Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves kislányom kiakadt...

14 éves kislányom kiakadt azon, hogy kistestvére lesz. Mire számíthatok még?

Figyelt kérdés
Ma momdtam meg a 14 éves lányomnak hogy májusban kistestvére születik megdöbentő nagy cirkuszt csinált azt mondta tönkre tettük az életét azóta nem nagyon szól hozzám mi tévő legyek vele teljessen tanácstalan vagyok ha valakinek van jó ötlete segitsen mert én össze omlottam.
2007. nov. 2. 18:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
95%
Szerintem kell neki egy kis ido mire feldolgozza,de meg fog nyugodni ne aggodj.Az en kisfiam is hasonloan reagalt eloszor,igaz o 5 eves most.Allandoan azt hallottam tole ,hogy utal amiert ezt teszem vele !?Megszokta,hogy o van a kozeppontban es most ez megvaltozik szerinte.Kesobb aztan kezdett belenyugodni.Ezutan mig nem tudtuk a nemet,azert utalt ha netan kislany lenne.Mivel,hogy o nem fog barbiezni vele.Most meg mar ott tartunk ,hogy tudjuk kisfiu lesz es o varja a legjobban.Simogatja a hasamat,beszel hozza.Nekunk az segitett,hogy megertettuk vele ,hogy o a nagyobb,felfog nezni ra,o fogja megvedeni,megtanitja majd mindenre.Aztan rajott,hogy tenyleg jo lesz neki.Azt nem tudom ,hogy egy kamasz eseteben ez mennyire valik be.Lehet,hogy o magaban fogja rendezni a dolgot.
2007. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
nem akarok lehangoló választ adni, de én is pont ilyen cipőben voltam 14 évesen.. most 20 vagyok és csillapodtak az érzelmeim, de még mindig nem bírtam kiheverni a dolgot. Azt mondom ne hanyagold el a lányodat, ez a legfontosabb. Nagyon elkényeztettek, aztán elhanyagoltak, saját utamra engedtek, és nagyon nem lett jó ez így.
2007. nov. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem rendkívül fontos, hogy próbáld megbeszélni vele! Az egykék nagyon sokszor akaratlanul is önzővé válnak, ez a reakció nem szokatlan. Kérdezd meg tőle, hogy miért ézi a helyzetet ennyire szörnyűnek? Szerintem, azt is mondd el neki, hogy most neked van szükséged rá, a segítségére, és sokat jelentene neked, ha felnőttként viselkedne. Beszélj neki a saját érzelmeidről, biztosítsd róla, hogy nagyon szereted, és ez nem fog változni! Én sokat foglalkoztam hasonló korú fiatalokkal, szerintem a leghatásosabb módszer, ha megpróbálunk egyenlő félként kommunikálni velük.
2007. nov. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
94%
Szia! 27 hetes kismama vagyok és nekem is van egy 15 éves kislányom. Bár mi azért valamivel rosszabb cipőben járunk mint ti, mert nálunk "csak" féltestvére lesz, azért bátran vigasztallak.Elejében, ha még finomat fogalmazok is utálta a tesóját! Mindenféle gúnyneveket talált ki neki! Hisztizett, hogy őt is megkérdezhettük volna, meg ilyenek, de aztán szép lassan, rengeteg türelemmel, odafigyeléssel, naponta több soron ismételgetéssel, hogy te attól még ugyan úgy szeretve leszel, hozzá szokott a gondolathoz, és ma már ő várja a legjobban!!!! Könyörög, hogy menjünk 4D-re, hogy megint láthassa a kistesót, beszélget a hasamhoz, hogy " majd én megtanítalak mindenre" meg, énekel neki, egyszóval már imádja!!! Kitartás! Biztos vagyok benne, hogy nálatok sem lesz ez másként, csak beszélj veleerről a dologról minden nap, ha ő is társ ebben, ha nem akkor ne erőltesd, majd ha neki is kedve lesz hozzá! Sok sikert nektek a "régi" és az "új" gyerkőchöz! Gratula! Szia!
2007. nov. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Én 13 voltam amikor szüleim bejelentették. Először nagyon nem tetszett de nem mutattam ki. Most már eltelt 4 év és imádom a kishugom :) Biztos ő is megszereti majd, nekem is meg kellett szokni, hogy addig egyedül én voltam a család szeme fénye meg minden. Majd megszokja nyugi :)
2008. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Szia!Az elöttem szóloknak tökre igaza van!De ha mégse segit a sok beszélgetés akkor se aggodj mikor meglátja a pici babát ugyis rögtön bleszeret!Én is várandós vagyok juliusra várom a babám és van egy 3éves fiam,ö elég jól fogatta habár néha megy a hiszti mert már nemtudom felvenni meg ilyenek de egyébként már várja sokat beszél róla és elis nevezte patriknak ha fiu ha lény akkor Maját választotta.Ne aggodj ha egy 3éves gyerek megérti ö is belefog nyugodni!Vond bele a név választásb meg ilyenek de sztem ne tulzottan mond neki hogy majd segithet meg ilyenek mert lehet hogy azért nemfogadta jól mert a környezetébe vagy osztálytársnak van kistesó és biztos sokat kell segitenie és azthiszi hogy majd ö is erre a sorsra jut!Magyarázd el neki hogy attól még neki meglehet a saját kis magán szférrája és csak akkor kell segitenije a picivel kapcsolatba ha lesz kedve!Gondolom ennyi idösen meg a háztartásba biztos megvan már a feladata?ne rakj rá pluszt hanem majd ö magától észreveszi és még lehet hogy örömmel segit!

