Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ingatlan ajándékozás nagyszülő...

Ingatlan ajándékozás nagyszülőtől unokának?

Figyelt kérdés

Sziasztok, elnézést ha hosszú lesz. 10 hónapja élek együtt a párommal, most már náluk, és van néhány gond, amit jó lenne megoldani. A helyzet: A ház, amiben élünk, 2/3 és 1/3 részben van elosztva, a nagyobb rész párom édesanyjáé, a kisebb a nagypapájáé. (a nagypapa az anyósjelöltem édesapja)

A páromnak és a két lánytestvérének effektíve nincs köze a házhoz. Most ki lett találva, hogy a bácsi 1/3 része is legyen ráírva a lányára ajándékozás útján, majd újabb 5 év múlva ajándékba megkapja a házat a párom, hogy ne kelljen illetéket fizetni a nem egyenesági ajándékozás miatt. Anyós állítja, hogy az unoka nem egyenesági rokon, de utánanéztem, és illetékmentesen megkaphatná a párom is azt az 1/3 részt. A gond az, hogy hétfőre időpont van az ügyvédhez hogy az ajándékozás apa és lánya között megtörténjen. A másik megoldásom az eltartási szerződés, amit a papa a párommal köthetne, s így az 1/3 a bácsi halálával a páromra szállna. Ha az egész ház anyósé lesz, el fogja adni. Melyik verziót tudjuk megtenni? Holnap hívok fel egy ügyvédet az ügyben.



2015. aug. 27. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez egyenesági ajándékozás..... Anyós kicst sunyinak tűnik.mAmit de leírtál, mondjátok el az ügyvédnek is.
2015. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
El fogok mondani mindent! Az a baj, h párom picit butus, és nekem kellett rájönnöm, hogyan tudjuk megakadályozni a dolgokat.
2015. aug. 27. 17:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Most itt mindenki azt hiszi rajtam kívül, h a nagyszülő unoka ajándékozás nem egyenesági történet, és ez lesz a párom ütőkártyája...Csak el kell intézni, hogy ne hétfőn legyen itt az anyja.
2015. aug. 27. 17:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Na, már bocs, de te is kicsit pénzéhesnek tűnsz, így 10 hónapnyi együttélés után. A szülő után nem véletlen, hogy a törvényes öröklési rendben a gyerek örököl. Nagyapa után a párod anyja, a párod anyja után pedig a párod és a testvérei. A testvéreket miért akarjátok kihagyni az egészből, az rendben van? Ha a nagypapa akarata, hogy közvetlenül az unokájára szálljon a vagyon, akkor az ügyvéd előtt nyissa ki a száját és mondja el! Nem kell kijátszani senkit.
2015. aug. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát te se vagy semmi, neked még anyi közöd sincs a házhoz mint a párodnak
2015. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!