Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok el a családo...

Hogyan mondanátok el a családotoknak, hogy teológiára szeretnétek menni?

Figyelt kérdés

Jövőre végzek gépészeten (Szakközépsuli) és arra gondoltam, hogy munka mellett levelezőn megcsinálnám a teológus szakot.

Már általános iskolás korom óta érdekel az egyháztörténelem. Ezt amolyan hobbiként végezném el.

Ti ezt hogyan mondanátok el a szüleiteknek? Egyébként így belegondolva elég fura lenne, ha a jövőbeli barátnőmmel közölném, hogy gépész léttemre teológiát is végeztem.



2015. máj. 3. 16:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Ha hobbiból végeznéd el, van lehetőséged az egyetemeken csak úgy bejárni a legtöbb előadásra. Felesleges ezért elvégezni az egyetemet. A vallástörténet engem is érdekelt egykor, eljátszottam a ugyanazzal a gondolattal, mint te, de elvetettem. Ami hobbi, az nyugodtan maradhat is az, nem kell hivatalos formába önteni.
2015. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Miért lenne furcsa? Többféle terület is érdekelhet.

A szüleimnek annyit mondanék, hogy érdekel és szeretném elvégezni. Ha nyitottak és értelmesek, inkább értékelni fogják, hogy több területen is képezni akarod magad.

2015. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Nyugottan elmondanám..

Nagyon boldogok lennének.

2015. máj. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Biztos a teológia, ami érdekel Téged? Nem inkább a vallástudomány?
2015. máj. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
57%
Miért nézne Rád furcsán bárki a teológia miatt?
2015. máj. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én is elvégeztem egy okj tanfolyamon ami érdekelt, már idősen bántam volna ,ha sosem próbálom ki,de:

a helyedben azért igyekeznék tovább tanulni vagy ezen vagy más szakterületen azért, mert a gépészet szép szakma,de lehet azt még fejleszteni és egy szakközép nem sok mindenre elég

2015. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem látok benne semmi nagyon furcsát, pl. gyógyszerész-közgazdász sem valami gyakori, de van.

Vagy mit tudom ezek a gagyi dolgom, mint média-menedzser...


Csak bátran!

Engem már felnőtt koromban beerőltettek a barátaim esti matematikára.. egy évnél nem jutottam tovább (azt is két év alatt), - de nagyon klasszul megmozgatta az agyamat.

2015. máj. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
Szakközép után miért mennél teológiára? Ez max másoddiplomának jó. Ha már tanultál gépészetet szakközépben, miért nem mész gépészmérnöknek?
2015. máj. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
most hiába pontoztatok le. meséljétek már el, hogy mit tud kezdeni egy teológia diplomával :))
2015. máj. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 omba ***** válasza:
37%

Mit lehet azt tudni?

Csomóan a jogász diplomával se tudnak mit kezdeni...

Régen rossz, ha valaki haszonszerzés céljából tanul!

2015. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!