Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Kicsit elegem...

Mit csináljak? Kicsit elegem van a családomból.

Figyelt kérdés

Mielőtt bármit írnék, szeretném elmondani, hogy nagyon szeretem a családom összes tagját, ragaszkodom is mindenkihez. :)


Tehát. 14 éves lány vagyok. A szüleimmel élek és 2 nővéremmel. Az egyik 24, a másik 22 éves. A korkülönbség ellenére is nagyon jól kijövünk. (vagy már nem tudom...)De sokat nevetünk együtt és jó, hogy van kivel beszélgetni, aki már "bölcs:D", de mégse anya/apa.


De mostanába kikészülök. (tudom, tinédzserkor, meg minden, de nagyon rossz...)

Apa: (47 éves) ha beszélünk vagy nem válaszol, vagy mond valami viccet. Elég idegesítő, hogy mindenre csak a hülye vicceivel tud jönni, meg a történeteivel. Nagyon szeretem, de igazából Vele a legkevésbé szoros a kapcsolatom.

Anya: (45 éves) Ő a család "feje". Ez is eléggé zavar, mióta az eszemet tudom, ő "hordja a nadárgot:D". Mondhatnám hogy idegroncs, de Neki ilyen az alaptermészete. Mindenért ordíbál, Velnük és Apával is, elégedetlen, mindig Neki van igaza, blablabla... A másik véglet meg amikor nem lehet Vele komolyan beszélni. Mintha megbánná, hogy milyen, de másnap uyganúgy folytatja...

Idősebb tesóm: belőle van a legjobban elegem. Talán mert nem szoktam meg, hogy ilyen. De már hónapok óta...mintha az anyám akarna lenni. Jó, egy kicsit mindig ilyen volt, de mostanába ha együtt vagyunk óránkét min. az 1 összeveszés. (és nem túloztam) Olyan mint egy idegbeteg. Ez kicsit erős, de nagyon megváltozott. Néha vannak normális napjai, akkor olyan mint régen.

fiatalabbik nővérem: Vele nem veszekszem. Vagyis néha igen, de ez elkönyvelhető a "testvéri összeveszéseknek". Ő megért(ene), csak augusztus óta dolgozik és csak du jön haza ugye.

Apa családja...elég érdekesek. Ezt nem részletezném, nem vagyunk rosszba, havonta/2havonta találkozunk, ez elég is.(messze is lakunk...)

Anya családja: nagyon rendesek, segítenek amibe csak tudnak. Bár néha Ők is kiborítanak.


Bocsi, hogy hosszú lett, de néha úgy érzem, nincs senki a családba, aki "normális" lenne. Mit tehetnék?

És légyszi ne azt írjátok, hogy majd túllépek rajta, csak kamaszodok...

Ja, egyébként 4-es, 5-ös (ink ez) tanuló vagyok, nem bandázok, nem keveredem rosszba.)


Köszi, ai elolvasta és válaszol! :)


2010. márc. 8. 19:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Pontosítok. :)

Végülis a fiatalabbik nővéremmel jóba vagyok, és van egy 15 éves unokatesóm. Na vele is. :)

2010. márc. 8. 19:21
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez egy teljesen átlag család. Örülj, hogy ilyenek a szüleid és a tesóid. Ha nézelődsz ezen az oldalon, rájössz, hogy vannak a Tiednél sokkal nagyobb problémákkal küzdő kamasz lányok, akiknek tényleg nincs kivel megbeszélni a dolgaikat. A mi családunk se mindig normális,(én egy 41 éves anyuka vagyok, egy 16 éves kamasz lánnyal, egy baráttal, egy lányom-baráttal, egy tesóval...;)valakinek mindig van valami kínja, amit sokszor csak humorral lehet átvészelni, mert megoldani nem tudjuk. Jókat eszünk, nevetünk, beszélgetünk együtt. Persze néha legszívesebben kinyírnánk a másikat...De nem tesszük, mert szeretjük.

2010. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Most bizit megint felhorkantassz és elítélsz amiért ezt írom, de a Te családod teljesen "normális" ha van ilyen...:)

Sajnos az embereket nem nagyon lehet megváltoztatni, van aki vicces, van aki szigorú, van aki közömbös, van aki állandóan kötekedik, ez csupán vérmérséklet kérdése...

