Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem örülnek a szüleim a...

Miért nem örülnek a szüleim a boldogságunknak? Tudok valamit tenni azért, hogy hamarabb rendeződjön a helyzet?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 23. A hétvégén jelentettük be a szüleimnek, hogy babát várunk. A szüleim és a nagynéném szerint így elrontjuk az életünket és elsietünk mindent. Édesanyám azonnal abortuszt akart, szabályosan rosszul lett, mikor megtudta, hogy már elmúltam 12 hetes.

Nem értem, miért kell így viselkedniük. Mindketten tanulunk és dolgozunk is, nem a semmire vállaljuk. Ugyan hivatalosan még nem élünk együtt, de a hét minden napján együtt vagyunk, vagy ő alszik nálunk vagy én náluk.

A párom szülei nagyon boldogok, már az esküvőről ábrándoznak. Azt, hogy összeházasodunk a szüleimnek még el sem tudtam mondani, mert azóta áll a bál. A szüleim még azzal is megpróbálkoztak, hogy eltiltanak a páromtól, hogy jobb belátásra bírjanak. Ezzel csak azt érték el, hogy összepakoltam és elköltöztem a páromékhoz.

A szüleim semmit nem hallgattak meg amit próbáltam nekik elmondani, csak fújták a magukét, a nagynéném meg helyeselt hozzá.

Tudtam, hogy nem szeretik túlságosan a páromat, de erre azért nem számítottam. Azt hittem az évek során már beletörődtek.


2015. márc. 31. 15:02
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
91%

"vagy ő alszik nálunk vagy én náluk. "


És melyik szülő nyakán akarjátok felnevelni a gyerkőcöt?

2015. márc. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
89%

Szuleidnek igaza van, egy nagy baromság,amire éppen keszultok.


Hadd tippeljek, a barátod alacsonyabb társadalmi retegbol van mint te. Ugyehogyugye?

2015. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
91%

Amíg gyerekként viselkedsz, élsz, addig gyerekként is fognak kezelni.


Ne anyukánál aludjatok, hanem álljatok a saját lábatokra! Amíg hol egyikőtök, hol másikótok szüleinél alusztok felváltva, nincs saját életetek, addig gyerekként éltek. A saját lábra álláshoz is elég idősek vagytok, ah elég felnőttek vagytok egy gyerek vállalásához.

2015. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
10%

Menj el Hellinger-féle családállításra, hogy megtudd, mi okozza ezt a nagy ellenállást.


A Te szüleid hány évesen vállaltak Téged?

2015. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
94%
Azért nem örülnek, mert a semmire vállaljátok a babát!
2015. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
32%

Kiváncsi vagyok, az első 3 hozzászóló hány éves szülőkhöz és kinek a lakásába született. Ugyanis a mi szüleinknél nem is volt szokás várni a házassággal, gyerekvállalással, 18-21 éves korban megtörtént ez.

4 generáció lakott együtt, nem volt szokás külön költözni.

Mielőtt jönnek a beszólások, hogy ez bizonyára tanya és kisebbség: Óbudai és Kálvin téri déd- és nagyszüleim vannak, értelmiségiek.

2015. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
98%
Bátor vagy hogy igy bevallalod, még egyutt sem laktatok, jóformán nem is ismeritek egymást. Mit dolgoztok? Külön tudtok költözni? Ha te otthon leszel, kijottok egy fizubol? A sulit mikor végzed el, el tudod egyáltalán? Megmondom őszintén hogy en se örülnek a szülők helyében!!
2015. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
98%
6#, az en szüleim se vártak a gyerekkel, de anno apukám önerőből felépített egy házat hitel nélkül es egy fizetésből vígan eleltek. Hol lehet ezt manapság megtenni?? A tobb generációs egyutt elesnek meg ugyanannyi hátránya mint előnye, ha nem tobb.
2015. márc. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
91%

Az első pár válaszoló leírta miért nem örülnek. Sajnos igazuk van.

6-os. A születésemkor a szüleim 27 és 31 évesek voltak, mindketten jogi végzettséggel, saját lakásban. Már a mi szüleink sem vállaltak gyereket a semmire 18-20 évesen.

2015. márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
86%

#6: Az #1 vagyok.


Anyu 24, Apu 28 volt mikor megszülettem, házasok voltak, és ugyan még apu szüleinél éltek, de mikor 1 éves lettem, már saját lakásuk volt.

Az "apu szüleinél éltek"-et úgy értem, hogy egy telken, de egy külön kis házacskában, ami 1 szobás volt.


XI. kerület, ha ennyire fontosnak tartod.

2015. márc. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!