Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi jobb gyerekek? A házasság...

Mi jobb gyerekek? A házasság vagy a sima párkapcsolat? (Azért kérdem mert itt már minden 30 as rokon, ismi már nagyon nyomja ezeket esküvős szarokat) Lehet szavaszni, Szóval?

Figyelt kérdés
2015. aug. 31. 21:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%

Tökmindegy.

Lehetsz nagyon boldog papír nélkül is, és a papír megléte nem garancia semmire...

2015. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
45%
A hazassag.
2015. aug. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
75%
Jah, hogy miert, azt nem tudom, de a melegek is arra hajtanak, hogy hazasodhassanak, szoval, csak jobb....
2015. aug. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
40%
A párkapcsolat azoknak való, akik még magukban sem biztosak.
2015. aug. 31. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%

A házasságok közül sok felbomlik. Arról nem ismerek statisztikát, hogy a sima együttélések közül mennyi bomlik fel, de szerintem arányaiban több.


Szerintem nincs olyan, hogy melyik jobb, mert attól függ, hogy milyen célra és kinek. Hosszú távú, véglegesnek szánt kapcsolat esetén szerintem jó összeházasodni. Én ilyenben gondolkodom, 24 évesen mentem férjhez. Gyereket is csak véglegesnek szánt kapcsolatban érdemes vállalni szerintem.


De van, aki másképp akar élni, nem véglegesnek szánja a kapcsolatát vagy nem akar ennyire elköteleződni. Annak nyilván nem való a házasság, mert az ő számára ez fölösleges bonyodalom lenne.


Az igazi kérdés, amit az embernek el kell döntenie magában, az, hogy akar-e elköteleződni, jó-e neki az örökös elköteleződés. Aki úgy találja, hogy igen, annak szerintem összeházasodni is érdemes.

2015. aug. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
74%
Házasként egy pár macerát megúsztok, pl nem kell apasági nyilatkozat, ugyanakkor ha nem működik a kapcsolat, az elválás is több gonddal jár. Ez az elköteleződés dolog egy hülyeség...rég rossz, ha valakit csak a papír tart össze.
2015. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%

Az "esküvős szar" árulkodik róla, hogy kérdésed irányított. Kicsit lekezelő is. Szerintem még ne házasodj.

Én férjnél vagyok és házasságpárti.

2015. aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, neked és a párodnak mi a megfelelő. Ha a ti életetekben jelent valamit a házasság, akkor az, ha nem, akkor meg amaz.


Itt nincs objektív válasz.

2015. szept. 1. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
41%

tény hogy jogilag a házasság csak egy papír és a párkapcsolat is már olyan jogokkal jár, mint a házasság,de:

valamiért a párkapcsolatot sokan úgy kezdik, CSAK párkapcsolatban vagyunk és így tovább, szóval azért ha jogilag nem is,de más szemszögből egy szinttel lejjebb van a párkapcsolat,mert tudat alatt még mindig a kötődéshez kötjük a házasság fogalmát. És ugye a házasság az ijesztőbb, mint ha csak 2 ember egy fedél alatt él,de bármikor szakíthat.

2015. szept. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Házas vagyok 3 éve.


Számomra/számunkra fontos volt, ez nem csak egy papír hanem egy döntés, hogy felelősségünk van egymás felé. Úgy gondolom, hogy egy házasságért jobban küzd az ember. Voltak nekünk is problémáink, amit így mindenképp meg akartunk oldani és meg is oldottuk, hiába került nagy erőfeszítésbe. Lehet egy párkapcsolatért nem küzdöttünk volna ennyire.


Nem mondom azt, hogy nem volt olyan, hogy megtetszett más, de a férjem a legfontosabb személy az életemben és nem tudom elképzelni, hogy ne mellette ébredjek fel és azt sem, hogy ne ő legyen az a személy akivel minden boldog pillanatomat meg kell osztanom.

2015. szept. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!