Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szégyenlem magam és...

Nagyon szégyenlem magam és büntudatom van, már nem az első alkalom, hogy megbántom a menyasszonyom a felgyülemlett munkahelyi feszültség miatt, de volt, hogy sirt is emiatta. Nagyon kivagyok. Milyen módszert találjak a feszültség levezetésére?

Figyelt kérdés
Tegnap rossz napom volt,van egy pár hülye a munkahelyemen,ilyenkor mire hazamegyek,akkor tetőzik a dolog,általában lefekvés elött.Ilyenkor volt hogy úgy megbántottam,hogy sirt,ilyenkor hányok magamtól,még ma is rosszul érzem ez miatt magam.Hányok magamtól,hogy ilyen megalázó módon viselkedem vele.Hogyan vezessem le a feszültsséget,hogy ne rajta csattanjon?Hogyan engeszteljem most ki?Félek egyszer elege lesz belőlem,hogy igy megszoktam bántani.
2015. máj. 12. 09:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj el futni, vagy valamit sportolni.
2015. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

Hát élj úgy, hogy ne borulj ki!

Szeresd magad annyira, hogy kialakítod a Neked jó életet!

Ha bántanak a munkahelyen, légy magánzó, stb.

2015. máj. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ötletek:

1. Ha közel dolgozol a lakhelyedhez, járj gyalog, vagy biciklivel. A mozgás jót tesz.

2. Vegyél egy boxzsákot, esetleg ráragaszthatod a kolégáid fényképét is. Beszéld meg a menyasszonyoddal, hogy mikor hazaérsz, ütsz 5-10 percet, addig vegye úgy, hogy nem vagy otthon.

3. Válts munkahelyet.

4. Ha sehogy sem sikerül a kitöréseiden uralkodni, talán hasznos felkeresni egy orvost.

Vigyázz a menyasszonyodra, mert hosszú távon valószínűleg nem fogja tolerálni a szemétkedéseidet.

2015. máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

Munkahelyi stressz ellen:

Ami nekem bevált:


- Nem agyalok a munkán, csak munkaidő alatt(mindenhol vannak jószágok)

- A "kedvesebb" kollegákat elküldöm a fenébe a hülyeségeikkel.


- Délután már nincs KV., cigi.

- Rendszeres testmozgás, esetemben futás, bicikli.


- ÉS, ha érzem, hogy felrobbanok, akkor munka után járok még egyet, mielőtt hazamennék.


- Citromfű tea :)


Ezekkel tudtam minimalizálni a veszekedéseket, nálunk is volt bőven, sajnos...

2015. máj. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

1) Tanulj meg kulturáltan, indulatok nélkül, de őszintén, önmagadért kiállva, a véleményedet felvállalva kommunikálni a munkahelyeden azokkal, akikkel valamifajta konfliktusod van, vagy akiknek a viselkedése miatt feszültség van benned.


2) Próbálj "rendet rakni" a fejedben, gondolataidban, mielőtt hazamész.


2) Végezz rendszeresen olyan intenzív testmozgást (futás, úszás, stb.) ami fizikailag nagyon lefáraszt, és egyben a benned felgyülemlett feszültség levezetésére is alkalmas.


3) Ha erre nyitott vagy, esetleg tanulj meg jógázni és/vagy meditálni, vagy végezz el egy agykontroll tanfolyamot.


4) Vagy várd meg, amíg a menyasszonyodnak elege lesz abból, hogy őt bántod és alázod meg igazságtalanul azért, mert nem tudod a munkahelyi stresszt és a másokkal való konfliktusaidat megfelelően kezelni, és bele könnyebb belerúgni "büntetlenül", és előbb-utóbb szakít veled.


