Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családban felmerülő konfliktus...

Családban felmerülő konfliktusokat hogy lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igyekszem röviden leírni, de nem ígérhetek semmit :)

Lényeg az, hogy régebben még pályakezdőként nehezen találtam állást és a sógorom húga akkoriban teljes állása mellett nyitott egy kis ajándék üzletet Pesten. Aztán akart keresni valakit eladónak az üzletbe és rám gondolt. Megbeszéltük mi hogy lenne hétköznap 8 órában dolgoztam nála néha szombati napokat bevállalva. És azt is megbeszéltük, szóval tisztában volt vele, hogy nem fogok örökké ott dolgozni, csak amíg találnék jobbat. Na ez nem úgy ment ahogy megbeszéltük....Ez egy kreatív-hobbi üzlet is volt és ők otthon is csináltak pl. kézzel készült díszeket eladásra meg volt sok kellék is. És engem is megkértek, hogy az üzletbe csináljak meg ezt azt, fessem meg ezt meg dekopázsoljak azt meg gyurmázzak figurákat.....mert amugy jó a kézügyességem, csak én ezt kizárólag hobbiként használtam ki mindig szóval munka után vagy szabadidőmben otthon csinálgattam ezt azt hobbiból mert kikapcsolt és el voltam vele....szóval ebbe is belementem és szívesen csinálgattam én is ezt azt meg amit lehetett. Aztán el kellett mennem a sógorom anyukájával egy kietlen pusztába egy kézügyességi táborba mert őt ez érdekelte, csak senki nem akarta elkisérni ezért megkértek hogy menjek vele....engem sem érdekelt de nem akartam nemet mondani. Szóval 1 napig köcsögöt festegettünk egy horrorisztikus erdő mélyén...egy kopott hotellel díszesített erdőben XD De kibírtam....Aztán puhatólgattak hogy lenne-e kedvem tanfolyamra járni ahol ilyeneket tanítanak, mert átvehetném a munkát, hogy minden díszt én csinálnék vagy a nagy részét, mert otthon nem bírják munka után csinálgatni. Amikor erről nem volt szó a megbeszéléskor! Én finoman visszautasítottam ezt....de ebből még nem lett semmi baj. Aztán akartam szabit kérni, de nem volt beugróm, holott meg volt beszélve hogy erre az esetre szerez beugrót, hogy el tudjak menni szabira. Na mindegy is 5 hónapot dolgoztam ott. Nem nagyon ment az üzlet, nem volt sok vevő meg kereslet az ilyenre....aztán egyszer csak december volt már karácsony előtt 2 héttel szombaton bementem dolgozni, hogy nyitom az üzletet, de megbeszéltük hogy sógorom huga a főnököm is bemegy üzletbe én nem tudtam miért jön azt hittem behoz valamit.....aztán beértem ő már ott ült bent. És mondta hogy ne vegyem le a kabátomat és hogy üljek le mert mondani szeretne valamit. Aztán elkezdte hogy elfogyott a pénze és nem tudja mi lesz az üzlettel, de negem nem tud alkalmazni tovább...én meg kérdeztem hogy mikorra várható ez, hogy nem fogok dolgozni, azt hittem 1-2 hónapon belül. Erre ő azt mondta hogy tulajdonképpen ma sem kellett volna bejönnöm. Hétfőn már kezdett egy másik rokon. Az apjának valami rokona egy nő ment oda eladónak. Szóval igy megmondta ja meg először hazudott mert azt mondta h egy marketing menedzsert akar felvenni hátha menthető az üzlet....ez a menedzser 8 általánost végzett rokon volt.....

Én meg köpni nyelni nem tudtam.....A nőt azért vette fel mert telebeszélte a fejét, hogy ő jobban tudna eladni meg ilyenek, pedig nem volt sokáig munkája és csak ezért mondta ezt mert ő akart ott dolgozni..

Szóval megkeptam minden papaírt és a személyes holmimat el kellett vinnem mindent egy vékony zacskóba tudtam csak pakolni és azzal utaztam végig Pesten....

Akkor már 4 hónappal ezelött nővéremék összeházasodtak ja és terhes volt akkor. Én meg nem vertem ki a balhét mert a nővérem miatt tartottam magamat.

Ja meg minden nap beszéltünk telefonon munka után hogy ment az üzlet és egyszer sem volt képes mondani, hogy figyelj már lehet nem tudlak alkalmazni tovább, mert jó lett volna ha legalább 2 héttel előtte szól hogy mit tervez mert ez volt a nagyobb baj hogy 1 hónappal előtte azért már tudta h mi a helyzet. Ja meg ráadásul a poén az hogy az utolsó 2 fizetésemet végül is nővéremtől kaptam, mert tőle kért kölcsön XD Ezt utána tudtam meg Szóval nővérem ment be terhesen a bankba és utalta át a fizetésemet XD

Aztán akkor kezdtem el sírni mikor hazaértem de alig bírtam abbahagyni a sírást és elkezdtem takarítani, mint pótcselekvés.....aztán aznap hívott is nővérem és hát elmondtam neki mi történt aztán mérges lett a sógorom hugára meg az anyjuk is tudta, hogy mit tervez szóval kérdőre lettek vonva.....de késöbb ők kibékültek.

