Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mérgező szülők, akik a többi...

Mérgező szülők, akik a többi családtagot is ellenem fordítják. A többieknek mi ebben a jó? Miért állnak melléjük?

Figyelt kérdés

Annyiszor láttam már felbukkanni a Mérgező szülők c. könyvet, egy valahogy bántalmazott gyerek (vagy felnőtt) kérdésénél ezen az oldalon. Úgy döntöttem, hogy elkezdem elolvasni, vajon valóban annyira megrázó-e, mint írják.


Nagyon közelről magamra ismerek az Irányító szülők részben említett több példában is. Egyelőre még nem jutottam a könyv végére, így nem tudom, megválaszolná-e a felmerült kérdésemet. Gondoltam, megkérdezem a véleményeteket.


A verbális bántalmazás leginkább, az érzelmi elhanyagolás, manipuláció mind kifejezetten jellemzőek egyik (nevelő)szülőmre. Legalábbis idáig azt hittem, hogy csak az egyikre. "A többiek (idősebb testvér, másik szülő) biztos csak ott állnak és támogatják ebben, mert el akarják kerülni a konfliktust." Mindig ebbe a hitbe ringatom magam.


Mindig azt hittem a testvéremről, hogy értelmesebb a szülőknél, intellektuális társalgó partner, tanult ember. Talán ő látja a szüleink valódi természetét, elvégre sokkal idősebb nálam. De nem. Valójában a legtöbbször csak kerüli a fontos kérdéseket. Ha megkérdőjelezek ilyesmiket, minthogy "miért bántotok?" vagy "miért nem vesztek soha komolyan?", ő inkább csak mosolyog, hümmög és eltereli a témát másra. Kitér a válaszok elől. Amikor pedig úgy adódik, a bántó megjegyzések és manipuláció oldalára áll, a szülőt támogatja és ellenem fordul. Mindig azt hittem, hogy csupán azért, mert nem akar vitába bonyolodni velük, de...


Mi a jó neki ebben? Vagy csupán arról lehet szó, hogy a negatív szülői mintát őt is továbbviszi magával? A másik testvérem is hasonló. Valamilyen szinten mindben vélem felfedezni azt, amit a manipulatív, hanyag (és egyben túlféltő) szülőben. Levegőt is helyettem vennének.


Nemrég tettem fel egy másik kérdést egyébként, hasonló témában, ha esetleg valaki hasonlóságot látna benne.


21/L



2015. aug. 25. 02:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%

Olvass más könyveket is :)

Ennél sokkal jobb és szélesebb sprektumú a világirodalom :)


Erről egy vicc jut eszembe. A részletekre nem emlékszem, de mindenki abba hal meg, amilyen dokit látogat.

2015. aug. 25. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem, arról van szó, hogy gyerekek vagytok, nincs még személyiségetek. De a legegyszerűbb dolog mindig mást hibáztatni. Először a szülőket, utána a főnököket, majd az egész világot, ahelyett, hogy összekapd magad, és SAJÁT MAGAD felelősséget vállalj MAGADÉRT!!!!!


HA bűnbakot keresel, akkor örök LÚZER leszel!

2015. aug. 25. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

ÉBRESZTŐ!!!!! Magad alakítod az életed!!!!


Persze, csak ha mered, és kilépsz a másokat hibáztatok gagyi és rendkívűl kényelmes körből.

2015. aug. 25. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
21 éves vagy, éld végre a saját életed, ne egy 16 éves gyerekért.
2015. aug. 25. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a "rendkívül támogató" válaszokat. Az első három (négy) választ mind ugyanaz a válaszadó írta?


Nem szándékoztam egyes-egyedül erre a könyvre alapozni mindent. Egyszerűen felmerült bennem egy kérdés ezzel kapcsolatban, nem hiszem, hogy emiatt önmagában rossz ember lennék és támadást érdemlek. Könnyű lehet ilyen kifejtett, hasznos tanácsokat osztogatni, így ismeretlenül. Sajnos távolról sem olyan egyszerű érzelmileg megvalósítani mindezt. Igen, gyengének érzem magam néha, biztos hatalmas szégyen.


Tisztában vagyok vele, hogy magamért vagyok felelős, az életemért, amit igyekszek is pozitív mederbe terelni (költözés) - folyamatban van, de nem megy minden azonnal, anyagi okokból sem. Nem keresek bűnbakot, megérteni próbálom jobban a családomat. Rengeteg részletre nem tértem ki, tehát ne feltételezd ennyiből, hogy mindenben mást hibáztatok. Ha ez jött le a kérdésemből, elnézést kérek.


Ami azt illeti, hogy gyerekek vagyunk... Hadd idézzem, amit írtam a testvéremről: "... elvégre sokkal idősebb nálam." Ez alatt negyvenen felüli ember(eke)t értek.

2015. aug. 25. 03:57
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Eszembe sem jutott, hogy rossz ember lennél, csak nagyon ráragattál erre a témára.


Ne foglalkozz ezzel ennyit, felesleges, akár igaz, akár nem, semmin nem változtat.


Igen, én írtam több választ is, és már én is 40 felett vagyok. Én is annó belefutottam abba, amiről írsz, hidd el, teljesen felesleges.

2015. aug. 25. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Nos, sok mindent elárul, hogy 21/L, 21/N helyett.
2015. aug. 25. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Mindenesetre, köszönöm a válaszod, #6-os válaszadó.


Igazat adok neked, hogy felesleges. Általában én is annak tartom, nem rágódom rajta. Csupán mostanság nehezebb napjaim vannak, sok kört futok ebben a témában, holott tudom, hogy talán a legjobb, ha nem bosszankodom ezen sokat.


#7-es válaszadó! Sajnálom, ha gyerekesnek találsz. Mással is előfordult már, hogy elbizonytalanodott magában, de egy heves érzelmi állapotban tálalt gondolatmenet szerintem kevés, hogy kiismerhess valakit. Lehetséges, hogy ebből a mérgelődésből más ismerszik meg.

2015. aug. 25. 05:14
 9/16 anonim ***** válasza:
51%

Velem is rosszul bántak, rossz is az életem, azt se tudom mit akarok, mert ellent mondanak a vágyaim egymásnak. Nem őket hibáztatom, hanem magamat, mert nem mertem kiálni magamért, ugyanakkor őket is mert már kis kölyök koromban úgy letörtek, hogy azóta se tudok felállni.

23/L (mondom L!)

2015. aug. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
51%

Ha minden testvéred olyan lett, mint a szüleid, akkor te hogy hogy nem? :)

Lehet, hogy túl sötéten látsz mindenkit, és mindent.

Nem mondom, hogy a szüleid nem tettek semmi rosszat. De olyat is láttam, aki a saját hibái miatt okolta folyton a szüleit, akik igazából nem is bántották.

Szerintem is már elég felnőtt vagy, ahhoz, hogy ne keseregj tovább, hanem alakítsd ki a saját életedet.

Ha bántottak, akkor határozd el, hogy te nem ilyen leszel. Tanulj belőle. De ne ezen rágódj mindig.

2015. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!