Ha az a típus, aki ilyenkor megbántódik és sír, nem pedig az, aki felveszi a boxkesztyűt, kioszt téged, leüvölti a fejedet és elküld a fenébe, akkor jóval nagyobb esélyed van rá, hogy nagyon váratlanul érjen téged, amikor bejelenti, hogy vége, ennyi volt. (Tapasztalatból írom, mert egyrészt a környezetemben is láttam rá példákat, másrészt én is ez a típus vagyok, és mind a volt vőlegényemet, mint az utána következő páromat (azóta már exemet) nagyon meglepte, hogy a szakítás előtt részemről soha nem volt hiszti, cirkusz, kiborulás, veszekedés, de amikor eljutottam odáig, hogy sajnálom, de részemről vége, az TÉNYLEG azt is jelentette, hogy vége, függetlenül az ő ígéreteiktől és fogadkozásaiktól.)

2015. máj. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Hát, respect a kedvesednek, én már rég elhagytalak volna. Nem tűröm, hogy megalázzanak, vagy lelki boxzsák legyek bárkinek is.


Hat évig éltem úgy, hogy a mostohám minden feszültségét rajtam adta ki.

Mikor összejöttem a párommal, az volt az első, hogy megmondtam neki, ha bármikor előfordul, szólok, de a második után elhagyom.


Mellesleg nem ártana önkontrollt gyakorolnod, meditálni, sportolni, mert az idegbetegek szokták a másikon levezetni a stresszt, és még meg is van nekik a fsza védekezés. "De drágám, annyi minden összejött odabenn". ÉS?!

2015. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem a feszültség levezetésén kellene gondolkodnod, mert az attól még mérgez, elveszi az energiád fontosabb dolgoktól. Nem szabadna felvenned azokat a rossz dolgokat, amik a feszültséget generálják. Dolgoznod kellene a magabiztosságodon, önérvényesítéseden, megfelelő kommunikáción, hogy a nyugalmadat megőrizve tudd helyretenni az ellenlábasaidat, ne pedig benned maradjon és forrjon benned a feszültség. Tanulhatnál egy kis nagyvonalúságot is, vagyis ha egyszer-egyszer nem az igazság győz, és nem sikerül megvédened magad, akkor tudj legyinteni és azt gondolni "legyen boldog ez a szánalmas alak a győzelmével". Ez utóbbihoz is az kell, hogy ne érezd magad kevesebbnek a többiért pusztán azért, mert egyszer hibázol vagy bűnbakot csinálnak belőled. A barátnődnek egyébként el szoktad mesélni, milyen dolgok történnek veled? Mert már az is sokat tud segíteni, ha kibeszéled a dolgokat, és hallod más tanácsát vagy egyetértését. A menyasszonyodnak pedig mondd el mindezt, kérj tőle bocsánatot, és kérd a véleményét, hogy szerinte mit kellene tenned, mert úgy látszik, egyedül rosszul kezeled a problémát.
2015. máj. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű. Szállj szembe azzal, akire haragszol és ne azzal veszekedj, akiről tudod, hogy úgyse szól vissza. Szándék a lényeg. Én is sokszor vagyok feszült, elég indulatos ember vagyok, de inkább szétzúzok valamit a lakásban, minthogy a szeretteimet bántsam...
2015. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
hazafele gondolkozz el rajta kivel milyen problémád volt ma.Aztán amikor hazaérsz a menyasszonyod megkérdezi milyen volt a napod.Akkor elmesélheted hogy ez a h.lye Józsi megint....meg ez a a barom főnök...... Amíg elmeséled kiadod a gőzt.Aztán szeretés van:)
2015. máj. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az utolsóval. Én is ha hazajövök, egy fél órán belül előadom, aznap éppen mivel alasztottak ki, a párom szépen végighallgat, hülyézi őket ő is, jobb esetben poénkodik rajta, aztán megnyugszom. Nem megoldást keresek rá, úgysem lehet, csak hallgasson végig valaki (közben brutál módon kitakarítom pl. a konyhát) utána pedig nyugi van. Próbáltad már, hogy esetleg beszámolsz a napodról, ahelyett, hogy magadban durrogsz? Magától bem fogja kitalálni mi bajod, de ha elmondanád, szerintem szívesen végighallgat, ahelyett, hogy csak várja, mikor fogsz robbanni.
2015. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!