Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a nagytesót...

Mit tegyek, hogy a nagytesót ne bántsam meg? Szerintetek ez a megoldás jó lesz?

Figyelt kérdés

Két hetes a babám. A férjem lánya ovis, még nem volt bárányhimlős, és az oviban a szünet előtt közvetlenül még volt bárányhimlős megbetegedés, így a kislányban még lappanghat elvileg a vírus.

Viszont a kiscsaj nagyon szeretné megnézni a babát, én meg tanácstalan vagyok, hogy ideengedhetem-e hozzánk fél órára.

Megkérdeztem a gyerekorvost, a kórházban a szülésznőt, a szülészorvosomat és a csecsemős nővéreket is, hogy ők mit tanácsolnak. Kivétel nélkül mind azt mondták, hogy inkább ne jöjjön a gyerek, csak akkor, ha a baba már hat hetes lesz. Én ezt azért elég nagy túlzásnak érzem, dehát mégis ők a szakemberek.

Ugyanakkor nem szeretném, ha a kislánynak rosszul esne, hogy nem jöhet. Ezért azt találtam ki, hogy a férjem úgyis megy ma meglocsolni őt, küldenék vele egy szépen bekeretezett fényképet a kistesóról és valami ajándékot, hogy azt a baba hozta neki.

És majd a hét második felében, amikor épp jó idő lesz, a férjem elhozza errefelé a lányát, én jól felöltöztetem a babát, és kint a levegőn, a ház előtt egy öt percre megmutatom majd neki. Aztán később már jöhet hozzánk, ha elmúlt a lappangási idő.


Mit gondoltok, ez így jó megoldás? Vagy ti mit tennétek, hogy a gyereket se bántsátok meg, és a babát se veszélyeztessétek?



2015. ápr. 6. 07:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
33%
Ha a saját gyereked lenne az ovis, akkor azt is elküldenéd jó messzire?! Ezek szerint, igen.
2015. ápr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
Nos, tudomásom szerint ha az anya már at esett a baranyhimlon, akkor a szervezete ellenanyagot termel, így a szoptatott csecsemő nem betegszik meg.
2015. ápr. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Számítottam erre a válaszra. Ezt is megkérdeztem a kórházban, hogy "na és ha a sajátom lenne"? Ott azt mondták, hogy ha mindig velünk élne a kislány, akkor az más helyzet, mert az ő kis vírusai itt lennének a házban, és a babának lenne ideje fokozatosan hozzászokni. De álltólag óriási sokk lenne neki hirtelen találkoni a gyerekkel, pláne hogy az ovisoknak általában nagyon jó az immunrendszerük, a babáé pedig még nagyon fejletlen.


Nekem első baba, nagyon aggódom érte, és a kórházban még rám is ijesztettek, Szóval légyszi kíméljetek meg a rosszindulatú fröcsögéstől és a "ha a saját gyereked lenne" kezdetű nagymonológtól. Próbálom a legjobb megoldást megtalálni, hogy a baba se legyen veszélyben, és a nagytesó se sérüljön lelkileg. Ebben kérek segítséget, a kioktatásra nem vagyok kíváncsi.

2015. ápr. 6. 07:28
 4/25 A kérdező kommentje:

"Nos, tudomásom szerint ha az anya már at esett a baranyhimlon, akkor a szervezete ellenanyagot termel, így a szoptatott csecsemő nem betegszik meg."


Nem tudok szoptatni, tápszeres a babám. :(

2015. ápr. 6. 07:28
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem ritka eset, amikor az újszülött a testvérétől kapja el élete első heteiben a bárányhimlőt. Ilyenkor a várható varicella mindenképpen kisebb kockázatú, mint a méhen belül szerzett. A betegség lefolyása szempontjából kedvező, ha az édesanya védett és tud szoptatni.
2015. ápr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Ah, ok. Akkor jó megoldás a kép és az ajándék. Ha van webkamera, akkor azon keresztül is meg lehet neki mutatni a picit. Anyuka és apuka viszont mindenképp magyarázza el neki mi az a lappangasi idő, és mi can ga egy pici baba betegszik meg
2015. ápr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
97%
Ne foglalkozz a rosszindulatúakkal. Teljesen jó, amit kitaláltál.
2015. ápr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
9%

Èn már ragaszkodtam volna, hogy a nagytesó(még ha az a párom elözö kapcsolatábol van is), már elsö nap lássa a gyerekemet. Èn csak akkor mondtam volna, hogy ne jöjjön, ha tényleg beteg lenne a gyerek, és tényleg olyan betegséggel, ami nagyon fertözö.

Èn az a típus vagyok, aki mindenképpen jó testvékeret akarnék, és ha igazán szereted a párodat és annak lányát akkor ezen el sem gondolkodnál.


Ma miért nem lehet kimenni a gyerekekkel sétálni? Ha nincs 5 fok alatt a hömérséklet, nincsen viharos szél, akkor simán felöltözteted a babádat és a másik gyereket isés kimentek sétálni, a tesó tologatja a babakocsit, és mindenki boldog.


Èn mikor megszültem a kisebbikemet, a nagy lázasan feküdt otthon. Èn megkérdeztem az orvost, és azt mondta, hogy ez természetes, és ne hogy a nagyot a pincébe csukjam...

Attól, hogy elmegy hozzátok a kislány nem kell fogdosnia a babát(most), és ha köhög foduljon a föld fele le, vagy ha tud menjen kicsit hátrébb.


De egy kinti séta tényleg mindenkinek jót tesz. A babát ugy is ki kell vinned, föleg ha jó az idö.

2015. ápr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Én is kivinném már ma szívem szerint sétálni, de a kórházban azt mondták, várjak vele legalább csütörtökig.

Mivel első baba, elég tanácstalan vagyok, és biztos ami biztos, inkább hallgatok a szakemberekre. Vagy tényleg nem tudom, mit csináljak.

2015. ápr. 6. 09:32
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudnád megmutatni neki skypon? Vagy valkahogy kameran keresztul?

Amúgy igazad van, inkább a kislány legyen besértődve kicsit, mint a kicsi kapjon himlőt 2 hetesen... Lelki traumát nem okozol neki, légy nyugodt...

2015. ápr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!