Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések

A kérdés

Van beleszólásom, hogy ki és hányszor jöhet a közös tulajdonú lakásunkba?

A férjem gyerekéről van szó. Minden hétvégén itt van, és rombol, tör-zúz, hisztizik, mindent tönkretesz. A legutóbbi megmozdulása az volt, hogy beletörötlte a wc-kefét a frissen festett hálószoba falába.

Se időm, se energiám, se kedvem nincs állandóan a gyerekkel küzdeni, hogy emberi viselkedésre szoktassam így hét és fél évesen.

Ilyen esetben kérhetem azt, hogy mondjuk csak 2-3 hetente hozza ide? Tőlem találkozhatnak, menjenek, csináljanak programokat közösen, esetleg aludjanak egy panzióban vagy anyósomnál, nem bánom. De nem akarom, hogy a lakásunk egy merő romhalmaz és szemétdomb legyen a gyerek miatt.

Van ebbe beleszólásom szerintetek?

Keress kérdéseket hasonló témákban: viselkedés, nevelés, vendég, látogatás, házasság, lakás, férj, kisgyerek

2015. máj. 17. 08:37  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Hat ezen elobb kellett volna gondolkodnod, esetleg a parvalasztaskor.

Ha a sajat gyereked csinalna ilyeneket akkor azt is elkuldened panzioba....

Esetleg az apjaval egyutt nevelni kellene, ez is lehet egy opcio.

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/24Időpont 2015. máj. 17. 08:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ilyen kérdéseknél miért mindig az a válasz, hogy "és ha a sajátod csinálna ilyet"?

A sajátom nyilván nem fog ilyet csinálni, mert meg lesz nevelve. A férjem gyerekénél viszont hatástalan a nevelés, hiába küzdünk vele, ha aztán hazamegy az anyjához, aki mindent ráhagy és megenged neki. Én meg belefáradtam már ebbe, egyszerűen nem vagyok hajlandó itt kerülgetni a gyereket és tehetetlenül nézni, hogy mindent szándékosan tönkretesz maga körül.

# 2/24Időpont 2015. máj. 17. 08:48 Privát üzenet
A véleményedet elmondhatod. Aztán vagy érdekel valakit, vagy nem.

A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/24Időpont 2015. máj. 17. 08:49 Privát üzenet
A férjed gyerekét nem tilthatod ki a lakásból.

A válasz 77%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/24Időpont 2015. máj. 17. 08:51 Privát üzenet
Hát nézd...tetszik,nem tetszik vágd fülön,oszt lesz ami lesz! Elvileg a mostoha anyja vagy,miért ne?

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/24Időpont 2015. máj. 17. 08:58 Privát üzenet

"Se időm, se energiám, se kedvem nincs állandóan a gyerekkel küzdeni"

Gondolom a férjed se foglalkozik vele, pedig ez a baj! Nem is a nevelés, hanem a törődés hiányzik a kölyöknek.

Amiket csinál, azok bizonyára csak figyelemfelkeltésre valók, hiszen egy 7,5 éves gyereknek már az iskolában is megtanítják mire jó a WC kefe.

Ne csodálkozz, ha csak annyi a törődés, hogy időnként szóltok, hogy kész a kaja, a maradék időben meg beültetitek a TV elé.

Szólj a férjednek is, hogy szakadjon le az internetről, aztán menjetek el pl. kirándulni, de ne a plázába! Meglátod csoda fog történni!

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/24Időpont 2015. máj. 17. 09:14 Privát üzenet
Nem, nem tilthatod ki, hiszen a lakás közös. Én a helyedben el küldeném a számlát anyukának a károkról. Apukaval meg azért lehetne beszélni, hogy ez azért sok.

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/24Időpont 2015. máj. 17. 09:15 Privát üzenet

Bírom az ilyen lepontozo osanyakat.

Nem, nem a kérdező dolga nevelni a férje gyerekét. Az elsősorban az anyja dolga, hiszen vele él a gyerek, másodsorban az apjae, akinek nehezebb dolga van, hiszen hetente -kéthetente látja a gyereket.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 67%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/24Időpont 2015. máj. 17. 09:24 Privát üzenet
A férjed mit tesz olyankor, amikor a gyereke "rombol, tör-zúz, hisztizik, mindent tönkretesz", vagy éppen a wc-kefét törli bele a frissen festett hálószoba falába?

A válasz 96%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/24Időpont 2015. máj. 17. 09:32 Privát üzenet
ha ilyen hülye gyerek vágd nyakon aztán tudni fogja mi az ábra..

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/24Időpont 2015. máj. 17. 09:45 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Van abba beleszólásom egy kicsit is, hogy a párom milyen időközönként van együtt a gyerekeivel?
Mennyire van beleszólásom, hogy a párom mennyit költ a gyerekére? Ostobaság emiatt szakítani?
Hogyan tudom kirúgni a feleségemmel: közős tulajdoni lakásból- lakásunkba lakó "gyerekemet" aki 23 éves? Kulturáltan -jogi vagy más módon?
Nekem mennyi beleszólásom van abba hogy az egyik felmenő rokonunk (ill a testvére) háza ne kerüljön eladásra?
Hogyan szoktassam le jövendőbeli apósomat arról, hogy csak úgy csengetés, kopogás nélkül bevonuljon a lakásunkba?
Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, de ha mondjuk elválnának a szüleim, nekem mennyi beleszólásom lenne abba, hogy kivel éljek?

Kérdések a Családi kapcsolatok rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!