Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen jogi következménye...

Milyen jogi következménye lehet, ha a gyerekemet nem engedem az apjához?

Figyelt kérdés
Több, mint 10 éve nem élünk együtt 12 éves gyermekem apjával. Házasok sosem voltunk, csak apasági nyilatkozatot írt alá. (Azóta mindketten megházasodtunk, gyerekek is vannak mindkét oldalon.) Szóbeli megállapodás értelmében kéthetente van láthatás. A viszonyunk mostanra romlott meg, megítélésem szerint viselkedése és nézetei károsan befolyásolják gyermekem testi(!!) és szellemi fejlődését. Mit tehetek? (Pereskedni nem szeretnék!!)
2007. nov. 2. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy látod, hogy gyermeked kárára van az apjával való kapcsolattartás, abból sajnos mindenképpen per lesz, hacsak az apa bele nem nyugszik, hogy nem akarod hozzá engedni a gyereket. Ezt nem hiszem. Olyat ne tegyél, hogy egyszerűen nem engeded el, a törvény biztosítja a láthatást, ezt ne szegd meg, mert ez egy per esetén ellened szól. Azt, hogy káros hatással van a gyermeked fejlődésére, sajnos érdemlegesen bizonyítani kell ahhoz, hogy eltiltsák a gyermekétől, de sok esetben még így is láthatja felügyelet mellett. Nem tudom, mik ezek a káros hatások, de azt tudnod kell, hogy az eltérő nézetek ehhez nem elegendőek.

Keress fel egy családsegítő központot, hátha ott többet tudnak segíteni, esetleg megmondják hová fordulj, de gyanítom, hogy a pert sajnos nem fogod megúszni.

2007. nov. 3. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Előszőr is:ezt sajna nem te döntöd el,Hogy a gyereket mi károsítja és mi nem,max kérvényezheted a láthatás megvonását.De amint olvasom hivatalos láthatás nem is votl.Itt az ideje,hogy pótold.Nekem az első fiam élettársi kapcsoaltból született,pár hónaposan maradtam vele egyedül.Kértem gyerekelhelyezést,láthatást,gyerektartás megállapítást.Ezt kellet tvolna neked is tenned anno.Elvileg ha ez nem történt meg a gyerek ninc sis hivatalosan nálad elhelyezve.Elvileg ha ezt ő tudná,tudta volna,bármikor igényt tarthatott volna a gyerekre láthatás gyanánt.Ezek a szóbeli megállapodások jók,ideiglenesen,de ki garantálja hogy a gyerek nagykorúságáig nem változik az ember véleménye.Szóval menj el a bíróságra és add be a gyerekelhelyezést és láthatást.Mondjuk elég nagy már a gyerek,nem árthat őt is bevonni a dolgokba.Ha nem is akar az apjához menni akkor nem erőltetheti,viszont ha akar mert szereti az apját akkor te ne tiltsd.Le kell ülni megbeszélni,ha nem megy akkor kénytelen leszel pereskedni.
2007. nov. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!