Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg mindent el kell nézni...

Tényleg mindent el kell nézni a gyereknek, és nekem szeretnem kell őt, kötelességem lesz foglalkozni vele, ha elmélyül a kapcsolatom az apjával?

Figyelt kérdés

Az itteni kérdéseket olvasgatva kezdek elbizonytalanodni, hogy folytassam-e a kapcsolatomat a párommal.


Elvált, van egy ovis gyereke. Most fordítanánk komolyabbra a kapcsolatunkat. Be akarja mutatni nekem a gyerekét, de nem tudom, hogy akarom-e én ezt. Az apja saját bevallása szerint is "nehezen kezelhető gyerek, akit megviselt a válás".


Kicsit utánaolvasgattam itt a dolognak, és hát nem túl megnyugtatóak az ebben a témában feltett kérdésekre írt válaszok.


Olvastam olyat, hogy a gyerek falhoz vágta a tortát, amit az apja felesége sütött neki szülinapjára, vagy végighúzta a wckefét a falon, vagy bántotta a féltesóját, vagy követelőzött hogy ez meg az jár neki, vagy pénzt lopott, stb, stb, stb.


És a válaszadók többsége szerint a nevelőanyának kutya kötelessége elfogadni és szeretni a párja gyerekét, különben jön a "minek kezdtél gyerekes pasival" című lemez. És le kell nyelni a békát, el kell tűrni mindent, bárhogy viselkedik is a gyerek, illetve az apuka új párjának még foglalkoznia is kell a gyerekkel, ide-oda vinni, tolerálni a hisztijét, sőt nevelnie is kötelessége lenne, mindezt persze végtelen szeretettel, türelemmel, mosolyogva.


Tényleg ezt gondolja a többség, hogy onnantól, hogy komolyabbra fordul a kapcsolatunk, az én felelősségem is lesz a párom "nehezen kezelhető" gyereke? Mert én erre képtelennek érzem magam, akkor inkább nem bonyolódnék bele jobban a dologba.



2015. máj. 18. 08:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem kotelezo szeretned, csak el kell fogadnod hogy a vilagon van.


A helyzet az hogy ha nem fogod szeretni, akkor ugy sem fog mukodni a kapcsolat az apjaval.

2015. máj. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
62%
Az, hogy egyáltalán felmerült benned ez a kérdés, azt mondatja velem, hogy lépj ki ebből a kapcsolatból.
2015. máj. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%
Meg is válaszoltad a kérdésben a dolgokat.Ez így van sajnos,bár nem törvényszerű.Attól is függ,hogy milyen a gyerek,mit látott otthon,békével váltak-e el a szülők.Sajnos sok mozaikcsaládban az exfeleség fúrja az új nőt,ezt persze a gyerek érzi,vagy maga az anya uszítja.De azt tudnod kell,hogy a gyerek mindig fontosabb lesz a párodnak,mint te.Ezeket elfogadva vágj bele,de mielőbb,mert ha komoly a dolog,a találkozást nem lehet kerülni.De ha nem tudod elfogadni,akkor tényleg ne kezd elvált,gyerekes pasival.
2015. máj. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
94%

Nézd ezt előre nem lehet tudni hogy milyen lesz a kapcsolatod a párod gyerekével, még így se hogy tudni hogy nehezen kezelhető.


Az én szüleim elváltak. Nagyon rossz gyerek voltam mondhatni nehezen kezelhető. Apám élettársát nem igazán szerettem, mégse volt soha semmilyen atrocitásom vele.


A férjemnek 2 gyermeke van az előző házasságából. Míg kicsik voltak semmi bajom nem volt velük pedig volt miért "haragudnom" rájuk, most hogy kamaszodnak főleg a nagyobbik már nem a szívem csücske mert vannak megnyilvánulásai de nyelek kettőt de nem csinálok belőle ügyet.


Legyél vele kedves, ne azt érezze rajtad hogy te vagy a gonosz mostoha ennyi. Ha apával ketten akar lenni hagyjad, ne furakodj közéjük, majd ha ő elkezdi a te társaságodat igényelni akkor viszont ne koptasd le.

Főleg a kicsik azért nem szokták apa vagy anya új párját elfogadni mert úgy érzik hogy elveszik tőlük az apját-anyját, ennek kell elejét venni.

