Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen középső testvérnek lenni?

Milyen középső testvérnek lenni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy nemrég megtudtam hogy középső testvér leszek. És már sokszor olvastam,hogy középső testvérnek a legrosszabb (rá kevésbé figyelnek a szülők meg úgy mindenki,és nem mindig hallgatják végig). Egyébként nagyon váratlanul ért a hír,alig bírtam aludni. 13/L

#gyerek #testvér #középső testvér
2015. máj. 1. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha normálisan állnak hozzá a szüleitek, akkor jó.

Nekem speciel pocsék volt. 11 voltam mikor a húgom született.

2015. máj. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk mindig a középső volt a kedvenc. A nővérem segített benne, hogy ezen felül tudjak kerekedni.


Nagyon szeretnek a szüleink minket és mi is őket, de mindig a középső volt és lesz is a kedvenc.

2015. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2015. máj. 1. 10:51
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Egyébként már 13 éves vagy. A szüleid nyilván többet fognak foglalkozni az újszülött babájukkal, mint a két kamasz gyerekükkel.


A testvér féltékenység sokkal kisebb korban van jelen. 13 évesként nem kellene, hogy ilyenen gondolkozz. Ha eddig jó volt a kapcsolatod a szüleiddel, akkor miért gondolkozol azon, hogy most hirtelen rossz lesz?! Csak azért, mert hirtelen középső tesó leszel és ez így törvényszerű?


Veled már nem kell napi 24 órában foglalkozni. A szüleid biztos meg fognak hallgatni, bármikor fordulhatsz hozzájuk, de nem kell veled játszani, jobb esetben már nem kell napi 24 órában nevelni, még csak az sincs, hogy közösen kell mindenképpen tanulni, hiszen 13 éves fejjel már te is tudod, hogy a házit meg kell csinálni.


Szóval ne félj ettől az egésztől, teljesen felesleges.

2015. máj. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nézd a jó oldalát,ha éretten viselkedsz,segítesz a háztartásban és jól tanulsz , még felnőttebbnek fogsz így tűnni a kistestvéred mellett .

Ha eddig szigorúan fogtak,lehet most többfelé elengednek stb .

2015. máj. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyanolyan mint legidősebbnek, vagy legfiatalbbnak lenni. Nem tök mindegy?
2015. máj. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én középeső vagyok, és szerintem nekem a legjobb. :)) Érvelhettem azzal is, hogy "de a nővérem is mehet", de azzal is, hogy "de a húgomnak sem kell csinálnia". :D Ugyanúgy foglalkoztak velem is, persze, amíg újszülött baba van otthon, ő nyilván több figyelmet, törődést igényel.


És hidd el, 2-3 év múlva örülni fogsz az esetleges kicsit nagyobb szabadságnak. :)

2015. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a középső a kedvenc (khmm, khmm, Rebi, ha ezt látod :P), és én, a legidősebb vagyok a legkevésbé kedvenc.

Neki jó, mert én sok mindent "kitapostam" előtte, sok csatát megvívtam a zősökkel. Amikor úgy akarta, akkor már nagy volt, amikor úgy, akkor meg még kicsi.

2015. máj. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Képzeld, én egyke vagyok, mégis középső gyerek szindrómával vittek dilidokihoz. Pedig állítólag az egykéket elkényeztetik és meg van mindenük. Szóval ne aggódj, bármi lehetséges. Amúgy meg szerintem legkisebbnek lenni mindig a legrosszabb.
2015. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!