Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A pénz nem számít a boldogsághoz?

A pénz nem számít a boldogsághoz?

Figyelt kérdés

Mindig mondják, hogy nem kell a pénz, csak a szeretet. Sajnos nagyon rossz körülmények közt nőttem fel, és a kapcsolatom is romokban.

Most megyek vállalni egy második munkahelyet suli mellé, mellette meg nem ártana elmenni takarítani privát, hogy azért a számlákon túl is legyen élet.

Mindig úgy gondolom, hogy eleget éheztem és fáztam már, szeretném, hogy kicsit jobb legyen, holott tudom, hogy milliárdoknak rosszabb nálam, és nem jog szerint osztják, hogy "na, neked rossz volt, most jó lesz".

Nem vágyom nagy dolgokra, csak olyanokra, hogy néha vehessek magamnak egy felsőt vagy egy nadrágot, és ne kelljen hónapokig kuporgatni rá, vagy ha megkívánok egy tábla csokit, ne kelljen fillérezni, belefér e.


Most akkor kell a pénz a boldogsághoz, vagy nem?


2015. máj. 25. 17:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem azt mondják, hogy nem kell pénz, hanem azt, hogy önmagában a pénz nem boldogít. Ami igaz is. Számos helyzetet tudnék neked mondani, amikor az összes pénzedet odaadnád egy kis vízért, ételért. De normál körülmények között bizony szükség van a pénzre.
2015. máj. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%

Kell a pénz az normális élethez,de boldogitani nem boldogit szerintem.

Pl mi nem vagyunk se gazdagok se szegények,azért ruhákra stb van pénz,mégsem vagyok se én,se anya boldog.

17/L

2015. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A pénz önmagában nem boldogít, de a boldog, kiegyensúlyozott élethez elengedhetetlen. Itt ha csak az alap szükségleteket érted akkor is. Ahogy az egészség is fontos. :)
2015. máj. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Jaja, önmagában a pénz nem boldogít. Mi sem vagyunk gazdagok, se szegények, telik amire kell, de nem vagyok boldog. :/
2015. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%
H'nem hát. Ha minden megvan ami kell kit érdekel a pénz?
2015. máj. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 legion ***** válasza:
49%
En a UKban dolgozom,es hidd el,hiaba van penzem,attol nem jobb nekem.Nem kerdi meg a fizetesem,milyen volt a napom,nem olel meg.Annyiban jo,persze,van penzem mindenre,es felre is tudok tenni.Ha befejezted a sulit,gyere ki Nyugatra 3 evig,gyujtogess,es terj haza ugy.
2015. máj. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
50%

Hehe, én is Uk-s vagyok:D És tényleg, marhára nincs meg mindenem. De tény, hogy főleg a pénz miatt jöttem ki, azért, mert tudtam, hogy lehet, hogy ugyanazt a szr melót végzem idekinn-sőt, még jelenleg rosszabbat-diplomásként takarítok-, de meg tudok élni belőle. Más kérdés, hogy most már váltani akarok.

Nem minden a pénz. Pl itt nagyon drága a gyerekvigyázás, mert az ovi, bölcsi pénzes dolog. Most vagyok itthon a 2. gyermekem születése után. Annyira kell a pénz, hogy visszamenjek 1 év után, de annyira nem kell, hogy 8 órában álljak vissza. 5 órában dolgoztam egy gyerek mellett és nagyon bevállt, tudok vele foglalkozni. Lassabban jutunk előrébb, de fogja ez őt érdekelni, mikor egész gyerekkorában minden nap csak esténként találkozunk, hogy de több pénzünk van!...hát nem. Minőségi időt akarok velük tölteni.

Kell a pénz a boldogsághoz, mert ha nincs pénzed, nem eszel, és éhesen nem lehetsz boldog.

Ha úgy látod, hogy egyszerűen nem tudsz előre mozdulni magyarba, akkor kuporgass addig, míg össze nem jön össze annyi pénz, hogy nekivághass a nagy világnak. Addig kiszemeled az országot, és tanulod a nyelvet.

2015. máj. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

"Számos helyzetet tudnék neked mondani, amikor az összes pénzedet odaadnád egy kis vízért, ételért."


Ezt nem értem. Akinek van pénze, van mit ennie. Ez a pénz lényege.

2015. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Én alig 30 éves létemre sőt még nem is vagyok 30 éves tudom jól milyen szegénységben, gazdagságban, és átlagos életben élni. Én közel 15 éves koromig hatalmas szegénységben éltem, volt olyan nap amikor enni sem kaptunk a testvéreimmel mert a szüleimnek nem volt pénzük.


