Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül nevelem a fél éves...

Egyedül nevelem a fél éves kisfiam. Milyen családtámogatást igényelhetek, és hol?

Figyelt kérdés

Mindig azt mondják, hogy nem vagyunk elég szegények, de hát így nem lehet megélni.

Az apja attól kezdve, hogy aláírta az apaságit, és kihiztizte, hogy a gyerek a nevén legyen, nem fizet egy fillért sem. Most voltam ügyvédnél, de szerinte nem lesz ebből gyerektartás, mert az apának nincs bejelentett lakcíme, nem dolgozik semmit, haveroknál lakik, nincs vagyontárgya. Így az állam sem előlegezi meg, mert nem látnak reményt a behajtására. Szociális segélyre nem vagyok jogosult, mert GYED-en vagyok , azt mondták, már igénybe veszek egy segélyt, nem jár másik. De hát összesen 45 ezer a gyed-em, plusz a 13 ezer családi pótlék. A lakhatásunk 55 ezer a rezsivel együtt, így nem lehet élni. Azt mondták, nem kötelező GYED-en lenni, menjek el dolgozni. De hát még csak 7 hónapos a fiam, hogy adnám ilyen korán bölcsibe? Tudok bármit is igényelni?

(anyukámnál tudok csak netezni, lehet, hogy csak sokára tudom megnézni a válaszokat, de légyszi írjátok meg hogy mit tehetek)


2008. szept. 3. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Hát, szerintem nem igen számíthatsz semmire. Sajnos. Költözz vissza anyukádékhoz, amíg nagyobb lesz a pici, úgy mégis csak olcsóbb. Amúgy már ne is haragudj, de ha a gyerek apukájának úgy kellett kiharcolnia azt, hogy a nevére vehesse a gyerekét, akkor most mit vársz tőle?
2008. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok visszamenni a szüleimhez, mert anyukám most adta el a lakását, és vett egy másfeleset, amiben ő lakik meg öcsém. És nem arról van szó, hogy mit várok az apukától, hanem hogy neki ez kötelessége lenne. Azzal nekem nem volt semmi bajom, hogy az apaságit megcsináljuk, csak nem akartam, hogy teljesen az ő nevén legyen a gyerek, én azt akartam, hogy mindkettőnk nevén legyen, de olyan hisztit levágott az apuka, hogy inkább engedtem hogy csak az ő nevén legyen. Akkor még ígérgetett, erre meg tojik bele mindenbe nagy ívben.
2008. szept. 3. 11:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ügyvéd nagyon jól látja a dolgokat, felesleges pert indítani, mert gyermektartást így nem tudsz kiharcolni és a per is költséges. Az önkormányzatnál érdeklődj, hogy milyen segélyeket tudsz igénybe venni, elvileg ha kérsz, akkor kapsz egy listát, amin az is rajta van, hogy ha beleesel a segélyezettekbe a kereseted miatt, akkor mennyi pénzt kaphatsz. És hát sajna, ha az egyiket megigényled, akkor csak a következő hónapban tudod a másikat, és lehet, hogy még akkor is elutasítanak, mondván te már az előző hónapban kaptál az x segélyből (ilyen is van, velünk is előfordult, hogy tök más ügy miatt kellett segélyt kérnem és elutasítottak, mert két hónappal korábban kaptam 3000 Ft segélyt... nevetséges). Az is jó, ha anyukád tud támogatni, még akkor is, ha csak mondjuk egy tál étellel naponta. Így a kajára nem kellene annyit költened.
2008. szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak nyugodtan jelentsd fel az apát...Olyan nincs hogy nem tudják behajtani rajta. Akkor majd leüli a tartozás összegét. Komolyan mondom jelents fel. Már meg ne haragudj,de milyen ügyvéded van,hogy még meg sem próbál pert indítani???


Különben nálunk (borsodi kicsi falu)lehet támogatásokat igényelni. Pontos nevét nem tudom,de lehet fűtésre,lehet a vízre és az áramra igényelni valamit... Jah és a gyermeknevelésit is lehet. Igaz az nagyon csekély összeg(5000 ft-fél évente),de az tuti megkapod,ha tényleg nem állsz valami jól anyagilag...:)

2008. szept. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Lesz per, mert amúgy is jogilag el kell helyezni a picit, és az ügyvéd is mondta, hogy meg lesz állapítva a gyerektartás, csak amíg az apuka gyakorlatilag eltűnt személy, addig nem tudják rajta behajtani. Ha lesz bejelentett munkája, vagy valami értékesebbet vásárol, akkor be is hajtják. De így nem fogják tudni.
2008. szept. 3. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!