Viszont én csak nővérem miatt nem vertem ki a balhét aztán azóta lassan 2 év telt el....és azóta kerüljük egymást én meg a sógorom huga. Átmenni átmegyünk hozzájuk mert még a sógorom szüleinél laknak nővéremék....és nekem kellemetlen azokkal ott lennem....és fel áll a stzőr a hátamon, az ottaniakkal kell találkoznom, mert álmosoly van az arcubkon....szóval leír a szememen azért, hogy még haragszom....

És nemsokára keresztelő lesz most az egész család összegyűlik és találkoznom kell azzal a rib.nccal, mert ő lesz a keresztanya....:( És nem akarok elmenni a keresztelőre.....De ugy is elmegye4k mert nem hagyom cserben a nővéremet, de inkább ütne el a busz....

Ti hogyan kezelnézek ezt?

A sógorommal nincsen semmi bajom, de a családja....hát nekem nem gyere be


2015. szept. 10. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

1. Remélem egy életre megtanultad,hogy üzlet és érzelm,pláne család soha nem köthető össze,azaz SOHA ne dolgozz rokonnal!

2. Menj el a templomi részre,a kajára meg ne maradj,ez arany középút.

2015. szept. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ja és elfelejtettem írni, hogy azóta már bezárt az üzlet és hazudnék ha azt mondanám, hogy sajnálom.....1 évig nyitva volt még, hogy kirúgott engem....

Szóval el kell mennem a keresztelőre végig kell néznem a pofáját a szertartás alatt, akkor még puszit adjak neki meg gratuláljak, hogy keresztanya lett és ha már lassan 2 éve kerültük egymást, akkor már meg is kéne kérdezni, hogy rég láttalak mi van veled??? Na meg a sok rokonság meg majd ott sugdolóznak, hogy én vagyok az akit kirúgott meg ilyenek....na ez nem hiányzik

2015. szept. 10. 13:53
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ezt a nővéreddel beszéld meg előbb, hogy elmész a keresztelő, de ugye azt nem várják el tőled, hogy ott jópofizz. Én azt csinálnám, hogy gratulálnék nővérednek meg a sógorodnak, aztán elegánsan, felemelt fejjel elmennék, egy biccentésre sem méltatva a sógorod többi családtagját (nem túlzottan teátrálisan, de azért lehet picit rájátszani).
2015. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Te tényleg nem túloztál, mert valóban hosszú volt
2015. szept. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
nem a keresztelőn, de utána átmennék, mindent elmondanék amit érzek(de kulturáltan ) és közölném hogy innentől csak a kötelező ünnepeken vagy hajlandó őt látni,mert igenis szólhatott volna előre mielőtt kirúgott(ráadásul a nagy semmire, mert a bolt bezárt)
2015. szept. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én őszintén leírom, hogy mit gondolok: a sógorod húga nem volt veled korrekt, ha már nem jött be neki ez az üzlet, kezelhette volna ezt a helyzetet tisztességesen is, úgy, hogy veled időben megbeszéli, hogy sajnos nem tud tovább foglalkoztatni, és nem az utolsó pillanatban szól, meg főleg nem hazudik azzal kapcsolatban, hogy kit fog utánad alkalmazni stb.


De egyrészt feltételezem, hogy nem egy jobb álláslehetőségről mondtál le a kedvéért szívességből annak idején, a saját érdekeidet háttérbe szorítva, hanem azért vállaltad el ezt a melót, mert nem találtál mást, ennél jobbat, másrészt - mint írtad - ez egy közel 2 éves történet.


Érthető, hogy a rossz érzések megmaradtak benned, de sem a tesód, sem a sógorod nem tehet arról, hogy mi történt annak idején - gondolom, te is belátod, hogy nincsen benne felelősségük - másrészt magadnak tennél jót azzal, ha próbálnád elfogadni, és ennyi idő után túltenni magadat azon, ami történt, esetleg úgy felfogni, hogy legalább egy idegig volt munkád, anyagilag végeredményben talán nem károsítottak meg, plusz szereztél egy olyan tapasztalatot, amivel bölcsebb lettél, és esetleg pont ennek köszönheted majd később az életedben, hogy munkavállalás terén nem kerülsz hasonló helyzetbe, esetleg ennél komolyabb, téged hátrányosabban érintő következményekkel, mert előrelátóbb és óvatosabb lettél ebből kifolyólag.


