Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is jobban spóroltok, mióta...

Ti is jobban spóroltok, mióta külön éltek?

Figyelt kérdés

Amióta külön élek, és elkezdtem dolgozni, sokkal jobban spórolok, mint korábban.

Amióta ez van, nem engedem le azonnal a vizet, hanem annyi ruhát mosok ki benne, amennyit tudok, csak hogy lassabban fogyjon a mosószer (albiban nincs hely mosógépnek), és spórolok még a tusfürdővel is, sokkal kevesebbet pancsolok el egy zuhanyzásnál, mint korábban. Ez normális?


2015. ápr. 26. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. Otthon is már régóta a saját pénzemből éltem. Beszálltam a rezsiköltségekbe, magamnak vásároltam a nyersanyagokat, külön főztem, tisztálkodási szereket is rég külön intéztem.

Így összességében nem akkor ért a felismerés, hogy mi mibe kerül, s hogy lehet spórolni, amikor külön költöztem.

2015. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem, pont ellenkezőleg.


Otthon mindig azt hallgattuk, hogy ne fürödjünk annyit, ne vegyük meg ezt meg azt mert drága...


Mióta saját keresetem, saját életem van úgy élek, ahogy nekem kényelmes, és azt veszem meg, amit szeretnék. Ami marad, marad, olyan még nem volt, hogy elfogyott volna a pénzem a hónap végére...

2015. ápr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem spórolok jobban, csak másra és másképp gyűjtök.
2015. ápr. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Amikor elköltöztem otthonról és összeköltöztem a barátnőmmel én jobban odafigyeltem, hogy kevesebb legyen a rezsi, de a barátnőmön ezt nem vettem észre. Gondolom azért, mert nem ő fizette :-)

Például a fűtést estére mindig visszább vettem, mert elég volt 17-18 fokban is aludni. Meg a wc leengedésénél nem egy egész tartálynyi vizet engedtem le. Mindig lekapcsoltam a villanyt, sokszor a barátnőm után is kellett :-) stb.


Amíg nem nekem kellett fizetni addig nem törődtem vele. A barátnőmnek sem szóltam soha, hogy ne zuhanyozzon olyan sokáig vagy hogy kapcsolja le mindig a villanyt, de amin tudtam azon megpróbáltam spórolni.

2015. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!