Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy családban valakinél...

Ha egy családban valakinél felmerül valami (enyhébb) pszihikai gond (depresszió, pánikbetegség), előfordul, hogy még a családtagok számára is teherré válik annak ellenére, hogy ő maga is tisztában van a helyzetével és közben igényelné a figyelmüket?

Figyelt kérdés

2015. júl. 4. 00:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Persze, még ha nem is mutatják,ez borzasztó teher bárki számára.
2015. júl. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Ez akkor gázos, ha a család segíteni szeretne, de a beteg nem hagyja. egy dolog az, hogy igényli a figyelmet, a másik az, hogy segíteni csak annak lehet, aki hagyja.

És ha nem hagyja, csak úszik az árral és a betegséggel, akkor bizony egy idő után terhes lesz a családnak.

2015. júl. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Továbbővítve a kérdést, ha ez olyan hatást gyakorol a betegre, amitől teljesen magába fordul, bár addig extrovertált típus is volt családon belül az rontana az álapontán, vagy legalább a környezetét megkíméli vele? És a családtagok is jobban teszik ha távolabb maradnak tőle? Ti hogyan reagálnátok ilyen helyzetben?
2015. júl. 4. 00:39
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Maradjatok tàvol..talàn ha egyedül marad jobban begolyozik
2015. júl. 4. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Segoteni csak annakmlehet aki hagyja ez anyàm szövege is..mégse segitett..oldjam meg a gyerkeket mellette dolgozzak nappal este hogy boldoguljak.. de kàr panaszkodni hisz az ember csak magàra szàmithat..szokta is mondani..ezért hagyott cserbe mindenki..

de igen megérdemeltem minek âlmodta nagyot..

de az élet sulija nehéz ugye béla?ezt meg tőled idézem..

tanulopénz-ne légy őszinte..

ne bizz egy hàromlàbuba se..

mekeg nem leszek meg pszihiàtriàra se megyek miattad..

Màr nincs lila köd csak harag.. utolso talin se néztem arra jah hogy véletlen voltàl ott ..pezsgővel..mit únneplünk??a bukàsom??-bukott angyal..vagy ördög?? Mindkettő..naiv angyalbol gonosz ördög

2015. júl. 4. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És az jó? Gondoltam talán segiteni kellene neki valahogy vagy támogatni, de már teljesen tanácstalan vagyok... Légyszi irjatok minél több véleményt, álláspontot, nézetet, szeretném megérteni higyan vélekednek erröl mások, kivülállok, vagy esetleg hasonlo tapasztalattal rendelkezök... Köszönöm elöre is! :-)
2015. júl. 4. 02:13
 7/11 A kérdező kommentje:
Az eközö kérdésem a #4es váladzolo válaszára irányult :)
2015. júl. 4. 02:20
 8/11 anonim ***** válasza:
15%

Nem de velem ezt csinàljàk..

egy rossz döntésem miatt büntetnek.

nem segitenek pedig egyedül segitség nélkül nehéz felâllni..melozznék többet főleg amig ovi suli van meg este mimor alszanak..de nincs senkim aki vigyàzna râjuk..ahhoz meg anyagilag jol kell àllni hogy fussa bébisziterre..de megvàrjàk mig pszihiàtriàra juttat a sok stressz nehezen megoldhato élethelyzetek és elveszitsem a gyerkeim..vagx pedig tudnak vmit amit én nem azért ilyen halàl nyugodtak..én meg rettegek hogy aki évekig terrorizàlt azt is elveszi amim maradt ..

2015. júl. 4. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pánikbeteg vagyok,de nem vagyok teher.ez az én problémám,nekem kell megbirkózni vele,nem vonok bele mást,és nem sajnáltatom magam!
2015. júl. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon magas az intelligenciája a betegnek,akkor tudja kontrollálni a viszonyait a családjával és az emberi kapcsolatait és van annyi esze, hogy ne vetítse ki SOHA a saját problémáit másokra. Ergo ne látszódjon rajta a betegség,egyébként tudja ellátni magát és csak mikor egyedül van,akkor legyen úgy,ahogy akar. Egyébként be kell tartani a társadalmi,szociális és egyéb normákat azért, hogy ne legyen teher mások számára.


Ha szükséged van bármire, őszintén mond el a családodnak. A reakcióból majd meglátod, hogy tudják-e azt biztosítani számodra,ami előrébb visz vagy sem.Ha nem,akkor egyedül kell megoldanod a problémáid. Sajnos ez a való világ.

2015. júl. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!