Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne ebben a helyzetben a...

Mi lenne ebben a helyzetben a megoldás? Olyan kilátástalan a helyzet.

Figyelt kérdés

Ebben az évben nagyon megcsappantak a családi bevételek, mert Anyum nem tudott oda elhelyezkedni (havi 60 ezerért), ahová eddig tervezte, és tesómnak is lejárt a gyes. Most 1 fizetésből élünk, de senkinek nem jó így :S

Anyu tehát megint munkanélküli lesz, áprilisig kap 40 ezret, utána már csak 20-at, mert betöltöm a 18-at és nem kapja meg a kedvezményeket.

Nővéremék keresnek összesen 120 e ft-ot, és ebből tudunk megélni.

Falun lakunk, és sajnos bölcsibe sem tudja adni a gyereket, mert a régi munkahelye és a bölcsi között nem lenne busz csatlakozási lehetőség, jogsija nincs, és eddig nagyon úgy néz ki, h nem is lesz (azzal a kocsival meg kész érvágás ingázni naponta egyébként is)

Én tanulokmég, nem is tervezem a továbbtanulás, csak egy OKJ képzést, (p.ügy, számvitel) utána pedig szeretnék elhelyezkedni valahol ,másnem gyári munkásként, tök mindegy.

Ilyen helyzetben szerintetek mit lehet tenni? Anyunak munkahely egyáltalán nincs kilátásba, apumtól elváltak, aki egyébként nem nagyon támogat engem, nővéreméktől nem várhatjuk el, hogy örökké itt szűkölködjenek velünk, az én munkámig meg még sok víz lefolyik a Dunán....

17/L


2015. márc. 24. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Apukád nem nagyon támogat? Az érdekes, ugyanis 18 éves korodig KÖTELEZŐ neki gyerektartást fizetnie, ami törvényileg van előírva.
2015. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Havi 10-20 e ft nem segít rajtunk
2015. márc. 24. 18:48
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet rajta behajtani, hiába van törvényileg előírva...

Önkormányzat tud segíteni? Próbáljátok meg, te kereshetsz diákmelót, ill. még a segélyszolgálatokat lehetne megkérdezni (máltai stb.), pl. a tisztelendő/tiszteletes úron keresztül, a gyülekezet is segíthet (nem tudom, mennyire vagytok templomjárók.)

2015. márc. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Ha anyukád úgyse dolgozik, akkor miért kéne a kicsit bölcsibe adni? Szerintem elég evidens, hogy akkor ő vigyáz rá.
2015. márc. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 jackson666 ***** válasza:
Nagyon sokan ilyen helyzetben vannak.
2015. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4-es: akkor se lennénk jobb helyzetben :/
2015. márc. 24. 19:00
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
miért nem megy Tesód vissza dolgozni,addig meg anyukád vigyázna a gyerekre?
2015. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!