A sógornöméknél 12éves a nagy lány és az öcsi 4éves de mikor picike volt soxor ö akarta pelenkázni,elején mg kivolt akadva hogy neki mg egy kistesója lesz!


Sok sikert a nagy lányhoz és a babához!!!!!!

2009. márc. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
az elözö vagyok.bocsi a helyesirási hibákért gyorsan irtam!
2009. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Szia. Én 13 vagyok és 2 éves a tesóm..Amikor megtudtam én sem fogadtam jól...Sőt...Sokat sírtam, egyedül éreztem magam. Utáltam az anyámat. Nem mondtam ki hangosan,nem hisztiztem. Én magamba szenvedtem. Mostanáig is a tesóm az ellenségem...Így érzek iránta. Vannak jó pillanataim, de attól én még ugyanúgy nem szeretem. legbelül még mindig az anyukámat utálom. Úgy érzem vele kivételeznek mert fiú...Anyu mindig is fiút akart...Engem csak "hajtanak". tanuljak, tanuljak, tanuljak...Anya nem hallgat meg sok dologban. Nem hiszem, hogy ez változni fog. Szerintem egész életemben utálni fogom a tesóm. Emellet én 100%-ig gyerek ellenes vagyok. Nem családcentrikus, egyedül a kutyákat vagyok képes mára már szeretni, ők az én társaim.

Ne hagyd, hogy a lányod is így érezzen...Legyél vele türelmes meg minden, sok sikert hátha megérti és benne nem fog ilyesmi lejátszódni.

2010. jún. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Fél, hogy őt már nem fogjátok szeretni. Ez majd elmúlik és azt kell erősíteni benne, hogy ő rá nagy szükség van. Segíthet majd a tesó ellátásánál. Amikor szoptatsz Ő is legyen jelen és beszélgessetek, hogy ő is így viselkeddett amikor ilyen pici volt. Érezze, hogy körülötte minden rendben és ő lesz a nagytestvér, akire mindig számítani lehet. Azért maradjon meg gyereknek ne terheljétek a felelőséggel, neki örülnie kell, hogy tesója lesz.
2010. okt. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat de mára már a kicsi 2.5 éves.Mikor megszületett rögtön szerelem alakult ki közöttük a nagylányom féltő gondoskodással szereti a pici hugát.A pici meg mint egy istennőre tekint a nővérére imádják gymást HEPPI END.
2010. okt. 21. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!