2015. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
81%

szeretni nem kell

de elfogadni igen

az h itt azt látod h mindig csak a baj van az ilyen kapcsolatokban az azért van mert ha minden flottul működik azt nem írják ki ide :-D

szal ez nem éppen reprezentatív minta a mozaikcsaládokról


előbb ismerd meg a gyereket

beszélgess a pároddal h hogyan képzeli ezt el

kérdezz rá az exre

szal nézz körül a háza táján

fontos h egyértelmű szabályok legyenek a párod és a gyerek felé és magad felé is !

pl nem szólsz bele h miként bánik a gyerekkel de meghúztok egy bizonyos határt amit nem léphetnek át

pl nincs esztelen vásárlás a gyereknek

vagy nem hozhatja csak úgy át a gyereke minden komoly ok nélkül az ex

vagy a gyereknek viselkednie kell ha nálatok van - nem törhet-zúzhat kedvére

stb...

2015. máj. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
58%

Nem gondolom, hogy azokat a durva dolgokat, amit a kérdésben leírtál (pl. a torta falhoz vágása) szó nélkül kéne hagyni. Viszont szerencsésebb, ha nem te, hanem az apa (=a párod) mondja ki, teszi meg, amit ilyenkor helyénvalónak gondoltok. Az fontos, hogy nagyjából egyetértés legyen köztetek, hogy mit engedtek, mit nem, és ha rossz fát tesz a tűzre, akkor hogyan reagáltok. De ebben akkor is kéne az egyetértés, ha közös gyerekről lenne szó.

Az viszont tény, hogy el kell fogadnod őt és meg kell értened az indulatait. Ez nem azt jelenti ám, hogy szótlanul tűröd!

Gondolj bele: van egy csöpp kis emberke, akinek volt egy otthona, benne apával és anyával. Aztán egyszer csak feje tetejére állt minden, apa és anya külön él, netán rosszat mondanak egymásra, az otthon melege eltűnt. Hogyan is tudná egy 3-4 éves ezt megérteni? Pláne, ha durva, veszekedős válás volt! Igen, a gyereket ez megviseli és ne feledd, hogy ő abszolút ártatlan abban, hogy a szülei nem tudtak együtt élni.

Szerintem fontos, hogy ne várj a kedvességedre azonnal pozitív fogadtatást. A te megjelenésed ráadásul azt is jelenti számára, hogy végképp nincs esély, hogy a szülei újra együtt legyenek (mert a lelke mélyén erre vágyik egy kisgyerek). Szóval jó sok tüske lehet benne, amiket csak aprólékos munkával tudsz feloldani benne. Fontos, hogy a párod partner legyen ebben, de az is, hogy anyuka ne hergelje a gyereket ellened.


És igen, ha te ezt nehéznek érzed, akkor ne kezdj gyerekes férfival. Ez tulajdonképp a párod elfogadását jelenti: van akitől azt kell elfogadnod, hogy van egy betegsége, a másiktól azt, hogy a munkája nagy rugalmasságot követel, a harmadiktól azt, hogy van egy extrém hobbija, a negyediktől azt, hogy a beteg anyukáját ápolja, az ötödiktől azt, hogy elvált és gyereke van.

2015. máj. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Ne izgulj rá előre. Ráérsz akko aggódni amikor már lesznek bajok (ha lesznek).
2015. máj. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
11%
Minek leptel a kapcsolatba, ha thdtad, hogy van gyerek?
2015. máj. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

"Minek leptel a kapcsolatba, ha thdtad, hogy van gyerek?"


Mert nem hittem, hogy gondot fog okozni, szeretem a gyerekeket, és ők is engem.

De itt jó pár rémtörténetet olvastam, és elbizonytalanodtam. És a te erakciód is elég elkeserítő, én csak egy szimpla kérdést tettem fel, és rögtön rám förmedtél. Sajnos ez is alátámasztja azt, amitől félek, hogy bizony a gyerek mindenek felett, és bármilyen tűrhetetlen módon is viselkedjen, nekem el kell néznem szó nélkül.

2015. máj. 18. 10:30
 10/29 anonim ***** válasza:
27%

"bármilyen tűrhetetlen módon is viselkedjen, nekem el kell néznem szó nélkül."


Eleve bealltal egy negativ allaspontba. Hogy ennek mi az oka, azt magadban kellene tisztazni. Eleve azt feltetelezed hogy a gyerek majd valoban turhetetlen modon fog viselkedni.


Ez nem jelent tul sok jot a jovore nezve.

2015. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!