Aztán amikor elkezdtem a gimit Kollégista lettem, kaptunk támogatást is nagy nehezen így akkor jobb lett a helyzet, plusz elkezdtem diákmunkát vállalni. Amint befejeztem a sulit szakmát tanultam és dolgoztam mellette akkor már éltem átlagosan a magam módján igaz kollégiumba de elvoltam, és amikor tudtam segítettem odahaza a szüleimnek is akik szintén kezdtek talpra állni hála a bátyámnak aki külföldön talált állást és elég sok pénzt küldött haza. Akkor még nehezebb volt mint most.


Aztán én is ugye ahogy befejeztem a szakmámat mint bútorasztalos, el is mentem dolgozni vele, eleinte nem dúlt úgy a lé de aztán jöttek a személyes megbízások, egyre több mindent vállaltam, végül saját vállalkozásba kezdtem. Akkor ugye a bátyám segített a kezdésbe adott pénzt meg hitelt is vettem fel hogy legyen műhely helyiségem, meg meglegyenek a szükséges szerszámaim meg egyéb alapanyagaim amik kellenek az induláshoz. Sokszor már olyan sok munkám lett hogy segítséget is kellett kérnem így alkalmaztam is embereket akik segítettek sok mindenbe, plusz egy régi vállalkozót is felvettem 23 évesen nagyot kockáztatva ezzel a saját cégemet, de nagyon jól jártam mert ő belefáradt a saját cég vezetésbe mert idegileg nem neki való, de rengeteg ügyfelet meg tanácsot hozott nekem amiért felvettem és ezt én is megháláltam neki. Ez ugye akkor nekem 24 évesen hirtelen nagyon nagy biznisz volt mert eddig csak céges névre vett autót használtam ami úgy ahogy megfelelő volt, de már tellett jobb céges autóra, illetve akkor vettem meg első saját autómat. És a családba a bátyám után én vagyok a második akinek saját autója van. Akkor albérletben éltem, pedig tehettem volna hogy veszek egy lakást egy társasházban a közelben de nem akartam. Végül összejöttem a barátnőmmel akinek van saját kertes családi háza bár lelakott de közös erővel rendbe hoztuk, szépen néz ki, nagyon sok mindent magam csináltam, mert én rengeteget tanultam másoktól így már ezermesterként is remekelek plusz leraktam a villanyszerelőit is esti tagozaton. Aztán 28 évesen tavaly hirtelen a nagy gazdagságnak oda lett. Sajnos a vállalkozásom nagy kiesést hozott, és sajnos el kellett adjam a céget, itt inkább mások tettek nekem keresztbe sajnos én is hibás vagyok mert nem figyeltem oda az utolsó 1-2 évben. Akkor éppen hogy megtudtunk élni a barátnőmmel, én akkor mentem el gyárba dolgozni amit fél év után otthagytam mert rájöttem hogy nem nekem való.

Idén pedig egy villanyszerelési szakboltban dolgozom mint eladó, meg szerelő, nagyon jó a környezet plusz kisebb cégekhez is járunk dolgozgatni így most az átlagos szintet tudjuk tartani. Van is pénzünk igaz nem elég, de annyi van hogy megtudunk élni, ami kell megtudjuk venni, jó nem telnek luxus dolgokra, de nem is panaszkodunk egy cseppet sem. Hamarosan születik a kislányunk akit már nagyon várunk, de még 2 hónapot kell várnunk rá, de boldogok vagyunk, és bevallom amikor nekem jobban jött a pénz jobban tellett sok mindenre nem voltam igazán boldog mert elég stresszes voltam abba az időszakba, kimerültebb is voltam, és a kapcsolatom is majdnem ráment. Most is vannak stresszes napjaim de nem veszélyes és jól is érzem magam.

Én nekem nem az a célom hogy gazdag legyek. Annyi hogy megtudjak élni, eltudjam tartani a családom, ha valamire hirtelen kell pénz arra legyen több nem kell. Legyen hol laknom, legyen mit nem, legen mivel közlekednem, legyen boldog családi életem, ennél több nem kell.

2015. máj. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Angin válasza:
40%
Nem kell! Boldogságodat magadban kell megtalálnod. Ehhez pedig nem kell pénz. Csak a belülről jövő helyes önértékelés vezet ahhoz, hogy boldog légy. Ne adj túl sokat a felszines dolgokra. Nem számítanak, csak belelöknek egy rendkívűl káros anyagias spirálba.
2015. máj. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!