Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek illik megmondani...

Szerintetek illik megmondani közeli hozzátartozónak (testvér, gyermek, elvált szülő ilyesmi), hogy túl magasak az igényei, párválasztáskor és ezért nem talál senkit?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 11. 15:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Az ő dolga.
2015. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha túl magasak az igényei, ő is tudja magáról. Attól még, hogy megmondod neki, szerinted mi fog változni? Lejjebb fog adni az igényeiből? Nem. Hát akkor?
2015. ápr. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy azért nem talál senkit. És biztosan keresi ő is az okokat és valószínűleg frusztrálja is a dolog, tehát a segítő szándék ellenére egy ilyen megmondó válasz nem a kívánt hatást fogja elérni. Ha megkérdezi a véleményed, az más dolog, de attól, hogy mondasz egy okot, még egyáltalán nem biztos, hogy valóban az is az oka (lehet, csak indoka).
2015. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy "túl magas"? Miben merül ez neked ki? Mert mindenkinek másban.


Nekem is vannak igényeim, ami egyesek szerint talán túl magas, mások szerint nem.

2015. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Az ő dolga (baja?), ha tényleg emiatt nincs senkije, mit ártsam bele magam? Majd észreveszi, és koppan egyet. Aki ilyen gondolkodású, az úgyis csak megsértődne, ha tanácsot adna neki az ember. A legtöbb embernek fáj az igazság, és túl sokat gondolnak magukról.
2015. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Csak te leszel a rossz. Lehet hogy azok az igények, elvárások az ő esetében fontosak. Neked is vannak igényeid amik neked fontosak.

Abban biztos vagyok hogy egy ilyen felvilágosításra nem mondaná azt hogy: " Köszönöm hogy felnyitottad a szemem! Most már tudom hogy eddig hiába vártam olyan diplomás, jó kiállású , jó egzisztenciával és humorral rendelkező férfire aki még engem is nagyon szeretne, mert az ilyen férfiak nem az én környezetemben fordulnak elő. Köszi hogy felnyitottad a szemem, hogy ha csoda történne és találkoznék ilyen férfivel akkor sem lenne esélyem nála, mert az ilyeneknek én lennék kevés. Most már tudom hogy nekem megteszi a szomszéd Jóska is, aki igaz hogy világ életében munkanélküli volt, viszont mindig köszön nekem a boltba amikor sört vásárol. De most már hogy tudom kik illenek hozzám, szólok a kukás legénynek hogy járna-e velem. Neki tetszem , mert mindig fütyül amikor elmegyek mellette. Igaz hogy a szomszéd Manci néninek is, de az már biztos hogy én is tetszem neki. Hallottam ugyan hogy négy gyereke van négy nőtől, de ha összeházasodunk egyból anyuka lehetek. Köszönöm hogy felnyitottad a szemem!" Szerinted ilyesmit fog mondani?

Vagy azt hogy törődj a saját dolgoddal?

Ahogy megy az idő fölötte majd egyre lejjebb adja az igényeit ha mégsem kopog be a herceg hozzá addig.

2015. ápr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy aki ilyen észrevételt tesz könnyen a saját párkapcsolatát bíráltathatja. Te miért horgonyoztál le xy mellett? Mert kevéssel is beéred? Minden rendben van köztetek? Ha nincs , akkor hiába érted be kevesebbel mégis gubancos a párkapcsolatotok stb. stb...
2015. ápr. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Tipikus hozzáállás az oldalon, nem szabad senkinek semmit se mondani, mert csak a baj van belőle. :D

Én elmondanám, napi kapcsolatban vagyok velük, nehogy már pont a családommal ne tudjak személyesebb témákról beszélgetni.

2015. ápr. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én ráhagynám, mindenki élje úgy az életét, ahogyan szeretné.
2015. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Miért, szerinted irreálisak az elvárásai? 50-es, lusta, igénytelen, munkanélküli alkoholistaként 20 éves topmodellt keres arisztokrata családból? Mert ha ilyesmiről lenne szó, gondolom körberöhögnéd, nem pedig csak elmélkednél azon, megmondd-e a véleményed. Ha tisztában van a saját értékeivel és igényeivel, nincs azzal semmi gond, ha pontosan tudja, kit keres. Legalább nem fut bele nem működő kapcsolatokba. Lehet, hogy egyedül fog maradni élete végéig, de sokan inkább ezt választják, mint nem megfelelő emberrel élni az életüket. Legfeljebb olyan tanácsot adhatsz neki, hogy adjon esélyt azoknak is, akik csak 90%-ban felelnek meg az elképzeléseinek, mert kiderülhet még olyasmi róla, ami feledteti az összes hibáját.
2015. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!