Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom többször fenyeget,...

A barátom többször fenyeget, hogy tönkreteszi az életem. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, hogyan indulhatnék el, ebben a dologban.. de csak röviden írnám le.

A barátom betegesen féltékeny. Folyton bántalmaz lelkiekben, elveszi az önbizalmam, k.u.r.vá.z., megrágalmaz mindenkivel, ellenőrzi a facebookomat, a telefonjaimat stb. Számon kér mindenről, munkahelyen hívogat, naponta 5x felhív (munkaidőben is). És ha valami gyanús neki fenyeget, vagy ha ellentmondok a kérésének csak annyit mond kirugat a munkahelyről, vagy tönkreteszi az életem vagy csak annyit, hogy ezt meg fogom bánni. Máskor pedig kenyérre lehet kenni és iszonyat szeret, kedves, jólelkű, intelligens. Folyton váltakozik a jó és az agresszív énje. Már megfenyegetett mikor összevesztünk, hogy nagyon meg fog verni és ha feljelentem a börtönben töltött időt azzal fogja tölteni, hogy kiagyalja hogyan teheti tönkre majd az életem.

Már félek tőle, lassan már alig beszélek valakivel, eltávolodtak a barátaim is. Nem tudok menni szórakozni nélküle, mert akár ha ismerősökhöz megyek vagy csak egy sarki cukrászdába, sokszor ott is hív szúrópróba szerűen vagy ír. (ha nem veszem fel vagy nem válaszolok rögtön azt mondja biztos pasizok) Ha dolgozik még a munkahelyéről is szúrópróbaszerűen felhív óránként két óránként még este 10-kor is és ellenőrzi mikor vagyok facebookon. Mindenért engem hibáztat, megszól (én csak arra vagyok jó, hogy a melleimet és a fenekemet rázzam * megpróbáltam azokkal a szavakkal írni ahogy ő fogalmaz de sajnos a trágárságszűrő nem engedte így elküldeni...) Ezek után mindig bocsánatot kér és esküdözik, hogy nem fordul többet elő.

Eddig féltem megtenni a lépést a következmények miatt, de lassan belátom, hogy még ez is jobb, mint így leélni egy életet.

Tudom Ti nem tudtok ebben jogszerű tanácsot adni, de hátha valaki tudja milyen szervezethez fordulhatnék segítségért. (A rendőrségre nem szeretnék menni, mert ezek szóbeli fenyegetések nem tudom bizonyítani és nem is szeretném sem börtönbe zárni sem feldühíteni, csak mindenféle bosszú nélkül szeretnék kilépni ebből a kapcsolatból.)

Köszönöm a segítséget.

N/28



2015. ápr. 15. 12:55
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
NANE.
2015. ápr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
Ő nem a barátod, tudd.
2015. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Trafó1 ***** válasza:
97%

Most öltek meg egy lányt mert nem akart kibékülni a barátjával.

Hagyd el azonnal ha ilyen és vigyázz magadra.

2015. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Trafó1 ***** válasza:
100%
Ebből te úgy tudnál jól kijönni ha elhagyna egy másik nő miatt.
2015. ápr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%

Mikor szándékozod otthagyni ezt a barmot? Miután először megver, miután "véletlenül" leesel a lépcsőn, vagy esetleg először szülsz is neki, hogy a gyerekedet is bántalmazza?

A fenyegetéseivel már elérte a célját, totálisan a hatalmában tart. Vagy ott hagyod, vagy nagyon cudar életed lesz, rosszabb mint most.

2015. ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Ebből egyedül nem tudsz kitörni. Ragadj meg minden hivatalos és családi segítséget, ne félj elmondani nekik, mi van a háttérben. Az ilyennel nem szabad élő szóban szakítani, bármilyen elítélendő módszer is az e-mailban való szakítás. Írd le neki, hogy miért nem akarsz már vele élni és innentől nagyon keményen szakíts meg vele minden kapcsolatot. Maradj meg a szándékod mellett, bármit is ígér és szóban, személyesen egyáltalán ne lépj vele kapcsolatba.

Én bejelenteném a rendőrségen és a szakítás után jó darabig nem mennék egyedül sehová. Számtalan tragédia történt már az ilyen elmebetegek részéről, ne hagyd, hogy teljesen tönkretegyen, tovább zsaroljon, vagy esetleg komolyabban bántalmazzon.

2015. ápr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%

Én elhiszem, hogy ez egy nehéz helyzet és fokozatosan alakította ki benned a teljes kiszolgáltatottság érzését, valamint az önbizalomhiányt.

DE! Ki kell lépned ebből! Csak azt tudják elnyomni, fenyegetni, aki hagyja magát.

Ki ő, hogy tönkre tudja tenni az egész életed? Ugyanmár! Mielőtt szakítasz, a főnököddel beszélj, mondd el, mi a helyzet, szerintem meg fogja érteni. Emellett a rendőrségre is elmennék és elmesélném nekik a sztorit.

Aztán ha fenyegetőzik, röhögd körbe, majd lépj le!

2015. ápr. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
93%

3: ezt inkább hagyjuk, engem sajnos érint az ügy, mindkét oldalról, szerintem sokat elmond, hogy bojkottálják a netet és a bulvárt azok, akik bármelyik felet ismerték.


Kérdező, el nem hiszem, hogy lépes voltál leírni azt, hogy intelligens. Ez az ember minden, csak nem az. Addig szakíts, amíg nem lesz nagyobb baj. ÉS ne félj tőle, az ilyen pont azt használja ki, hogy érzi a gyengeséget.

2015. ápr. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%

Vigyázz, nehogy ezt is lenyomozza, hogy ide írkáltál, aztán meglássa, hogy lépni akarsz a kapcsolatból.

Akkor még jobban dühös lesz, hogy ezt kiírtad a világnak és el akarod hagyni.

Nem viccelődésbóől írom ezt.

22N

2015. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy tényleg most volt egy hasonló eset, halálra szurkálta a barátnőjét egy 21 éves fickó, mert a lány találkozott vele a szakítás után, hogy végleg lezárja.


Lépj le.

2015. ápr. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!