Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem 2 hét múlva indul...

Férjem 2 hét múlva indul külföldre dolgozni. Hogyan kell kezelnem a helyzetet, hogy a 2,5 éves kislányunk minél kevésbé sérüljön?

Figyelt kérdés

Engem is nagyon megvisel, de nagyon félek, hogy a kislányunk sérülni fog, vagy megromlik a viszony közöttük, esetleg közöttünk. Tudtok segíteni ebben? Havonta egyszer tud majd hazajönni, kb 3-4 napra.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2015. márc. 13. 08:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
és mennyi időre megy ki? mert a végeredményre kell gondolni, hogy miért is vállalta el a külföldi munkát... kicsinek meg mondogatni kell, hogy apa elutazik, messze megy dogozni, de majd kamerán beszélgethetnek... gyerekeket sokkal kevésbé viseli meg az ilyen mint mi felnőttek gondolnánk
2015. márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
ennyi idős koromban anyukám kiment pár hónapra(és egyszer sem jött haza) és ebből én nem is emlékeztem semmire :D szóval persze az elején furcsállni fogja,de a gyerekek rém egyszerűek,ha elmondod hogy apuci elment utazni és majd hozd neked valamit akkor ezt elfogadja és nem spilázza túl úgy mint a felnőttek.
2015. márc. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem nagyon fogja megviselni, viszont, ha tartósra tervezitek ezt az állapotot, felesleges illúziót táplálni: minimális kötődése sem lesz az apjával. Havi 3-4 nap az szinte a nullával egyenlő.

Nekem nem érné meg azt a plusz pénzt, hogy én férj, a lányom meg apa nélkül éljen az év nagy részében... De ti vállaltátok, tehát tudnotok kellett, mivel jár.

2015. márc. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket sokkal kevésbé fogja megviselni mint gondolnád.

Nem mindegy, hogy mik a terveitek, mennyi időre megy ki, haza fog e majd jönni, vagy olyan terveitek vannak, ha bejön a kinti élet, akkor mentek utána. Nem mindegy mi a cél. Kommunikálni lehet akár napi szinten, persze nem olyan, mint a személyes, de a semminél jobb.

Az én férjem 2 éve múlt, hogy kiment, holnap jön haza 2-ik alkalommal, és a válóperünk első tárgyalására.

Ezzel nem ijesztegetni akarlak, nem a távolság az oka a válásunknak, hanem a hazugságai, tettei, és nem kint keletkezett a probléma, csak én tudtam meg sok mindent a kimenetele után. Viszont a gyerekek szempontjából azt tudom mondani, hogy ők könnyebben veszik az akadályokat, mint mi felnőttek, jobban viselik a változásokat. Az jobban megviseli őket, hogy látnak szenvedni az apjuk miatt, mint a hiánya.

Próbáld ne tragédiaként kezelni, hogy elmegy, ne ezt vetítsd a gyerekedre, hanem örüljetek együtt, hogy a jövőtökért dolgozik, és bizony ezért sokszor áldozatokat kell hozni. Avasd be a saját szintjén a terveitekbe, próbálj vele minél több időt tölteni.

2015. márc. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazajön és tud a gyerekkel foglalkozni, akkor nem fogja megviselni. Amíg kint van, beszélhetnek telefonon, skypon.

Az unokám férje 6 hetente jött haza egy hétre. A kétéves és a 4 éves gyerek állandóan a nyakán lógott, amikor hazajött. Elfogadták, hogy az apu csak ritkán van itthon. A házasságuk sem ment tönkre emiatt.

2015. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
30%

A legtöbb férfi külföldön félrelép (meg persze a nők is, ha épp a nő van kint), de tulajdonképp nem lehet érte hibáztatni őket: nem normális kapcsolat, ahol a felek havonta látják egymást, vagy még ritkábban. Ez nem normális dolog, tehát a szex kell, és azzal kell, aki épp kéznél van.

Ha ért annyit az a rohadt pénz, akkor vállalni kell a velejárókat is... És a következményeket!

2015. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
6: És hány éve megy ez?
2015. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Nem amiatt aggódom, hogy a házasságunk vége lesz, hanem hiányozni fog nekem is. Sok mindent átvészeltünk már, nagyon hálás vagyok neki, hogy ilyen áldozatot hoz a családjáért. Nem jókedvéből megy ki, hanem hogy ne vigye el a bank a házunkat és a szüleim házát. A gyerkőc miatt félek, de mivel többen írtátok, hogy kezelhető, így egy kicsit jobban érzem magam, köszönöm.
2015. márc. 13. 10:15
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk nem volt zökkenőmentes a dolog. A lányom egyébként is elég apás, így nehezen viselte.


Amit tettem: sok programot szerveztem, bölcsi után mindig mentünk valahová.

A család is sokat segített, bár nyilván nem pótolták az apát.


Az én férjem 6 hónapot dolgozott így, bőven sok volt. Soha többet nem csináljuk így. Vagy megyünk mind, vagy maradunk és megoldjuk itthon együtt.

2015. márc. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Szia ! Úgy kezeld , hogy mellette állsz .. Biztatod , tamogatod . Neki lesz a rosszabb , nem neked ... Ő lesz nélkületek idegenbe . Tudom ... Mi mar 3, 5 éve csináljuk ezt .. De hal Istennek egyáltalán nem ment a kapcsolatunk rovására . Nyáron végén mar költözünk ki mi is .. Végre :)))Kemény .. De hozza lehet szokni . Minden jót nektek !
2015. márc. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!