Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos volt a kiakadásom a...

Jogos volt a kiakadásom a férjem felé?

Figyelt kérdés

Az gyik barátjának a születésnapjára 20ezer ftért vásárolt ajándékot.

Közös kasszán vagyunk, kisgyermekünk is van, így minden nagyobb kiadásnál (10ezer ft felett, a másikkal megbeszéljük). Ráadásul nem is olyan hű de jó barát, a 6 év alatt talán egyszer vett a férjemnek ajándékot. Ezért sem értem ezt.

Megmondtam neki, hogy vigye vissza ezt jelenleg nem engedhetjük meg magunknak, a barátjának pedig válasszon egy kevésbé drága ajándékot ha annyira adni akar valamit.

Most én vagyok a szemébe a megtestesült gonosz.



2015. szept. 7. 12:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha ez tényleg anyagi gondot okoz, akkor igazad van. Főleg, ha nem is olyan jó barát.

Megkérdezted, hogy miért vette? Van valami oka rá, hogy ennyire le akarja nyűgözni?

2015. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
6%

Nekem nem tűnik jogosnak egyáltalán. Ha nem vagytok nagyon-nagyon szegények, akkor nehogy már ne vegyen egy ajándékot egy barátjának vagy akár egy idegennek, ha valamiért azt akarja... Dolgozik, keres... Valamit hadd költsön már. Nem tudom, mennyire jó barát, ezt nem mutatja meg az az infó, hogy mikor adott ajándékot, nem az a fontos.


Ha megegyeztetek, hogy 10 ezer fölött mindig szóltok s nem tette, akkor jogos lehet szólni, hogy azért nem így beszéltétek meg (én ezt sem tenném, rugalmasabb fajta vagyok :)), de ennyi. Méghogy visszavinni az ajándékot meg válasszon olcsóbbat... Egy önálló felnőtt megtett egy döntést, nem érezném jogosnak, hogy én aztán megmondjam a tutit, komoly ok nélkül. Ha telik rá, ő dolga.

2015. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Mik az ő szempontjai? Gondolom nem csak sápítozni kezdtél, hogy vigye vissza hanem megkérdezted tőle előbb, hogy mi késztette erre, miért pont ezt a drága dolgot gondolta ki, főleg így, hogy nem szokásuk egymás között ajándékozgatni. Mit válaszolt erre?


A másik részében egyértelműen igazad van, szólnia kellett volna előre, ha így egyeztetek meg erről, ez tiszta sor.

2015. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

Nem tartotta be, amit megbeszéltetek.

Erre kellene emlékeztetni. ELŐBB megbeszélni, és csak UTÁNA vásárolhatott volna.

2015. szept. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Az ajándék egy horgászbot, mert hogy a barátja el akar menni horgászni és vett neki így egyet.

Még ha arról lenne szó, hogy a férjemmel mennének ketten, de semmi ilyesmi.

Azért 20ezer ftot igenis megérez a pénztárcánk, főleg hogy a gyerekünk oviba ment.

Szerintem olyan barátnak aki napokkal később köszönti fel a barátját minden évben, és a megtartott szülinapi bulira üres kézzel érkezik, ne költsünk már több tízezreket.

2015. szept. 7. 13:07
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Epp ez az, hogy nem telik ra, tehat nem (csak) az o dolga.

Mit vett ajandekba?

2015. szept. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Abból a szempontból jogos, hogy ha megbeszéltétek, hogy szól, akkor szóljon is. Egyébként tényleg érdekes lenne tudni, hogy milyen megfontolásból vett ilyen ajándékot.

Ha ez nektek anyagi gondot okoz, akkor meg pláne gondolnia kellene a családjára, mielőtt a haverra költi a pénzt.

Ha viszont nem ezen múlik a hónapban a vacsorátok, illetve ez egyszer fordult elő, én nem vitetném vele vissza.

2015. szept. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen igazad van.

Na meg, azért botot venni, mert el akar menni horgászni? Lehet, hogy elmegy, kipróbálja és nem is tetszik neki :D

Akkor inkább valami egynapos engedély jobb ajándék lenne. Vagy hogy ketten elmennek horgászni egy pasis napra.

2015. szept. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
Tökéletes példa ez is, hogy miért nem fogok soha a büdös életbe megházasodni.
2015. szept. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%

Egyértelmű, hogy ha kevés a jövedelmünk, nehezen jövünk ki belőle, ráadásul van egy kisgyerekünk, nem veszek nagy értékű ajándékot egy havernak, aki ráadásul még nem is egy jó barát. De még ha valami okból mégis ilyesmire esne a választásom, átgondolnám, mennyire terheli ez meg a családi kasszát (kevés fizetés esetén ez a 20ezer is sokat jelenthet, tudom, mert tapasztaltam) és megbeszélem a párommal, ha a közös kasszából akarom elvenni rá a pénzt.


Ez alap.

Aki másképp gondolja, tényleg ne alapítson családot, ne vállaljon gyereket.


Nem is nagyon értem: ha magam is nehezen élek meg a családdal együtt, miért akarnék valakit, aki nem is annyira fontos ember az életemben, elkápráztatni drága ajándékokkal?

Nem lehet, hogy a férjed valamiért többet akar mutatni a külvilág felé, mint amennyit az anyagi helyzetetek megengedne?

2015. szept. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!