Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre jobban hasonlítok az...

Egyre jobban hasonlítok az anyámra ami kiborít, kell szakemberhez fordulnom ezzel az idiótaságommal?

Figyelt kérdés
Ahogy idősödök, egyre jobban hasonlítok anyámra. Már fotózkodni sem szeretek mert egyből az anyámat látom a képeken. Az esetek 99%-ában photoshoppal belenyúlok a képekbe, hogy ne hasonlítsak annyira rá. Hogy a csúnya melleit és lábait tőle örököltem, azzal már megbírkóztam, de hogy nyaktól felfelé is egyre jobban hasonlítok, idegileg nem bírom. Tudom hogy természetes, mégis kiborít!!! 21 éves vagyok. Anyával nem jó a kapcsolatom. Mit csináljak? :( (tudom..leginkább semmit :()
2008. szept. 3. 17:02
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%

szerintem nem vagy hülye, az ember sajnos nem választhatja meg, hová születik, kitől mit örököl, de próbálj meg tenni ellene, pl hordd úgy a hajad, hogy ne hasonlíts, máshogy sminkelj, öltözködj, stb, egyébként nem hiszem, hogy a barátaidnak ez feltűnik, mármint a hasonlóság, mivel nem nagyon vagytok egy helyiségben anyukáddal, szóval nem tűnik fel senkinek, nem fogják az orrod alá dörgölni, ne keresd az óő arcát a tiedben, ne álllj csak ezért a tükör előtt! A párom amiatt volt zizi, hogy a vezetékneve ugyanaz, mint a szemét apjának, meg akarta változtatni, de rájött, hogy senkit nem érdekel, hogy hívják az apját, szóval megbékélt. A képeimet és is meg szerintem még sokan fotosoppozzák, kijavítgatjuk, amit a természet picit elcseszett :)

21 éves anyuka

2008. szept. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Genetikai okai vannak, hogy egyre jobban hasonlitasz ra - ezzel nem lehet mit kezdeni. Viszont ha tisztaban vagy azzal, hogy attol meg, hogy kulsoleg hasonlitasz ra te nem o vagy, akkor talan konnyebben megy majd, hogy elfogadd onmagad.

Ja es meg tudsz javitani a helyzeten azzal is, ha mondjuk csinaltatsz egy uj, meroben mas frizurat. Peldaul.

2008. szept. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Teljesen más a frizuránk, mert neki rövid szőke, frufruval, nekem hosszú fekete, frufru nélkül. A szemünk hasonlít a legjobban, és akárhogy festem ki magam, le se tagadhatnám.

Nézegetem a ráncait amikor beszél hozzám, és kezd olyan lenni mint a nagyanyám, aki közel már a 90 évhez. Ugyanott és ugyanúgy ráncosodik. Ettől megint a falra mászok!

Mostanában megyek kitetováltatni a szemöldököm, remélem valamennyit fog változtatni az arckarakteremen! :(

2008. szept. 3. 19:16
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Én nagyon örülök, hogy hasonlítok a szüleimre, bár egy tragédia miatt már nem élnek. Ha 21 évesen ez borít ki, akkor mi várható később?? Nem szeretsz "fotózkodni"? Hát akkor ne "fotózkodj"! Nehogy túl későn jöjjön meg az eszed, ami már most sem sok. Hihetetlen, hogy hogy lehet egy Anyáról így beszélni! Pontozhattok!
2008. szept. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Az embereket nem érdekli, hogy hasonlitasz anyukádra, te pedig ne zavartasd magad attól hogy utálod még nem kell elcsúnyitani magad.
2008. szept. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Jó a kérdés: igen, szakemberhez kell fordulni ezzel az idiótaságoddal!!
2008. szept. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves lenéző válaszoló, semmit nem tudsz arról, miket csinált meg velem az anyám gyerekkorom óta, ami miatt távolságtartó vagyok vele! Enyhén terrorizálva éreztem magam mindig és érzem most is! Nyílván nem lenne semmi bajom azzal hogy hasonlítok rá, ha nem gyötört volna éveken keresztül. Örülök hogy neked nem ilyenek a szüleid de nekem nem volt ilyen szerencsém.
2008. szept. 4. 09:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A "kedves lenéző válaszoló" vagyok. Nekem már nincsenek szüleim hat éve, de ha ezt a kommentet a kérdésedbe beleírtad volna, biztos hogy más válaszokat kaptál volna. Egyébként tényleg nem akartalak megbántani, ha úgy érzed: BOCS! Valószínüleg előbb-utóbb férjhezmész, elköltözöl, és anyuddal is konszolidálódni fog a kapcsolatod:))
2008. szept. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Semmi baj, lényeg hogy tisztáztuk.

Egyelőre nem fogok elmenni itthonról, mert még most leszek csak másodéves az egyetemen. És utána sem fog leszokni arról hogy bosszantja a másikat, a bátyám már 1 éve elmenekült ittonról, 300 kilóméterre cuccolt le, és még így is gyötri anyukám. Beleszól az életébe és számontartatja (illetve próbálja) a pénzügyeit meg hogy mikor mit csinál. Mindezt úgy hogy a bátyám a kedvence (!!) szóval gondolhatod hogy velem akkor hogy bánik. Egy kis ízelítő, de tényleg csak 1 mondat erejéig: gyerekkoromban lekapcsolta télen a fűtést a szobámban mert úgy tartotta kedve, és rendszeresen szétveri a szobámat, a berendezést, széttépi a könyveimet... A diákmunkából megkeresett pénzem nagy része abból áll hogy helyreállítsam az általa okozott károkat. De ez csak a jéghegy csúcsa :(

Emiatt zavar nagyon hogy hasonlítok rá külsőleg, ami tudom hogy természetes dolog, mégis megőrülök tőle.

A nagymamám mostanában kattant meg idegileg, és tudom hogy anya is ilyen lesz, és félek hogy én is ilyen leszek.

2008. szept. 4. 15:18
 10/11 anonim ***** válasza:
A helyzeted kisértetiesen hasonlít az enyémre-de én már pár évvel túl vagyok ezen-most 33 évesen. Ismerem a lefelé törlesztő kirohanásokat- az én anyám is pont úgy viselkedett! A jelen: van egy nagyszerű, okos, barátságos gyerekem aki sokkal különbb mint én voltam ennyi idősen.Az , hogy ő ilyen lett az azért van mert én nem akartam olyan lenni mint az anyám és mára már kiderűlt nem is vagyok olyan. Anyámat mára már megértettem, de ehhez tanulnom kellett: innen-onnan. A kapcsolatunk szinte semmilyen vele mert mára már ő is idősebb és szégyenli amit velem tett-én megbocsátottam mindent neki-de ettől még nem érzem, hogy akkor szeretett volna. Nem emlékszem, hogy egyszer is átölelt volna vagy, hogy hiányoltam volna, hogy átöleljen. Lehet, hogy egy kirohanása után, nekem kellett volna átölelnem és azt mondani: Anya, egyszer nagyon fogod szégyenleni magadat amiatt amit most velem tettél!
2008. szept. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!