Jóban lenned nem kell a sógorod húgával, nem kell jópofiznod vele, de szerintem próbálhatnál egy kvázi semleges viszonyt kialakítani, és ha nem is elfelejteni a múltat, de feldolgozni valahogy és túllépni rajta, ahelyett, hogy a sérelmeidet hurcolnád tovább magadban még éveken keresztül.


Szerintem sok igazság van abban (Malachy Mccourt-tól származik az idézet), hogy "Neheztelni olyan, mintha mérget vennénk be, és azt várnánk, hogy a másik haljon meg tőle."


Ott van a kis unokahúgod vagy unokaöcséd, a nővéred, akit szeretsz, és akivel nyilván fontos számodra, hogy jóban legyetek.


Biztos, hogy érdemes akár a saját, akár az ő örömüket elrontanod akár a keresztelőn, akár később azzal, hogy egy olyan dolog miatt "bünteted" őket, amiről nem tehetnek?

2015. szept. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne miatta menj el az ilyen alkalmakra, hanem a családod többi tagja miatt. Vele meg ne foglalkozz. Légy kedves, mosolyogj, élvezd az életet.
2015. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amúgy én nem vagyok haragtartó és nem zavarok sok vizet, szóval amikor feldühödöm, akkor tényleg valami komolynak kell történnie, hogy kihozzon a sodromból. Ha ez egy idegen főnökkel történt volna meg, akkor kivertem volna a balhét előtte és utána már abszolút nem törődnék ezzel, mert ennyi volt elmúlt és nem fogok úgy sem találkozni az ilyen emberrel.....de itt sajnos mivel rokoni kapcsolatról van szó, így nyilván ez egy bensőségesebb incidens. Ha akarom, ha nem ez lesz, mert családban marad úgy mond....szóval itt nem idegenről van szó, akit soha többé nem kell látnom. Persze, hogy a nővérem és az unokaöcsém a legfontosabb, éppen ezért nem vertem ki a balhét...miattuk. Csendben hallgattam semmi más. ( ráadásul amúgy átvert a munkaszerződéssel is, de ezt sem tettem szóvá, lényeg, hogy a szerződés alapján, mivel ő bocsátott el....az elbocsátás után járt volna még bizonyos pénzösszeg...) Mivel rokon így én külön választottam a kettőt. Ha dolgoztam a főnököm volt, ha családi program volt, akkor a sógorom húga....

Ezzel nekem nem volt soha problémám. És igen örömmel elfogadtam az ajánlatát, mert akkoriban nem találtam munkát azután, hogy befejeztem a tanulmányaimat, de nem ez volt az első munkahelyem előtte is dolgoztam már és suli mellett is. És engem tényleg nem zavart volna, nem is lettem volna mérges ha IDŐBEN szól, hogy sajnos ez van és nem alkalmaz tovább és ennyi hét,hónap múlva gondolná ezt és nem hazudna bele a szemembe...akkor azt mondom, hogy én is sajnálom, de köszönöm az eddigieket és, hogy szólt addig is elkezdek keresni új munkahelyet.....Nem lettem volna mérges mert ő jobbnak látta, ha a másik rokont alkalmazza, ennyi.

Az meg a másik, hogy nővérem is kiállt mellettem és persze mérges volt, viszont utána kibékültek, mert elgondolkodott nővérem, hogy ezek után hogy bízzon meg benne, mivel ő lenne a keresztanya.....de kibékültek és a nővéremtől kért bocsánatot! Nem tőlem pl. hanem nővéremtől....szóval igen a megbocsátás....de hogy bocsássunk meg annak, aki nem mutat felénk irányuló megbánást?

Azóta h elküldött az üzletből azóta tényleg nem beszéltünk és nem is találkoztunk...kerültem és ő is került.

Az ünnepek után találtam munkát és azóta váltottam, végre egy cégnél el tudtam helyezkedni és imádom. Ja és tök jóba vagyok a főnökömmel, pedig nem rokon....szóval sokszor viccelődünk meg benyög pár poént az ebédszünetbe ha összefutunk, de egyszer még beszéltünk valamit a munkával kapcsolatban ha jól emlékszem ki akartam venni pár szabadnapot és kérdezte, hogy egyéb óhaj sóhaj? Én meg mosolyogva mondtam neki, hogy más nincsen nincsen, de ha ki akarnál rúgni, akkor légy szíves szóljál előtte! XD Mert tud mindenről.

De persze lemegyek a keresztelőre és nem tudom, majd lesz ami lesz és úgy alakul ahogy....ha az élettől citromot kaptam, akkor csinálok belőle limonádét :D

2015. szept. 11. 15:39
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, bocsi hogy megint sokat írtam és majd leírom mi volt a keresztelőn....vagy előtte is írok... :)
2015. szept. 11. 15:40
 10/10 A kérdező kommentje:
Akartam írni elmegyek és nem lemegyek XD
2015. szept. 11. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!