Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok így gyereket?

Vállalnátok így gyereket?

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, a férjem 39, már van egy 4 éves lányunk. Nagyon nehezen rengeteg hormon után sikerült csak teherbe esnem, terhességem végig problémamentes volt, kivéve a nyolc hónapig tartó hányingert. Végül sürgősségi császárral született meg a lányunk, szerencsére egészségesen. Férjem nagyon szeretne még egy babát és talán a szívem mélyén én is. De nagyon sok félelem van bennem. Félek az újabb kivizsgálásoktól, a rengeteg hormontól, amik lelkileg nagyon megviseltek első alkalommal is, félek, hogy ennek szegény lányom látná a kárát, félek attól is, hogy már túl öreg vagyok ehhez az egészhez. A helyzetet még nehezíti, hogy szülés után nagyon nehezen álltak helyre a hormonjaim, nagyon sokáig nem kívántam a szexet, ami ugye a kapcsolatunkat is eléggé megviselte. Azóta szerencsére minden rendben, de félek, hogy ezek a gondok is újrakezdődnek. Anyagilag beleférne még egy gyerek, de akkor újabb három évig kellene számolgatni hó végén,hogy kijöjjünk. Ezt nem nagyon szeretném már, jó lenne picit kirándulni, színházba, moziba járni, amik már ha én itthon leszek nem férnek bele a költségvetésbe.

Eddig próbáltam húzni az időt, de már nem halogathatom tovább. Három barátnőm is terhes és nekem majd meghasad a szívem az irigységtől, mikor látom a gömbölyödő hasukat. Vagy el kell döntenem, hogy nem vállalunk még egy gyereket és akkor nem lenne bennem ez a rossz érzés, hogy miért pont nekünk nem sikerül. Vagy belekezdünk, de akkor irány az orvos, mert másépp nem sikerülhet.

Kérlek írjátok le a véleményeteket, tudom dönteni nekem/nekünk kell, de hátha kapok itt olyan érveket, amik segítenének. Köszönöm!


2015. ápr. 14. 22:16
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%

Én így nem vállalnám. Ott van a gyönyörű, egészséges kislányotok. Őt nézzétek, neki örüljetek, ne azon kattogjatok, hogy jajj bezzeg a marinak nyóc van. És természetesen élnetek is kell, mint írtad, szórakozni, kikapcsolódni, egy kicsit magatokkal törődni.

Ráadásul elsőre is alig jött össze, akkor még 5 évvel fiatalabb voltál. Ha most újra elkezdtek próbálkozni, akkor benne van, hogy már egyáltalán nem jön össze. Ez még jobban megviselné a kapcsolatotokat.

Ez persze csak az én véleményem, de én nem vállalnám.

2015. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
30%
A hormonális beavatkozást nem javasolnám, inkább a természetre kellene bízni, egyébként is az első gyerek után egészen máshogy viselkedik a női szervezet.
2015. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
78%
Érveket nem tudok, de nekem már több öreg néni mondta jótanácsként, hogy higgyem el egy gyerek is épp annyi örömet tud okozni, mint 3. Ha több van, az egyre jobban leamortizálja a testet, és ahogy írtad, a nadrágszíjat is össze kéne húzni. :-/ Örülj neki, hogy van már egy szép gyereked és rendbe jöttetek a férjeddel is. Igaz, ne beszéljen bele senki más életébe, de én a helyedben nem kockáztatnék.
2015. ápr. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
37%
Egyetértek a második válaszolóval, ha tényleg szeretnél még egy babát, csak a hormonok riasztanak, egyezzetek meg a férjeddel, hogy adtok magatoknak mondjuk egy évet a próbálkozásra, mindenféle művi beavatkozás nélkül. Lehet, hogy elsőre besikerül:-)
2015. ápr. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
3,5 éve nem védekezünk, úgyhogy a természet nálunk csődöt mondott :-( Nincs értelme tovább várni a csodára, ha úgy döntünk, hogy jöhet egy babuc.
2015. ápr. 14. 22:30
 6/34 anonim ***** válasza:
53%

Én is a természetre bíznám. Megmondanám a páromnak, hogy nem vagyok a baba ellen, én is örülnék neki, de ha megint csak ez az út lehetséges, mint a kislánynál, akkor úgy nem vállalom.

Ne védekezzetek (ha védekeztek?). Egyébként édesanyámnak azt mondták, hogy meddő, ezért nem védekeztek, aztán megszületett az öcsém. És több ilyen esetet is hallottam, szóval semmi sem lehetetlen.

Megértem, hogy a körülmények aggasztanak, és nem a baba születése, ezért javasoltam a fentit.

2015. ápr. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy egy gyerek is rengeteg örömet okoz, imádjuk is rendesen :-) De talán neki is jobb lenne, ha nem egyedül nőne fel.
2015. ápr. 14. 22:32
 8/34 anonim ***** válasza:
53%

"Három barátnőm is terhes és nekem majd meghasad a szívem az irigységtől, mikor látom a gömbölyödő hasukat."


Szerintem itt adtál egy választ.

2015. ápr. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
23%

,,már, jó lenne picit kirándulni, színházba, moziba járni, amik már ha én itthon leszek nem férnek bele a költségvetésbe. "


- Itt nincs miről beszélni kérdező. Szeretnél gyereket, de sajnáltatod is magad.

Döntsd már el, hogy mit akarsz!

Szerintem neked nem való még egy gyerek.

2015. ápr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
62%

" Itt nincs miről beszélni kérdező."

Nem hinném. Ezek csak pro és kontra érvek.


Bár ezt nem értem: "Anyagilag beleférne még egy gyerek, de akkor újabb három évig kellene számolgatni hó végén,hogy kijöjjünk"


AKkor mégsem fér bele?

2015. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!