Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről? Anya- lánya kapcsolat.

Figyelt kérdés

Van egy nagyon kedves ismerősőm, akinek tényleg a legtökéletesebb anyukája van: Reggeltől estig dolgozik, hogy megteremtse az életszínvonalat, mindennap főz, takarít, a gyerekét öltözteti, elviszi nyaralni. Látszólag minden tökéletes! A szülő mindent megad- sőt még azon túl is.

Az apa már a gyermek kiskorában lelépett; így anyukája mondhatni egyedül neveli.


Ennek a kislánynak a volt nevelő apukája (nem a mostani) rendszeresen sexuális ajánlatokat tett az akkor 10 éves kislánynak, ezt a kislányt zárkozottsága miatt folyamatosan bántották az iskolában, a rossz jegyeket titkolnia kellett, a nevelő apja sexuális zaklatásait, azt hogy a suliban verték stb.

Megkérdeztem; ha ilyen jó anyukája van, miért nem mondhatja el neki?

Azt mondta azért mert anyukája annyira elfoglalt volt, hogy soha nem törődött vele. Nem számíthatott rá, mert ha elmondta volna a dolgot egyből veszekedésbe torkollott volna, ő lett volna a hibás, ráfogták volna, hogy hazudik...

Féltette a családot, nem akarta, hogy elváljanak stb.


Tehát ebből én azt szürtem le, hogy az anyuka nem volt képes megadni a kislánynak a szeretetett, a lelki támogatást, a segítséget!

Csak a külsőségeket teremtette meg neki (ház, ruha, étel stb.)


Kérdés vajon miért van az, hogy a hozzánk legközelebb álló embert ismerjük valójában a legkevésbé?

Miért nincs az embereknek ideje a másikra?


Ki ez a lány:

Ő az egyik barátnőm. Már 30 körüliek vagyunk... A lány már nem él együtt a családjával.

Az anyukája pedig még azóta sem tudja, hogy a most 30 éves lánya 10 éved korában nemi erőszak, bántalmazás (testi- pszihés) áldozata lett!


2015. aug. 5. 20:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
És mi a bizonyíték ennek a sztorinak az igazára?
2015. aug. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%

nekem már ebben ellentét van


"a legtökéletesebb anyukája van: Reggeltől estig dolgozik,"


tehát nem tud a gyerekére elég időt fordítani

2015. aug. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A lány osztálytársam volt középiskolába, tehát abból minden igaz, hogy bántották.

Néhánynak sajnos a szemtanúja voltam! (Nem én nem bántottam).

Én azt éreztem, hogy még ő szégyelte magát a történtek miatt és semmilyen segítséget nem fogadott el sem tőlünk, sem a tanároktól.

Majd egyszer csak kiborult a bili; sírva kiszaladt az iskolából és nem láttuk többé.

(én később felvettem vele a kapcsolatot, mert érdekelt hogy van).


Apukája valóban nincs (voltam náluk ismerem az anyukát is)

A nevelő szülő is igaz. Egyedül csak a nemi erőszaknak nem voltam szemtanúja, azt a barátnőm mesélte.

Nem tudom, hogy igaz- e, de én fiúval még sosem láttam őt.

Nem is tett emlitést a barátnőm, hogy bármikor lett volna pasija...

Azt mondta nem érdeklik most a fiúk.


A kort én másítottam meg, hogy ne legyen felismerhető!


Én tényleg csak nagyon sajnálom őt és segíteni szeretnék neki.

2015. aug. 5. 20:35
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor most mi is a kérdés? Mi a vélemény? Azon nem lehet segíteni aki nem hagyja. Amúgy meg dögöljön meg az aki hozzányúlt, ha igaz. Jobban kellett volna rá figyelni. Nem értem hogy a suliban miért kell valakit bántalmazni.
2015. aug. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom! Csak adjatok valamit tippet hogyan segítsek neki, mert láthatóan fusztrálja őt a dolog, hogy ezt nem oszthatta meg az anyukájával.
2015. aug. 5. 20:51
 6/16 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy simán megoszthatta volna, és meg is kellett volna osztani. Így utólag... nem tudom mennyi idő telt el azóta. De akkor mondja el most ha úgy érzi neki attól jobb lesz.
2015. aug. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy ha elmondaná neki csak vita lenne belőle.

Az anyja megsértődne és azt mondaná: hogy mindent megtett érte, a lehető legjobb férfit választotta akkor nevelő alapjául...

Elküldené őt, hogy soha többé ne látogassa meg.

Stb.

Illetve nem is akarja már ezzel megbántani.

2015. aug. 5. 21:16
 8/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz utána valamelyik pszichoterapeutának.
2015. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szakember kell, nem egy hozza nem erto barat aki hiaba akar segiteni, igazabol nem tudja mi lenne a jo.

Keressen egy jo pszichologust/pszichiatert. Ennyi.

2015. aug. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7. Ez hülyeség, még mindig ott tartunk hogy aki nem akarja azon nem lehet segíteni.
2015. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!