Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülőnek is van rokontartá...

Nagyszülőnek is van rokontartási kötelezettsége?

Figyelt kérdés
Ha az apukának nincs munkahelye, és nem is érdekli a gyereke, akkor az ő szüleinek van valami kötelezettségük? Egyszer azt hallottam, hogy igen, nagyszülőtől is lehet kérni gyerektartást. Mondjuk nagyon nem tartom igazságosnak, de azt sem, hogy valaki teljes mértékben nem foglalkozik azzal, hogy miből veszem neki a kaját meg a ruhát meg bármit. Nagy szükségünk lenne legalább egy pici anyagi támogatásra. Szóval lehetséges, hogy a nagymama fizessen valamennyit? Ha jól tudom, még nem is nyugdíjas.
2008. szept. 3. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel az apukát bíróságon! Ha nem fizet nem baj,majd az állam megelőlegezi. A végrehajtót majd a bíróság ráküldi az apukára és ha bizonyított,hogy nincs munkahelye,és semmi olyan vagyontárgya amit a gyerektartásba be lehet számítani,akkor megelőlegezi tuti a gy.tartás az állam. Attól függ milyen idős a gyerek,mert gondolom hogy egy 17 éves gyerekre már nem nagyon fogja megelőlegezni. Az állam 3 évig fizet neked tartásdíjat,amit az apukának az állam tartozásként számít fel,tehát ha az államnak sem fizet le is csücsülheti. Az én páromnak is van gyereke,neki még nem volt munkaheye mikor megítélték neki a tartásdíj fizetését,mert iskolába járt,a nagyszülőket,mégsem kötelezték,hogy fizessék addig ők a tartásdíjat. Bár ezt egy nagyszülőnek nem kellene mondani,hogy fizessen,mert a fia nem fizet. Természetesnek kellene lennie annak hogy segít az unokáján...:):)
2008. szept. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta sajnos az ügyvéd, hogy nem fogják megelőlegezni, mert az apukának nincs munkája, se vagyona. De azért meg lehet próbálni, ezt is mondta, de ez nem bírósági ügy, hanem ha a végrehajtó nem tudja behajtani, akkor az önkormányzathoz lehet fordulni az ügyben. Viszont azt is mondta, hogy kerítsem elő a nagymamát. Sose találkoztam vele még, ezrét nem is tudja, hogy van unokája.
2008. szept. 3. 12:43
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De ez olyan hülyeség,már bocs. Nálunk apáromnak nem volt semmije,se autó,se ház,se semmi,még munkája sem,mert skolába járt,mégis megelőlegezték nekik a tartásdíjat. Komolyan...
2008. szept. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ismerkedj meg a nagymamával,szerintem ha anyagi helyzete megengedi segíteni fog.Az apuka is él valamiből szégyelje magát,hogy magadra hagyott!!
2008. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megelőlegezi az állam! DE!!! Ha akár 1-et is fizet,akkor az államtól nem kapod,a gyámügy meg leállítja az egészet,mert a szándék megvolt.... :-(
2008. szept. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszadó vagyok,a nagyszülőket nem kötelezhetik fizetésre.
2008. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De mondom, hogy az ügyvéd mondta, hogy nem fogják megelőlegezni... Oké, én megpróbálom mégegyszer, de az ügyvéd mondta, aki amúgy nagyon jó ügyvéd. És most utánaolvastam a neten, találtam olyat, hogy a nagyszülőket lehet kötelezni, csak nagyon bonyolult módon. Az érdekelne, hogy a valóságban ez kivitelezhető-e, vagy ez csak valami hókusz-pókusz, és még sose volt rá precedens.
2008. szept. 3. 14:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam még róla ,hogy nagyszülőket lehet kötelezni,de az állam tuti megelőlegezi ha bizonyítod hogy rá vagy szorulva.
2008. szept. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Végülis akkor mi lett a történet vége? Most én is éppen ilyen cipőben járok, hogy felkeresném a sosem látott nagyszülőket, akik valószínűleg nem is tudnak rólunk...
2012. dec. 27. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!