Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a páromnak,...

Hogy mondjam el a páromnak, hogy volt már gyerekem?

Figyelt kérdés
A párom gyereket szeretne tőlem. Viszont nekem egyszer már volt egy gyerekem, aki örökbe adtam, mert rájöttem, hogy nem nekem való a gyereknevelés. Nagyon jól élünk együtt, nem gondoltam volna, hogy neki férfi létére majd eszébe jut, és felveti ezt a témát. Hogyan tudnám lebeszélni erről, és megértetni vele, hogy én már ezt próbáltam, nem hiszem, hogy jó ötlet lenne.
2015. jún. 29. 15:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
64%
Egyszerűen mond meg, hogy te nem szeretnél tőle gyereket.
2015. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ha elmondanád, akkor itt vége lenne. Mert ez azért elég nagy titok, és ki tudná ábrándítani ezt a valóban kedves férfit :) :/

Bár egyszer minden titok kiderül, szóval imádkozz...

2015. jún. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Nem vagy semmi. :D Gratula... :D
2015. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Én azt gondolom, mindkettőnknek így volt jobb, a gyereknek is, meg nekem is. Sokan nem merik ezt meglépni.
2015. jún. 29. 15:53
 5/25 anonim ***** válasza:
42%

Neked lehet, hogy így volt a legjobb, de a gyereknek nem biztos. Mond meg a párodnak, mert ha megkeres a gyereked, akkor úgy is kiderül.

Erre nagy az esély. A legtöbb örökbeadott gyerek megakarja ismerni a szülőanyját.

2015. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%
Az utolsó állat is ragaszkodik a gyerekéhez, kölykéhez. Te még ezektől is lejjebb vagy.
2015. jún. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell a kérdezőt lehordani, mert még mindig jobb hogy örökbe adta, mintha ki tudja mit csinált volna vele...

Kérdező: Mondd meg a párdonak egyenesen hogy nem szeretnél gyereket, még azelőtt mielőtt komolyabbra fordulna, vagy esküvőt terveznétek. Én így tettem, elmondtam a páromnak őszintén ezt, ő megértette, és azt mondta, neki akkor is én kellek, gyerek nélkül is. Mondtam neki hogy ha gondolja akkor legyen egy kis gondolkodási ideje, mert szerintem ez így fer, de ő nem kért. Azóta (16) éve a férjem. Én nem szerettem volna úgy belemenni egy eskövőbe, hogy utána monmdom csak el, megtettem még mielőtt komolyra fordult volna a kapcsolatunk. Egyébként azt is megértettem volna, és elengedtem volna, ha ő akart volna gyereket.

2015. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
Eddig szóba sem került? Igazán őszinte kapcsolat lehet, ha még ezt a nagyon fontos dolgot sem beszéltétek meg... ideje lenne.
2015. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
19%
A teljes őszinteség sosem kifiuetendő egy párkapcsolatban, ezt csak a gyerekek meg az egyszerű, gyermeki lelkek képzelik így. Legegyszerűbb, ha azt mondod neki, hogy valamilyen korábbi nőgyögyászati betegség miatt neked nem lehet, illetve nagyon magas a vetélés vagy a betegen születés kockázata.
2015. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%

Ha én lennék a férfi, eleve rosszul esne, hogy csak később mondtad el. Abból az jön le, hogy titokban akartad volna tartani örökké. Pedig ez fontos dolog.

Illetve ha én komolyan gyereket akarnék, akkor nem egy olyan nőtől akarnám, aki egyszer már lemondott a (ki tudja kitől született) gyerekéről, csak azért, mert "nem neki való a gyereknevelés". Ez azért erős. Aki nem akar gyereket, az ne essen teherbe, és ne szüljön.

Valószínűleg a párod családot szeretne, amit tőled nem fog megkapni. Nem hinném, hogy erről le lehetne beszélni, hiszen természetes, és a legtöbb ember erre vágyik. És ne is akard lebeszélni. Nem veheted el tőle a családalapítás lehetőségét, csak azért, mert te nem vagy anyának való.

Egyébként nem értem a logikádat... férfi létére miért ne akarna gyereket? Mindenki akar gyereket egy idő után a párjától...

Én nem ellenzem konkrétan az örökbeadást vagy akár az abortuszt, mert van, amikor nincs más lépés, de ahogy te beszélsz róla, az szörnyű. Teherbe estél valakitől, gondoltad jó poén lesz megtartani, aztán hopp, mégsem kell. Mintha valami játék lenne, amit csak úgy el lehet dobni. Egek.

2015. jún. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!