Az meg, hogy nem jössz ki a szüleiddel, mint Te is írtad, teljesen természetes...ha tudnád mennyit vesződtem én a szüleimmel (kivát édesanyámmal) míg "felnőttem" (idén leszek 2o)...Nehéz a szülőknek és nehéz Neked is, keresed a helyed, úgy érzed igazad van sok mindenben...Sajnos legtöbbször, ha igazad is van az ilyen "nadrághordó" szülők ezt nem látják be és csak arra hajlamosak, hogy a "ne pofázz fiam" és az "amíg az én kenyeremet eszed" típusú szövegekkel előálljanak...én ezen mind túlmentem és megyek még mai napig is...:(

A másik a nővérek...nekem is nővérem van, szóval ilyen téren is értem, hogy miről beszélsz. Az én nővérem 1 évvel nagyobb nálam, és annak ellenére, hogy folyton én gondoskodom róla, mindig úgy viselkedik, mintha az anyám lenne...ez eredendő főbűnük:)

Nem is tudom mivel lehet "kezelni" ezeket a dolgokat...igazából türelem kell, de az jó sok...illetve kell tudni, hogy hol van az a pont ahol megmondhatod az igazadat és hol van az a pont ahol már "hallgatni arany"...sajnos ez az időszak erről szól legtöbbször, főleg olyan szülők mellett mint a Tied, vagy sok hasonló korú gyerek szülője esetében...

A szülőknek is lenne amit "tanulni" a gyermekével való kommunikációja terén, de sajnos, elhiszik magukról hogy ők mindent jól csinálnak és nem hajlandóak változtatni...

A veszekedéssel kapcsolatosan meg, szintén érvényes a mondás miszerint "okos enged, a hülyék uralkodnak!":) néha próbálj számolni 1o ig és hallgatni...kicsit nehéz, de legalább csend van:)

Üdv

19-L

2010. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. márc. 9. 13:16
 5/11 anonim ***** válasza:
örülj az életednek.. én irigyellek.. http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..
2010. ápr. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szerintem is teljesen normális család, mindenhol van valami 'hiba' tökéletes úgysincs. Én inkább azt gyanítom, hogy eddig is ilyenek voltak, csak most hogy egyre nagyobb veszel már egyre kevesebbet tűrsz el a 'hóbortjaikból'. Próbálj alkalmazkodni amennyire lehet, mert különben csak nagyobb veszekedések lesznek. Egyébként ez a 'bandázás' ahogy írtad nem feltétlenül rossz dolog, nagyon fontos a kapcsolatépítés, egyáltalán nem árt ha vannak jó barátaid akikre számíthatsz, sőt... rájuk bármikor számíthatsz, pl akkor is ha otthon balhé van vagy csak eleged lesz belőlük (mármint az otthoniakból). Én is ilyen koromban vagy még kicsit később kezdtem "bandázni" és sztem mostanra se züllöttem le, csak a megfelelő emberekkel kell barátkozni és nem lesz gond.

Ja, és látszik, hogy jó tanuló és 'normális' fiatal vagy (helyesírás, fogalmazás mód) ezt tartsd is meg! :)


19F

2010. ápr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Mindha a mi családunkról irtál volna!!! (3 lány testvér a korkülömbség is majdnem stimmel) :D

Csak annyi külömbséggel hogy énvagyok a egnagyobb.

De a húgomnak ugyan ez az elképzelése per pill!! :P :D

"néha úgy érzem, nincs senki a családba, aki "normális" lenne"

2010. ápr. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi!


10:34-es: sajnálom, nem igazán tudok erre mit mondani...


Ja, a bandázásokat nem úgy értettem, hogy nem megyek el ide-oda a barátaimmal, mert persze néha igen. Nekem a bandázás a rossz társasággal egyenlő. (csak anya mondja mindig, már megszoktam. :DDD)

2010. ápr. 10. 19:30
 9/11 anonim ***** válasza:
igen ez egy "természetes" család modell gyakorlatilag mostanában.... én is hasonló családban élek...van egy hugom, egy közelben élő nővérem, gyakorlatilag felnőtt vagyok már, de tényleg nagyon nyomasztó számomra is, hogy normálisan nem tudok velük leülni beszélni, anya hisztis, és állandóan csak a probléma, semmi kikapcsolódás. tenni szerintem nem sokat tudsz, én nagyon sokat próbálkoztam azzal, hogy megfeleljek a családomnak, kezemet lábamat törtem :( akkor próbáltam ösztönözni őket, de mostanra megértettem, hogy a legjobb az lesz ha járom a saját utamat, inkább próbálok tőlük eltávolodni, mert félek, hogy olyan leszek mint ők :( tudom, hogy csúnyán hangzik ez így de sajna nem férünk össze :(
2010. ápr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de örülj, hogy teljes a családod. Ha történne egy hirtelen haláleset te is rádöbbennél arra, hogy mennyire kell egymást szeretni amíg lehet.
2010. ápr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!