Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valoban nonszensz ez a keres?...

Valoban nonszensz ez a keres? Szuloi tamogatas kulonkoltozes eseten. (Hosszu)

Figyelt kérdés

Szep estet mindenkinek!


A kovetkezo a felallas: 19 eves vagyok, tavaly erettsegiztem es szeptembertol szeretnem egyetemen folytatni tanulmanyaimat- azaz kihagytam egy evet. Nemreg elkezdtem tandijra gyujteni, heti 5-szor 8,5 plusz szombaton 11,5 ora munkaval toltom a napjaimat. A penzt tandijra gyujtom ami kozel 400 ezer forint less.


A parommal 8 honapja egyutt vagyunk. Felvetettem edesanyamnak azt, hogy ev vegen esetleg osszekoltoznek a Szerelmemmel. Azt is megkerdeztem, tudna-e kb. 20 ezer forinttal tamogatni minden honapban. (A parommal torteno egyutteles soran en fizetnem az etelt, o minden mast. Ha aktiv nappali tanuloi jogviszonyt fogok folytatni, 30 ezer forint erkezik majd minden honapban a szamlamra mert felarva vagyok, igy ha kapnek edesanyamtol 20 ezret es az allamtol 30-at, tudnam az etelt fizetni.


Az edesanyam hallani sem akar errol. Azt mondta, hogy csak akkor menjen el a gyerek otthonrol, ha sajat labra tud allni es nem kell szuloi segitseg. Azt is mondta, hogy majd biztos cask a penze miatt talalkoznek a kesobbiekben vele.


En megertem az allaspontjat abbol a szempontbol, hogy ha valoban tudni akarom, milyen a felelosseg, akkor meg kell oldanom az ugyeimet, de ha az en reszem az itthoni kiadasokbol 20 ezer forint az etelre, akkor azt miert nem kaphatnam kezhez? A noverem a kovetkezo honapokban koltozik el itthonrol es szerintem edesanyam nem akarja, hogy egyedul kelljen maradnia. Nagyon-nagyon szeretem ot de arra is nagyon vagyom, hogy megtudjam, milyen a parommal elni, beosztani a penzt, stb.


A masik opcio az lenne, hogy diakmunkat vallalok majd az egyetem mellett bar szerintem edesanyam akkor is megbantodik majd.


Szerintetek tenyleg olyan eszement otlet volt ilyet kerdezni edesanyamtol? Bocsi, hosszu let...


Koszonom a normalis valaszokat elore is! :-) (Tapasztalat nagyon erdekelne!)


2015. márc. 20. 18:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
hát..ha nekem nemet mondana,még bepróbálkoznék párszor,de ha nem,nem.és elköltöznék amúgy is..megoldanám munkával.
2015. márc. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%
Nekem nem lenne hozzá képem, hogy miután elköltöztem, még tőle kérjek pénzt a megélhetéshez. Menj el dolgozni az egyetem mellett. Rengetegen csinálják így.
2015. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem egyrészt furcsa, hogy fizessen azért, hoyg máshol élsz.

Másrészt meg nem biztos, hogy megengedhetné magának, ugyanis ha kevés a jövedelme, akkor neki is hiányozhat ez az összeg.

2015. márc. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen ismerős vagyok a "szülői ráhatás" témájában (mármint, hogy úgy érzed, ez inkább csak kifogás, mert nem akar egyedül maradni), mégis elég "meredeknek" ötletnek tartom. Egyetértek vele, hogy akkor költözz, ha el tudod tartani magad. Itt nyilván nem arról van szó, hogy amennyit "megspórolna" azzal, hogy már nem otthon laksz, azt mire költi (esetleg odaadja neked). 19 évesen elég fiatal vagy, ha annyira nem várhat ez az összeköltözés a pároddal, akkor bizony plusz áldozatot kellene vállalnod érte (diákmunka), és elfogadni a nehézségeket. - Mindezzel nem azt mondom, hogy nem kérhetnél anyukádtól ennyi támogatást havonta, azt hiszem, ezt sokan megteszik, de kérdés, mire költöd (nem arra gondolok, hogy élelemre, hanem a pároddal való együtt élésre). Ez elvi kérdés. Megpróbálhatod meggyőzni, de én nem erőltetném túlságosan a helyedben.
2015. márc. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

Ha számára az a 20ezer Ft nagy kiesést jelent akkor nem erőltetném hanem megoldom magam.

