Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne ezt a feszültsé...

Hogyan lehetne ezt a feszültséget feloldani? Lehet változtatni a nagyszüleim hozzáállásán?

Figyelt kérdés

A nagynéném gyerekei a 9 és 10. unokák.

Az én gyerekeim az első és második dédunokák.

A nagyszüleim még abban a világban nőttek fel, hogy a saját nagyszüleiket is alig ismerték, szóval a dédunoka már kuriózum.

És mivel a gyerekek közt kicsi a korkülönbség, folyton összehasonlítgatják őket. Meg a férjeinket is.

Persze, mindig olyan kontextusban, hogy nagynéném ne kerülhessen ki "győztesen".

Ez az egész felőrölte a nagynéném és köztem lévő jó kapcsolatot.



2015. ápr. 11. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

MI bajod van?!?!?!?


HA a gyerekeket összehasonlítják, akkor nem azért van különbség köztük, mert unoka illetve dédunoka, hanem mert a gyerekek másként viselkednek.

2015. ápr. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennél nagyobb problémád sose legyen az eletben
2015. ápr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Félreértetted.

Az a baj, hogy csak abban hasonlítják össze, amiben az én gyerekeim jók.

Pl: a lányom jó evő, az unokatestvérem nem (fél év van köztük)

Akkor képesek a családi ebéden azzal piszkálni nagynéném hogy bezzeg a Juli csendben ül és eszik, míg a Lilla alig evett valamit.

De mondjuk Lilla szófogadóbb mint Juli. Ebből azt hozzák ki, hogy nem baj, erős az akarata.

(tök jó, hogy az erős akarat abban nyilvánul meg, hogy tíz perces vita és hiszti van egy evés előtti kezmosasból)

2015. ápr. 11. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sehogy. Minél idősebb egy ember, annál nehezebb változtatni rajta. Annyit tehettek, hogy nem hagyjátok hogy ez kihasson a kapcsolatotokra.
2015. ápr. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!