Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a testvéreknek csak azonos...

Ha a testvéreknek csak azonos vezetékneve lehet, akkor a féltestvérek neve hogyan van?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de ebben nem vagyok képben. Én nő vagyok, van egy fiam, aki nem házasságban született, az apja és az én vezetéknevemet viseli, tehát példával élve a neve Szabó-Kovács István. Ha férjhez megyek és lesz mégegy gyerek, akkor hogy alakul a vezetéknév? Azt szeretném, ha a második már csak az apukája nevét viselné, de igazából annak örülnék a legjobban, ha az első fiamat is a nevére vehetné a mostani párom. Ő szeretné is, de az édesapát már évek óta nem láttam, nem tudok róla semmit. Ha őt nem lehet előkeríteni, akkor mit lehet tenni?
2008. aug. 28. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mostani párodtól lesz egy baba az természetes hogy az ő nevét kapja majd. Persze hacsak nem akarod hogy a tiédet is megkapja. De amúgy téged zavar,hogy az első kapcsidból a gyereked nem lesz azonos nevű a (majd) születendő gyereked nevével?
2008. aug. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lényeg,hogy a kérdezőt zavarja-e a dolog.

Ha ő annak örülne,ha a két gyerek a mostani férje nevét viselje megteheti.

Sajnos macerás a dolog. Ezt azért tudom, mert van egy ismerősöm hasonló cipőben. Az első gyerek apjának le kell mondani a gyerekről, csak utána tudja nevére venni a jelenlegi férjed.

2008. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Első hozzászóló vagyok! De pont azért kérdeztem tőle hogy zavarja e,mert ez nem megy olyan könnyen,hogy átvegye a jelenlegi párja nevét a gyerek. Az apának valóban le kell mondani róla. Csak az a rossz az egészben,hogy hol tudja elérni ha már évek óta semmit nem hall felőle.
2008. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, zavar, pont azért, mert már évek óta felé sem nézett az édesapja, gyerektartást sose fizetett, és a mostani páromat, akivel 3 éve vagyunk együtt, őt tekinti apjának, bár tudja, hogy nem ő az édesapja, de mégis apának szólítja, két évesen meg is fogalmazta, hogy "Te nem vagy apa de én úgy foglak hívni mert annyira szeretlek." Olyan aranyos volt :) Ezért szeretném... Meg mert már tervezzük a kistesó érkezését, és nem szeretném, ha ők "csak" féltestvérek lennének, persze biológiailag azok, de jobb lenne, ha nem lenne ott még a nevükben is ez a különbség.
2008. aug. 28. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

MI is anyai ágon vagyunk testvérek a nővéreimmel. Két idősebb nővéremnek más az apukája. Soha nem zavart minket, hogy más a vezetéknevünk. Ők a "Nagy" vezetéknevet, mia húgommal "Szabó" nevet kaptuk. Soha nem a név határozta meg az életünket. Ők éppúgy a testvéreim, mmit a húgom, aki "édestestvérem". Nem hiszem, hogy jobb testvérek lennénk, ha azonos lenne a vezetéknevünk.

Amúgy szerintem nem helyes, felvennie az új apuka családnevét. Mert mi van ha ezzel a pároddal is szétmentek, akkor majd jön a harmadik apuka és megint új nevet adsz a fiadnak? Lehet, hogy ez egy életre szóló szerelem, de mindegyik annak indul.

Most ztán, lehet lepontozni, de én így gondolom.

2008. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Mit szólnál hozzá, ha a születendő gyereketeknél is megtartanátok az apa vezetékneve-anya vezetékneve formát? Így végül is félig ugyanaz lenne a vezetéknevük is. Egyébként meg azt gondolom, nem a név teszi a testvéreket: ismerek olyan féltestvéreket, akik tűzbe mennének a másikért, míg olyan "édestestvéreket" is, akik állandóan marják egymást az örökségért.
2008. aug. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!