Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hozzá ha a...

Mit szólnátok hozzá ha a gyereketek, párotok, családtagotok 170 km-re a lakhelyétől szeretne levelezőn továbbtanulni? Hogy viselnétek, ha volt ilyen a családban hogy viselték, fogadták?

Figyelt kérdés
Lehet nem vagyok normális ezzel kapcsolatban, de egy távolabbi egyetemet néztem ki továbbtanulás céljából (a közelben is tudnék hasonló szakra járni, de valamiért ez szimpatikusabb). Legfőképpen az időbeosztáson és az anyagiakon aggódom sajnos. Lenne hogy ott kellene majd aludnom. Nem tudom a családom hogy fogadja majd. Szemembe nem mondtak semmit. Nektek mi lenne a véleményetek erről?
2015. máj. 24. 23:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Ha megpróbálnak visszahúzni, többé feléjük se nézzél.
2015. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem próbálnak. Ezért is vagyok bizonytalan. Oké, még lehet fel se vesznek. csak a közelben is lenne ez a szak, csak ott annyira nem tetszett. Így viszont nehézkes lesz megoldani és félek hogy nemcsak én sokallok be hanem ők is.
2015. máj. 24. 23:22
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Én is elmentem pár szemeszterre külföldre tanulni, aztán később dolgozni is, most a gyerekeim is mind mennek 1-2 évre másik egyetemre. Az egyik most az USA-ban van 2 szemesztert még, a másik Hollandiában volt, a vizsgák után jön haza. Nekem ez természetes, hogy időnként elköltöznek, aztán hazajönnek. Én is így csináltam
2015. máj. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%
Ha levelezőn akarsz tanulni, akkor mehet mellé a meló.Így a megélhetésedet magad tudod finanszírozni. Onnantól meg a család max hiányolni fog otthonról.
2015. máj. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Piacképes diploma megszerzése esetén természetes, ha átmenetileg a távolság próbára teszi a kapcsolattartást.

Néhány tanév hamar elmúlik.

2015. máj. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%
Bennem is anno búgott a csiga, hogy Pestre menjek, holott volt közelebb is, merthogy annak nagyobb a presztizse blabla, aztán szembesültem a valósággal és a rengeteg végtelen utazással, utazásra pazarolt idővel és nagyon megbántam, csak áltattam magam.
2015. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Már bocs, de nem értelek. Most az a bajod, hogy nem tiltják neked? Felnőtt ember vagy, a tanulmányaidról van szó ráadásul, ha azt látod jobb egyetemnek, akkor miért számít a távolság? Biztos nem túl boldogok a szeretteid, de őrülj neki, hogy nem tartanak vissza, pont ez mutatja, hogy szeretnek.

Nem inkább te félsz attól, hogy sokkot kapsz a távolságtól? Az emberek hajlamosak magukból kiindulni, és azt a szeretteikre kivetíteni, ezért is kérdezem. Ha igen, attól meg ne félj, előbb-utóbb úgy is a sarkadra kell állnod és ki kell szállnod a családi fészekből!

2015. máj. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom: ha a jövődről van szó (márpedig ha továbbtanulás, akkor mi másról lenne?), akkor ne köss kompromisszumokat. Nem mindegyik főiskola/egyetem ugyanolyan, lehet, hogy az az iskola nagyságrendekkel jobb, mint az, ami a közeledben van.

Meg aztán nem örökre mész el, és nem a világ másik felére, sőt, még csak nem is nappalin, hanem levelezők. Havonta 3-4 napot töltenél "távol", ennyit simán ki lehet bírni, az utazáshoz pedig a lakóhely és az oktatási intézmény között 50%-os kedvezményre vagy jogosult. Ez oda-vissza viszonylatban vasúton 3130 forintot tesz ki. Ha ott kell aludnod, és szerencséd van, kb. kétezer forintért elszállásolnak a koleszban. Ez havi 1 alkalom esetén kb. 5, 2 alkalom esetén 10 ezer forint plusz terhet jelent, ami normális körülmények között nem jelent extrém többletterhet.

Hogy a többiek mit gondolnak? Egy tájékozott, értelmes ember nem fog azon meglepődni, ha egy felsőoktatási intézményhez utazni kell. Ez nem általános iskola, amiből minden faluban van egy, városokban meg vagy fél tucat. Értelmes ember tudja, hogy nem feltétlenül a legközelebbi a legjobb, és nem fog emiatt arra kényszeríteni, hogy ne oda járj, ahová szeretnél.

2015. máj. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Itt inkább pont hogy azzal van a baj hogy 2 évig még lehet nem tudnék"kirepülni". Meg a közelben is van ez a szak és annyira nincs rossz híre. Valahol lehet pont a távolság is vonz, de attól is félek hogy pont e miatt nem tudom teljesíteni. 10 konzultációs napról lenne szó + a vizsganapok. Nem ismerem az intézményt annyira sajnos. Mesterdiplomáról lenne szó. inkább a véleményektől félek. nem is a közvetlen családomban, hanem a távolabbi rokonoktól, barátoktól.
2015. máj. 24. 23:53
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Mit érdekel, hogy mit mondanak mások? Neked kell tudni, hogy mi jó neked és azt kell csinálnod. Nagyon szar életed lesz, ha mindíg másoknak akarsz megfelelni és azon vívódsz, hogy a hatodfokú nagynénid mit gondol erről vagy arról a cselekedetedről. A felnőtté válás azt is jelenti, hogy te hozod meg a döntéseidet
2015. máj. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!