Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökösödés! Bajban vagyok?

Örökösödés! Bajban vagyok?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy levelet egy gyöngyösi közjegyzőtől, miszerint tavaly meghalt apám öccse. Apámmal és családjával évek óta nem tartjuk a kapcsolatot, ezt a nagybátyámat gyerek korom óta nem láttam. A levél szerint a hagyatéki tárgyaláson kiderült, hogy a fickó 4 millió tartozást hagyott maga után, az ő családjából mindenki lemondott az örökségről és apám engem nevezett meg soron következő örökösként. Azt elfelejtette közölni, hogy van egy fia is (az öcsém). Nekem nincs 4 millióm és én is le akarok mondani az örökségről. Hogyan zajlik ez?

2015. jún. 30. 00:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Én megkérdeznék egy ügyvédet, hogy ilyenkor mivan. Én értem, hogy valaki lemond az örökségről, de nem lehet csak úgy odavarrni egy nem közvetlen leszármazott nyakába, ha van közvetlen leszármazottja. Még apád is előbb örökölné meg, mint te szerintem. De nem akarok hülyeségeket írni.
2015. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van a nagybátyámnak egy nagykorú lánya, akinek nem tudja senki a tartózkodási helyét és még van egy 4 éves kislánya, akinek az anyja a gyerek nevében lemondott az örökségről. De ha én is lemondok róla, akkor mi lesz? Öcsém létezéséről a közjegyző nem is tud, viszont őt nem akarom ebbe belerángatni. Nem tudom mit tegyek.
2015. jún. 30. 00:27
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. Szerintem akkor sem te öröklöd meg ezt. Lemondhatsz róla. Ha van két gyereke, akkor ők, vagy a felesége, esetleg a testvér, vagy az elhunyt szülei ha élnek. Én abból tudok kiindulni, sajnos sok helyről örököltünk kiskorúként, bár sohasem hitelt, de ha akartunk volna sem mondhattunk volna le. Én kiverném a dilit, ha 4 millát akarnának a nyakamba rakni, főleg ha még nem is ismertem igazán az elhunytat, és vannak élő rokonai.
2015. jún. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi.

Te is lemondasz az örökségről. Semmit nem kell fizetned.

2015. jún. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Annál a közjegyzőnél tudsz lemondani az öröklésről, amelyik közjegyző küldte neked az értesítőt.

Vedd fel a kapcsolatot a közjegyzővel.

2015. jún. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj,mindenkinek megvan a joga lemondnai az oroksegrol.
2015. jún. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Azt azért ugye tudod, hogy adósságot csak a hagyaték erejéig örököl az ember?

Egyébként engem is meglep, hogy te vagy az örökös, mert eső körben a gyerekek, ha nincs akkor a szülők ha nem élnek már akkor az özvegy az örökös. Ha ő sincs, akkor jönnek az elhunyt testvérei.

De neked sincs más dolgod, mint írsz vagy elmész a közjegyzőhöz és írásban visszautasítod az örökséget.Ugyanis adósságot ahogy írtam csak hagyaték erejéig lehet örökölni.

2015. jún. 30. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Csak adósságot nem örökölhetsz, ugyanis az adósság nem haladhatja meg a hagyaték értékét. Tehát ha van egy 4 milliós jelzálog mondjuk, akkor lennie kell legalább egy 4 millió egy forintot érő terhelt ingatlannak.


Fel kell venned a kapcsolatot a közjegyzővel, a jogszerű eljáráshoz közölni kell vele, hogy van még egy potenciális örökös, a testvéred, mert mindkettőtöknek vissza kell utasítania az örökséget. A közjegyző majd elmondja, hogy ezt személyesen kell megtennetek vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban írásos úton is lehetséges.

2015. jún. 30. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Még az utolsó vagyok. Elnézést, rosszul fogalmaztam, természetesen a testvérednek nem kötelező visszautasítania az örökséget, ha nem éri meg, nyilván érdemes, ha te kiesel az öröklésből a visszautasítás miatt, ő lesz az egyedüli örökös. De a közjegyzőnek tudnia kell, hogy rajtad kívül apádnak van még egy gyereke, mert azzal hogy apátok nem akar örökölni, nektek van 50-50% részetek.
2015. jún. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Visszautasítod te is az örökséget és ha mindenki megtette ezt ,rászáll az államra. Ennyi. Volt már ilyen velem is.
2015. jún. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!