Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám és anyai nagymamám...

Anyám és anyai nagymamám képesek mindenbe belekötni, bárkivel tartózkodnak egy légtérben, én már nem szeretek beszélni sem velük, és nem akarok olyan lenni, mint ők, másnak is ilyen az anyja, nagyanyja?

Figyelt kérdés
Ráadásul anyámat zavarja is, hogy az anyja vele is ilyen, és mégis ugyanezt teszi másokkal. Pedig értelmiségi, tanult, szakmájában dolgozó, és azon a téren kiváló emberről van szó...
2015. jún. 27. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem anyád azért csinálja ugyanezt, mert vissza akarja adni másoknak, amit ő kap az anyjától. Vagyis "ha nekem ezt okozza valaki, én is ezt teszem másokkal, hadd legyen nekik is szar, ne csak nekem".

Az tök jó, hogy te ezt így átlátod és tudatosan figyelsz arra, hogy ne légy te is ugyanolyan, mint ők.

Attól meg, hogy valaki diplomás értelmiségi, simán lehet ilyen.

2015. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezet foghatunk. De most mi a kérdés azon felül, hogy egy kis megértésre vágysz? Hogy ne legyél olyan... hát legyen elrettentő példa, hogy ne legyél olyan és kész.
2015. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, ezért lakom 300km-re tőlük.
2015. jún. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Találkozz velük minél kevesebbet.
2015. jún. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most fogok még csak elköltözni a szüleimtől (remélem, minél előbb, holnap nézek meg egy lakást), addig napi szinten találkozom anyámmal. Nagyanyámmal már évek óta nem találkoztam személyesen, csak telefonon beszélünk néha.
2015. jún. 27. 19:08
 6/6 anonim ***** válasza:

A helyzet oka kettős: a személyiségjegyekben, a génekben az egyik ok, a másik a neveltetésben, a környezetben.

Az általad kifogásolt tulajdonságok egy része öröklődik, illetve a családi környezet az anya anyja viselkedése, a hajlamot megerősíti.

Szerencsédre Te, akinek génállománya más lett, ezt úgy tudtad észlelni - ellentétben édesanyáddal -, hogy teszel is ellene.

Igen, találkoztam olyan két nővel, anyával és lányával, akik hasonlóak voltak a Te esetedhez. Sőt: az unokában is megjelentek ezek a tulajdonságok - szegénynek nagy szerencsétlenségére..

2015. jún. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!