Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelességem magamra és a...

Kötelességem magamra és a páromon kívül a párom apjára és annak a cselédjére főzni?

Figyelt kérdés
A párom és én együtt élünk az édesapja pedig a tanyáján a cselédjével (állatokat tartanak és földműveskednek). Mivel nincs asszony a háznál, a párom kitalálta hogy főzzek rájuk is. Szerintem azért nem mindegy hogy 2 emberre vagy 4-re főzök, én is dolgozom, mi lesz ha gyerekünk lesz? Idáig főztek magukra több napra.
2015. júl. 5. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
Nem kötelesséfed! Ha szivességből néha néha segítesz ok. De ennyi.
2015. júl. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
36%
Nem kötelesség, de szívességből lehet segíteni. Ha már főz az ember teljesen mindegy, hogy 2 személyre vagy 4 személyre főz.
2015. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az embernek senkire sem kötelessége főzni, kivéve a kicsiny gyermekeit... OK, az ember párjánál még csak-csak elvárható, ha olyan a helyzet (az ember ráér, a párja pedig későn esik haza a munkából ahhoz, hogy főzzön), de a felvázolt esetben nem.
2015. júl. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
49%
Ha megkapjátok tőlük az alapanyagokat (hús, tojás, zöldség, tej, esetleg kolbász, szalonna), akkor jól jártok, gyakorlatilag csak fűszer, cukor, liszt, olaj kell a boltból. Egyébként meg ha már főzöl, tökmindegy, hogy kettőre vagy négyre, nagyobb edényben csinálod és ennyi. Azt te is megteheted, hogy több napra főzöl, és hűtőben, fagyasztóban tárolod a kaját, húslevest pl. magam is rendszeresen így főzök.
2015. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
46%
#2: Egyáltalán nem mindegy, bár ez nagyban függ az ételektől. Kétszerannyi étel kétszerannyi munka, ha a munka zömét a zöldségpucolás teszi ki. S nekem jobb, ha 2 napra tudok főzni, mint ha egyre (2 főre is nehéz 2 napra főznöm, szinte sose jön össze, szinte nincs akkora edény, annyi alapanyag, hogy a zöldségételeink ne fogyjanak el rögtön).
2015. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
40%
Ezt akkor a párod találta ki, hogy kötelességed főzni az apjára és a cselédre? Mi lenne, ha annyira elfáradnál a főzésben, hogy heteken át nem lenne kedved a szexhez? Akkor vajon a párod rájönne, hogy baromságot talált ki, esetleg főzne rájuk ő maga?
2015. júl. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Duenna ***** válasza:
26%
Nem lehet egy bizonyos összeget elkérni tőlük? Kiszámolod, hogy mennyibe kerül az alapanyag, plusz a munkadíj. Mert akkor lehet, hogy megérné neked is hogy több emberre főzzél. Meg kell beszélni közösen, és nem duzzogni a sarokban egyedül.
2015. júl. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
61%

" Nem kötelesség, de szívességből lehet segíteni. Ha már főz az ember teljesen mindegy, hogy 2 személyre vagy 4 személyre főz."


Téged sem az eszedért szeretnek ugye? :)

Szerinted teljesen mindegy, hogy fél vagy 1 kiló húst főz meg az ember 1-2 napra? Szerintem a te pénztárcádnak se lenne mindegy.


Még akkor sem főznék minden nap valaki másra, ha hoznák az alapanyagokat. Le is írom miért:

- nekem ne az apósom határozza meg mit főzök és miből

- elég nekem a saját családom ízlésére tekintettel lenni

- semmi kedvem 2x annyi zöldséget, húst stb. aprítgati főzés előtt és tovább állni a konyhában - a népszerű tévhittel ellentétben több emberre főzni igenis tovább tart, hosszabb idő alatt fő át az étel, és több alapanyagot is kell feldolgozni hozzá. 10-20 perccel főzésenként nyugodtan számolhatunk

- nem fogok 4 ember után mosogatni, ha csak kettő után kell.

2015. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Cseléd? :D Kérdés a múltból...
2015. júl. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
61%

Ha megkapom az alapanyagokat, megtenném, a következők miatt:

- ha én főzök, én szabom meg, hogy mit

- összehasonlíthatatlanul jobb minőségű a háztáji tej, hús, tojás, mint a bolti

- az árakról nem is beszélve, a kajaköltség bő fele, kétharmada megspórolható

- a férjem be szokott segíteni mindenbe, húsokat ő vág fel amúgy is, nem jelent plusz megterhelést

- a pörköltnek, sült húsnak ugyanannyi idő kell, akár ekg, akár 2 kg húsból fő, egyebeknél meg edényméret kérdése, az a plusz 10 perc megér havi 20-30 ezer forint megtakarítást

- a mosogatógépnek mindegy, hogy 2 vagy 4 tányért teszek bele.


Kötelességből nem tenném, mert ilyen nincs, józan ész alapján igen.

2015. júl. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!