyunk, és az már rekordnak számít, mert a szervezetem hozzászokott a korán keléshez. De valamiért ők mégis úgy könyveltek el minket, hogy fetrengünk egész nap és semmit nem csinálunk. A párom ezekre sem reagál, és kel úgymond a védelmünkre, vagy hogy mégis honnan szedik ezt a baromságot. A másik, hogy rendszeresen bejárnak a páromhoz a munkahelyére és a hátam mögött úgymond kikérdezik a magán jellegű dolgainkról. Hogy spórolunk-e, mennyit, miért, mennyi pénzünk van, sőt, az anyukája azt is felajánlotta neki, hogy a hátam mögött adjon neki pénzt a vőlegényem, és ő majd félrerakja nekünk!! De nekem ne szóljon. Jó, erre megmondta neki, hogy ez nem így működik, de azért mégsem határozottan mert több próbálkozása is volt még utána. Mintha én elkölteném a pénzünket vagy nem is tudom..

Sunyik, alattomosak, megvárják míg a vőlegényem egyedül találkozik velük és akkor mondják el bizonyos dolgokról a véleményüket, meg hátulról kérdezgetik mindenféléről. Olyan szerencsétlenként kezelik, mintha egy 15 éves tinigyerek lenne.Már ő is észrevette a problémát, azonban tenni nem MER ellene. Már többször beszélgettünk ezekről a dolgokról, de félek, hogy ha gyerekünk lesz és most nem teszi helyre őket, akkor ez csak rosszabb lesz. Nem tudom, hogyan lehetne rábírni arra, hogy állítson a szülein, azaz merjen lépni. Nem azt kérem tőle,hogy vesszen össze velük, meg ne találkozzunk velük, hanem hogy "üsse le a magas labdát", és akár viccesen is, de szóljon vissza, vagy reagáljon a negatív degradáló kritikára. Lassan nem tudok rá ezért férfiként felnézni, mert míg az élet más területein helyt áll, a szüleivel szemben egy kis nyuszi. Én ezt már nagyon nehezen viselem, és úgy érzem, hogy nem áll ki sem magáért, sem értünk. Ti mit tanácsolnátok? Mi lehet a megoldás?


2015. márc. 9. 07:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Elköltöztök messzebbre, és nem veszitek fel a telefont.


De ha ilyen a hozzáállása, akkor nem sok esélyt adok a változásra, vagy megszokod, vagy szakítasz.

2015. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Azért az ország másik felére a szülei miatt nem szeretnék elköltözni, a páromnak is elég jó munkahelye van, illetve nekem is. Nem tudnék mindent feldobni a párom szüleinek hülye felfogása és hozzáállása miatt. Egyébként van, hogy a vőlegényem sem szívesen megy hozzájuk látogatóba, saját elmondása szerint, viszont kényszerből megy, "mert mégiscsak a szülei." Őt úgy nevelték, hogy akármit tesznek ellene a családban, azt el kell nézni, meg el kell tűrni, mert ők a szülei, meg a testvére és vitának nincs helye. Tipikusan azok az emberek akik a problémákat a szőnyeg alá söprik, és homokba dugják a fejüket.
2015. márc. 9. 08:22
 3/28 anonim ***** válasza:
70%
Ezt mind nem vetted eszre/nem zavart, mielott a volegenyed lett?
2015. márc. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Az első 1-2 évben nem volt ekkora a probléma, mert iszonyúan látszat emberek, akik képesek jópofizni mindenkivel, és az emberek háta mögött kibeszélni őket. De szemtől-szemben nem mondják el a problémájukat. 3 éve vagyunk együtt, és az utóbbi 1 évben vált ilyenné a helyzet. Úgymond egészen eddig megjátszották magukat, és 1 évvel ezelőtt kezdett összeállni a kép, hogy vajon mit miért mondanak, és van egy hülye szokásuk, hogy úgy próbálják előadni a dolgaikat, mintha viccelnének, de nem. Szeretik az embert cikizni mások előtt is, mert ők ettől érzik magukat jófejnek, meg viccesnek ha mások azon röhögnek akiket éppen kipécéztek maguknak.
2015. márc. 9. 08:33
 5/28 A kérdező kommentje:
Valamint a párom sem mesélt el mindent az elején, amikor éppen egyedül találkozott velük, az utóbbi időben van ez, amióta ő is észrevette, hogy ez így nagyon nem jól van. Tehát nem is tudtam mindenről sajnos.
2015. márc. 9. 08:35
 6/28 anonim ***** válasza:
18%

Az nem az o problemajuk, hogy nem ismerted ki oket es a volegenyt az elso 2 ev alatt.

Az sem, hogy turod oket, es nem beszelgetsz el veluk.

2015. márc. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg a férjednek, ha ő nem cselekszik, majd te fogsz. Lehet, hogy ők a hátad mögött beszélnek ki téged/titeket, de te megteheted face to face is, hogy kicsit visszavegyenek magukból, és lássák, veletek nem szórakozhatnak. Hajrá!
2015. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Vőlegényednek, bocs! :D
2015. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Aki nem önmagát adja, azt elég nehéz kiismerni egy vasárnapi ebéd alatt. Ez az, hogy mégis hogyan lehetne elbeszélgetni velük? Mert sajnos nem értik a problémát sem sokszor. Vagy holnapután menjek el hozzájuk, és zúdítsak rájuk mindent? Úgy gondolom itt a páromnak kellene összeszednie magát, és innentől reagálni a kritikára, elmondani a véleményét ha úgy viselkednek vele ami nem helytálló stb.
2015. márc. 9. 08:38
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell messzire költözni. csak annyi kell, hogy új mobilteló szám, faszbukon letiltani őket, nem elmondani az új címet, és csókolom. Meg kell szakítani velük a kapcsolatot, mert a csávód sosem fog megváltozni. Itt nálunk a városban van egy zsidó cukrászda, amit az anyuka "üzemeltet", és aki ténylegesen bármit is csinál, az az egyik fia, aki dettó olyan, mint a csávód. Mindenféle haszontalan szarnak elhordja a saját gyerekét (persze neki mondja, jó hangosan), az meg csak tűri, mint egy hülye. Amikor valami díjat kaptak (pedig a minőség egyáltalán nem olyan, mint amit elvárnánk egy cukrászdától), azt is persze anyuci nevére, anyuci veszi át, pedig az égegyadta világon SEMMIT nem csinál, ha a fia növeszte egy pár herét, és elmenne onnan, ott rohadna rá az épület. De nem teszi, Isten tudja miért...
2015. márc. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!