Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg az az egyetlen megoldá...

Tényleg az az egyetlen megoldás, ha minél hamarabb visszamegyek dolgozni?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva fogok szülni. Eléggé meglepett, amikor ma a férjem azt mondta, hogy alig fogunk tudni kijönni a fizetéséből a hónap végére.

Közölte, hogy ebben a hónapban nem engedhetjük meg magunknak a digitális fényképezőgépet, amit pedig én mindenképpen szerettem volna, mire megszületik a baba, hogy legyen mivel normális minőségű képeket csinálni róla. És nem is nagy tétel, nem kell csúcsminőség, elég lenne egy 40-50ezres középkategóriás gép is.

És mindeközben, hogy ez nem fér bele, a férjem persze 100ezres gyerektartást fizet az egy szem lánya után, plusz az exneje lakásának a hitelét, havi 80ezret, mindezt úgy, hogy az exé maradt teljes egészében a lakás, és a közös lányuknak fogja a férjem a saját részét ajándékozni, miután kifizette az összes hitelt.


És elgondolkodtam, hogy ha most nem fér bele ez a 40-50ezres kiadás, akkor később sem fogunk jól kijönni anyagilag, ha már meglesz a baba. Ebből az következik, hogy minél hamarabb, akár már néhány hónap múlva vissza kell mennem dolgozni, a néhány hónapos gyerekem mellől.

Mert persze a férjem se a gyerektartás csökkentéséről nem akar hallani, se arról, hogy ne fizesse tovább az exneje hitelét.

Ilyen esetben van más megoldás, vagy ti mit tennétek? Nagyon nem örülnék, ha bölcsibe kéne tennem, vagy bébiszitterre kéne bíznom a babát.



2015. márc. 22. 16:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
90%

Mi a fenének szülsz ilyen helyzetben gyereket?

Közös akarat volt ez a kicsi? Mert nem úgy néz ki a leírásod alapján. A férjed a jelek szerint előtérbe helyezi a volt családját a jelenlegihez képest.

2015. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
És ez a 9 hónap alatt nem derült, ki, hogy nem lesz pénzetek? Férjed nem mondott semmit?
2015. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Igen, közös döntés volt. És ahogy írtam, meglepett, hogy nem fér bele ez a kiadás, mivel jól éltünk eddig, sosem voltak anyagi gondjaink. Ezért is nem értem, hogy ez most mi.

Én is úgy gondolom, hogy a férjemnek bizony fontosabb az elsőszülött gyereke meg az exneje mint mi, csak ez eddig, az elmúlt 3 évben vagy nem így volt, vagy én nem vettem észre.

2015. márc. 22. 16:59
 4/29 anonim ***** válasza:
62%
A digitális fényképezőgép vásárlást el lehet halasztani egy későbbi időpontra. Meg lehet rendelni fotózást, akár a kórházba is, és igen szép, minőségi fotózást tudnak csinálni. vagy meg lehet kérni barátot, ha van a digitális fényképezőgépük, hogy csináljanak fotókat, amíg meg nem tudjátok venni a sajátotokat. Szóval próbálj kompromisszumot találni, talán nem kellene babajövetel előtt összekapni olyan dolgon, ami nem igazán életbevágóan fontos.
2015. márc. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
32%
Kerd kolcson az egyik baratotok gepet! A tovabbiakban pedig a gyereknek csak pelust vegyel, a jatekokat es ruhakat pedig keresd az ingyen elvihetos oldalakon. A sogoromek apa-anyaiskolas-kisbaba egy gyedbol elnek, es megis futja mindenre.
2015. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
40%

Ha nem szeretnél osztozni férjed első családjával, akkor talán nem kellett volna nős és családos férfit párként választani. Az, hogy férjednek van már egy első családja, talán el kellene fogadnod, és toleránsabbnak kellene lenned. Bizonyára az első család is szerelemből született, csakúgy, mint veled. Szóval az állás 1:1

Na most gondold el, hogy az első feleség vajon hogyan gondolhat rád, ha te nem tudod elfogadni őt. Szerintem itt hosszú évek kompromisszuma kell, hogy kialakuljon, különben állandósulni fog a veszekedés, ami nem fog jót tenni a te és gyermeked életére sem.

2015. márc. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem csúcsminőségű 40-50 ezres??? Nekem 15 ezres van és bőven jó főleg "csak" egy babához...

Mennyiből nem tudtok kijönni majd? 500 ezerből?....

2015. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
96%
És erről nem sikerült, csak a szülőszoba kapujában elkezdeni beszélgetni?!
2015. márc. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
90%

Ha eddig nem így volt, akkor nem lehet, hogy most előre kompenzál? A lánya valószínűleg fél, hogy háttérbe szorul, az apukája el fogja őt felejteni. A férjednek bűntudata lehet, hogy most lesz még egy gyereke, aki vele fog élni szemben a korábbi gyerekkel. Persze lehet, hogy nem ez a helyzet, de én megpróbálnám kideríteni, hogy nem-e érzelmi okok, bűntudat van a háttérben.

Azt én is túlzásnak érzem, hogy egyedül fizeti a hitelt, holott ha jól értem, csak a fele az övé. Úgy lenne korrekt, ha felesben fizetnék, pláne ilyen gyerektartás mellett elvárható szerintem.

2015. márc. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Azért az, hogy most hirtelen nem tud nélkülözni 40-50 ezer forintot, nem azt jelenti, hogy a küszöböt fogjátok rágni az éhségtől. Nyilván oka van annak, hogy úgy érzi, tartozik ezzel az előző családjának, nem vonnám le azt a következtetést, hogy ők fontosabbak, mint ti, sőt, üdítő példa egy elvált apára, aki bár jómódú, nem azért harcol a bíróságon, hogy minél kevesebbet kelljen fizetnie a saját gyereke eltartására. Az, hogy megváltozottnak érzed az anyagi helyzeteteket, nem következhet abból, hogy a szokásosnál többet költöttetek? Babakelengyére pl. irgalmatlan pénzeket ki lehet adni...

Szerintem nem kell visszamenned dolgozni, inkább üljetek le, nézzétek meg, mennyi a jövedelmetek (te is kapsz GYÁSt vagy tudomisén, hogy hívják most éppen, családi pótlékot, a férjed családi adókedvezményt), és oszd be úgy, hogy jusson mindenre, ami IGAZÁN fontos. Elvégre te vagy a háziasszony, ezt a nők általában jobban csinálják.

2015. márc. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!