Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontos a templomi...

Miért fontos a templomi esküvő és a gyerekek megkeresztelése olyan párok számára, akik egyébként egyáltalán nem gyakorolják a vallásukat?

Figyelt kérdés
Az én gyerekem biztos, hogy nem lesz megkeresztelve, de magam körül azt látom, hogy még mindig elég bevett szokás a fiatalok között is, csak azt nem értem, hogy miért. A másik a templomi esküvő. Miért van szüksége rá olyannak, aki kb. életében nem volt templomban? Képmutatásnak érzem.

2015. szept. 10. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Honan tudod róluk, hogy nem gyakorolják a vallásukat? Honnan tudod, hogy még sosem voltak templomban? Kicsit keresztényellenesnek érzem a kérdést.
2015. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 acelsziv ***** válasza:
63%
Az is. Mi a fenének kereszteli meg az ilyen? Majd a gyerek eldönti, hogy milyen vallású akar lenni ha akar egyáltalán
2015. szept. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%
Tele van a világunk képmutatással. A többséghez kell hasonulni, legalább is külsőleg, belsőleg mag majd olyan lesz, amilyen.
2015. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
44%

Kiskoromban voltam két esküvőn, mindkettő templomi és arról álmodoztam, hogy majd nekem is ilyen szép esküvőm lesz. Igazából nem is tudtam még akkor, hogy ezt lehet másképp..


Aztán ugyebár rájöttem, hogy szép szép a templomi esküvő, de minek, ha úgysem vagyok vallásos. És az az igazság, hogy én eljutottam arra a pontra, hogy inkább taszít a dolog. Nem szeretek templomi esküvőkre járni. Testvéreméké az volt, a sógorom miatt, és az egyetlen esküvő volt, amin normális pap volt. Olyan beszédet mondott, ami még a nem vallásos társaságot is megérintette. Na mindegy.


Sokaknál megmaradt, hogy jajj de szép, és ez kell és hagyomány. Nem látnak tovább az orruknál, hogy nem, ez nem kell. Szerintem ilyen egyszerű. Szépek akarnak lenni, hatalmas uszállyal, fátyollal és úgy gondolják, hogy ehhez a templomi esküvő kell, mert a polgári szertartás nem romantikus. Hát egészségükre.


Ugyanakkor azért tegyük hozzá, hogy nem igazán engedik házasodni azt, aki nincs megkeresztelve, bérmálkozva.

Testvéreméknek szerencséjük volt, a papnak elég volt annyi, hogy a gyerekeket az apuka hite szerint nevelik majd. Ha keresztelkednie kellett volna, akkor nem csinálnak templomi esküvőt, mert a vallásos sógorom is képmutatásnak érezte volna..

2015. szept. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt lehet családi nyomás. Apukám vallásos, én nem, nem is erőltették soha, templomi esküvő se volt.

Amikor terhes lettem, szóba került, hogy nem lesz megkeresztelve. Apukámon érezhető volt, hogy ez nagyon bántja. Nem szólt semmit, de látszott rajta.

Ahol a család vehemensebb, simán lehet, hogy a béke kedvéért megkeresztelik inkább.


A másik oldal: kicsit eltérő a téma alapja, de valahol mégis azonos a gyökere. Facebookon mostanában nem egyszer futok bele cikkek alatt a migránsok halálát kívánó kommentekbe, ránézésre otthonülő nyugdíjasoktól. Egyszer nagyon sok időm volt és rákerestem az ilyen emberek egyéb tevékenységeire. És lám, sokan keresztény oldalakon osztják a "Jézus mindenkit szeret", "felebarátaidat szeresd, mint..." és egyéb bibliai "direktívákat", miközben öt perccel később a szeretet nevében más emberek halálát kívánják.

Na, ők vasárnaponként a templomban ájtatoskodnak, viszont a való életben elbukik a keresztény mivoltuk.

(Nem, mintha ez nem így lenne pár egyházi főméltóság esetén is mostanában...)

2015. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ez bonyolult.


Én meg vagyok keresztelve, szerintem félig nagypapám miatt, félig anyukám félelméből.


Anyukámmal soha nem jártam templomba (ő volt elsőáldozó meg ilyenek), én csak a nagypapámmal. De nem voltam részese az ilyen rituáléknak. Csak arra emlékszem, hogy a nagypapám azzal ijesztgetett, hogy isten bármelyik pillanatban úgy dönthet, hogy meghalok.


Anyukám meg egyrészt el volt nyomva - a nagypapám a névválasztásba is bele akart szólni, szerinte a húgom neve túl pogány. Másrészt van benne egy ilyen átlagember-féle hozzáállás. Ilyen "nem járok templomba, de megkeresztelem a gyerekem, mert mi van, ha mégis van pokol". Tudatlanságból eredő félelem.


Ateistaként elképzelhetetlennek tartom, hogy templomban házasodjak. Egyszerűen nem köt semmi a templomokhoz, amit meg tudok a vallásokról, nem tetszik.

2015. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Ahányszor mondtam hogy nem vagyok megkeresztelve, mindig azzal jöttek hogy "háá de akkor nem házasodhatsz templombaaa"...Mondják ezt férfi létemre.


Azóta végiggondoltam, láttam is pár templomi esküvőt, hát a f..szom se akar olyat. Főleg nem katolikust, 1 órán át hallgatni hogy az úr szolgái vagyunk, és együtt szolgáljuk innentől meg a f..szom.

2015. szept. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%

1: "Honan tudod róluk, hogy nem gyakorolják a vallásukat?"


Pl. onnan, hogy a pár aki meghív a templomi esküvőjére azokat ismerem.

2015. szept. 11. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
32%
Én például nagyon ritkán járok templomba de Istenben hiszek és a magam módján imádkozni is szoktam. Ne Te döntsd már el, hogy mi a képmutatás. Véleményed persze lehet, de az olyan ugye mint a se**lyuk. Mindenkinek vam de a többség nem kíváncsi a másikéra. Ezen itt hisztizni eléggé felesleges.
2015. szept. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%

Én a nagymamám miatt vállaltam be.

Ez volt a legnagyobb vágya 82évesen, hogy lássa a kisunokáját az oltár előtt.

A lányom keresztelőjén ugyanez.

Meg családi hagyomány is.

Őszintén szólva se több, se kevesebb nem lesz ettől se a házasság, se a gyerek.

2015. szept. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!