Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan cselekednétek ha...

Ti hogyan cselekednétek ha egy családtagotok valami bűnt követne el, melléállnátok vagy elmondanátok a rendőrségnek?

Figyelt kérdés

Sok filmben illetve sorozatban látom hogy bármit tesz a családtagja legyen az anyja vagy apja vagy testvére kiáll mellette és hazudik vagy épp nem szól a rendőröknek mondván azt hogy a családot minden áron meg kell védeni.



Ti hogy vagytok ezzel, mi a véleményetek erről?



Jómagam úgy vagyok vele hogy legyen az bármilyen rokonom vagy barátom, ha bűnt követett el, gyilkolt, rabolt stb... vállalja a felelősséget érte és én nem hazudnék senkiért sem a rendőrségnek, sőt jelenteném egyből ahogy megtudtam...



2015. aug. 1. 09:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól is függ, mennyire súlyos dolgot követett el. Ha valami jó oka volt rá, akkor egy bizonyos pontig mellé állnék (nyilván nem gyilkossági ügyben). Egyébként nagyon súlyos dolognál szerintem jelenteném.
2015. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
25%
Nincs az a körülmény ami miatt bemártam bármelyik családtagomat!
2015. aug. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
39%
Kérdező, te hatalmas erkölcsi magaslatokon állsz! Kíváncsi vagyok, ha tényleg történne valami, hogyan viselkednél.
2015. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hiszem, hogy képes lennék bemenni a rendőrségre, hogy feljelentsem egy családtagomat, talán a gyilkosságot kivéve (ha nem önvédelemből történt).

Ha viszont valamiért már lenne rendőrségi eljárás / bírósági tárgyalás, akkor mindent őszintén elmondanék, amit tudok, nem hazudnék azért, hogy falazzak.

Legalábbis elméletben ezt gondolom - a mi családunk a balekségig szabálykövető, szóval azért annyira nem tudom beleélni magam a helyzetbe.

2015. aug. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
...attól függ, mit és hogyan követett el az illető...
2015. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom hogy akkor sem, vagy annak ellenére sem vallanék ellene, vagy pláne dobnám fel egy családtagomat, ha mondjuk még csak nem is kedvelném valami okból őt különösebben. Kivéve talán egy olyan helyzetet, ahol valóban valamilyen komoly érdeksérelem, vagy szándékosan, aljas indokból, személyi sérülést okozva követett el bűnt. De ezen esetekben is elsősorban inkább úgy gondolom, hogy szembesíteném az illetőt a tettei következményével és felelősségével, és legfeljebb morális alapon hatni próbálva presszionálnám valamilyen szinten, ha végképp úgy "ítélném meg", hogy valamifajta jóvátétel mindekinek az érdeke lenne, beleértve az elkövetőt is... De mégis úgy hiszem hogy mentő körűlményeket próbálnék keresni számára elsősorban és nem játszanám az igazság bajnokát, különösképpen, hogy családtag esetében még a jog sem kényszerít erre.
2015. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ( legalabbis nalam!) kedves 2. igenis van az a körülmény .Ha veszélyt jelent a tàrsadalomra ,bàrmennyire csalàdtagom ,nincs helye szabadlàbon !!!
2015. aug. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nem mindegy, milyen "bűnről" van szó.


Ne vegyük a gyilkosságot egy kalap alá azzal, hogy mondjuk 50 helyett 55-el hajtott városon belül...

2015. aug. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
58%
A hatályos BTK szerint nem vagy köteles közvetlen hozzátartozódra nézve terhelő vallomást tenni. Ennek nyilván van valami alapja, szóval szerintem eléggé álszent vagy.
2015. aug. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Mindegy nekem ki mit csinál,csak ne tudjak róla,nehogy belekeveredjek olyanba hogy tudtam róla,de nem szóltam.Semmilyen esetben sem mennék rendőrségre.Kivéve egy szélsőséges esetet,ha esetleg robbantgatni akarna hazánkban.
2015. aug. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!