Viszont ha megteheti akkor kérned sem kell és segíteni fog, még változhat a véleménye.

Azzal nem értek egyet ha a gyerek el költözik utána a szülő már nem tamogatja, engem a szüleim az elkoltozesem után is és még a mai napig támogatnak ahol tudnak, pedig nem vagyok kifejezetten raszorulva. Bocsi az offert.

Ezt minden szülő másképp látja. Próbálj vele még egyszer beszélni.

2015. márc. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
17%

Tehát:

Az államtól 30 ezer.

Anyutól: 20 ezer.

Ez 50 ezer úgy, hogy még semmit nem tettél érte.

Ennek a beosztása miért kihívás?!?

2015. márc. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
78%

"de ha az en reszem az itthoni kiadasokbol 20 ezer forint az etelre, akkor azt miert nem kaphatnam kezhez?"


De ennyi erővel mindegy, ki hány éves, MINDENKINEK kézhez adhatnák a szülei azt a pénzt, amit megspórolnak kajában.


A párodnak is odaadják a szülei a rezsi ráeső részét, amit már nem kell rákölteni?

2015. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%

Inkább az a szomorú , hogy a mai világban max csicskának kell a gyerek, ha betölti a 18-at takarodjon dolgozni, mert amíg az én kenyeremet eszi...ezért tart itt az ország.

Főleg mert gyereket vállal olyan aki a jövőt se tudja biztosítani neki.

Az én anyám akkor sértődött volna meg ha visszautasítom amit ad, ha nem pénzt akkor ételt,a mai napig hálálom neki. Na ez a különbség anya és anya között,sokaknak míg az anya csak nagykorúságig anya addig a gyereknek kötelessége gondoskodni a szülőjéről élete végégig, mert megszülte ( biztos kényszerítették...) Hát hogyne.

Költözz el kérdező, nyugodtan, hisz azt mondta, akkor költözzön a gyerek ha saját lábra tud állni, hát mutasd meg , hogy tudsz. Aztán ha beteg lesz fizesd neki az otthont...

2015. márc. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

"ezért tart itt az ország" Hol is?

Bírom ezeket az érveléseket, ez már szállóige. :))))

Nagyon nincs köze ennek az ország helyzetéhez.

2015. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
58%

Ez így kevés infó és persze egyoldalú a sztori, nem lehet normálisan megítélni.

Kérdés, hogy ha elmész egyetemre, akkor tud/akar-e támogatni? Mert ha amúgy támogatna és fizetni kell a kolit meg mindent, akkor azt mondom, nem óriási kérés, de elvárni nem szabad.

Ha viszont egyetem alatt simán dekkolhatsz otthon pl, akkor marha vastag bőr kell egy ilyen kéréshez.

Mondjuk arra sem építenék a helyedben, hogy majd a párom meg anyukám meg az állam eltart, mert akkor az van, hogy te még semmit nem tettél le az asztalra, csak más *****val verted a csalánt. Az nem felnőttség, ilyen hozzáállással jobb, ha még otthon érleled a buksid.

Meg az is kérdés, hogy ha egy év alatt összeszedted 1-2 félévre a tandíjad az cuki, csak mi van a többi félévvel? Ahhoz is másra számítasz, hogy ne halj éhen, szóval félrerakni nem tudsz. Meg vedd úgy, hogy most csak félrerakod a kereseted és közben anyukád tart el, ezzel támogat, nem vetheted a szemére, hogy egy szívtelen dög. Mondjuk ha felnőttnek érzed magad, ne anyucitól várd a pénzt tényleg. Ha magától felajánlja, az más téma, de amíg kérned kell, ne legyen nagy az arcod, mert nincs mire.

2015. márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!