Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mai vilagban egy fodrasz...

A mai vilagban egy fodrasz diplomaval vagy egy pszichologus diplomaval lehet jobban elhelyezkedni, jobban keresni?

Figyelt kérdés

Bar az egyik "csak" egy szakma,mig a masikhoz nehez egyetemi tanulmany kell en megis ugy erzem,hogy egy fodrasz konnyebben ervenyesul.Ti,hogy gondoljatok?Melyik eri meg jobban?

koszonom elore is a valaszokat:)


2010. febr. 27. 20:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
van fodrász felsőoktatásban???
2010. febr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
fodrász diploma???
2010. febr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem a pszichológus többet keres, de hidd el nem éri meg, ha nem szereted. Ha nem szereted a munkádat, akkor akármennyi lehet a fizetésed borzalmasan fogod érezni magad. Kiégsz, 30 évesen 50-nek látszol és még sorolhatnám, szóval borzalmas. Azt válaszd, amit szeretsz :):)
2010. febr. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem magyarorszagi vagyok.Romaniaban elek es itt diplomat kapnak a fodraszok.De kerlek ne kerdessel valaszoljatok a kerdesre.
2010. febr. 27. 20:44
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Van fodrász diploma. A MTFA (Magyar Tudományos Fodrász Akadémia) kifejezetten a fodrászdiplomára specializálódott.

Egyébként nem, ilyen nincs, kedves kérdező. Szakmunkás bizonyatvány, azt kap egy fodrász, illetve leteheti a mestervizsgát:D

De egyébként manapság már tényleg nagyobb a szükség jó szakmunkásokra, mert diplomás emberrel Dunát lehet rekeszteni, jó szakmunkás meg olyan, mint a fehér holló:/

2010. febr. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem egy jó fodrász egyben pszichológus is.Én inkább fodrász szeretnék lenni,ha válsazthatnék.
2010. febr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm két egyetemi diploma mellett ( műv.szervező, pszichológus), fodrászként dolgozik, mert a többi munkahelyén nem fizették meg :)

Röhejes Mo.

2010. febr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
Talán akkor lettél volna kedves megírni hogy Romániában van fodrászdiploma és akkor mindjárt nem kérdéssel válaszolok.
2010. febr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Itt nem a "diploma" szon volt a hangsuly,hanem azon a tenyen,hogy mint pszichologus vagy,mint fodrasz erdesemesebb elhelyezkedni.


A tobbieknek nagyon koszonom a valaszokat:)nagyon szeretnek pszichologus lenni,de en is ugy erzem,hogy sajnos nehez elhelyezkedni,sokan pszichologus diplomaval eladonok stb. Ugy nez ki,hogy marad onszorgalombol a pszicho konyvek olvasasa es fodraszno leszek:) meg varom masok velemenyet is:)

2010. febr. 27. 20:57
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Az egy dolog, hogy megszerzel egy végzettséget, de az a másik, hogy tudsz vele érvényesülni, élni.Szereted-e, amit csinálsz, erre számítottál-e, passzió számodra a munkád, vagy teher.Baráti körömhöz tartozik egy orvos házaspár. Tanultak évtizedeken át, s mindketten otthagyták az orvosi hívatást, mert nem erre számítottak, s nem akartak úgy élni, hogy egyik lábuk a börtönben, másik a sírban. Én pedagógus vagyok, nem is tudnék mást elképzelni, de a világból ki lehetne zavarni, ha mások fején kellene matatni.Amit szeretsz, annak készülj. A pszichológus divatos "szakmának" számít, de van egy mondás: idővel az különbözteti meg a betegétől, hogy az asztal fiók felőli oldalán ül. Nem olyan magasztos dolg minden nap meghasonlott emberekkel foglalkozni.
2010. febr. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!